Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

39 minutes ago, namenski said:

IQ-Nazi-Leaders-Nirnberg.jpg

 

Izvor: Gustav Gilbert, zvanicnitm psiholog suda u Nirnbergu, Nirnberski dnevnik...

 

:fantom:

 

Nevezano za IQ, ovo me podseti na na jedan crtež koji je išao kao propaganda Saveznika u WWII :laugh:

 

Screenshot 2024-08-08 at 10.55.30.png

  • +1 6
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

36 minutes ago, Shan Jan said:

Sve bih ja vas na casove verovatnoce i statistike. Mnogo stvari treba da se pogodi da bi nasledna komponenta inteligencije znacajno pala u nekoj naciji. 

 

Nemci koji su hirurski cistili "defektne" individue su vec u sledecoj generaciji imali isti broj ljudi u tim kategorijama a vi verujete da su Crveni Kmeri koji su ubijali na osnovu toga ko se dokopao grada i poceo da nosi naocare uspeli da sjebu prosecnu inteligenciju svog naroda.

 

Pa ja bash i kazem da Kambodza ne mora biti dobar primer toga, ali to nema veze sa tim da li je nesto nasledna osobina ili ne.

mislim ti sad negiras selekciju kao nesto sto radi i na psima i na konjima i na bilo kojoj od tih vrsta... radi i na biljkama.

 

Link to comment

Ajde da odgovorim samoj sebi

86 navedenih skor na testu ni po čemu ne odstupa od opšte populacije i ne prepoznaješ. 

Razlika u manifestaciji tih dvadesetak (i više) zavisi od temperamenta, ekspresije osobina ličnosti, itd

Praktično ništa

  • Hvala 2
Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Jbg, od 90 je vlast pokazala da nije pametna, očigledno...

Jeste i do pameti :isuse: svake vlasti, ali nije tako prosto: da bi dobio nekoliko vrhunskih inzenjera, moras da imas masu, veliki broj takozvanih obicnih ali zlata vrednih...

I to vazi za svaku profesiju.

Objasnjenjetm za poslovicne '90-te lezi ponajpre u nepodnosljivoj lakoci prilagodjavanja drazima tranzicionog trzista i opadanju svakojakih drustvenih i svih ostalih, pa i profesionalnih kriterijuma: pa tako dobijamo predsednika SANU, nacionalnog bastiona naucnosti i objektivnosti :isuse: koji sinu namesta nabavku konopacatm za Ada most, ili uglednog profesora na Tehnoloskom fakultetu kome je asistent - rodjeni sin.... :D 

Opet, ljudi koji su u Kraljevini Jugoslaviji pravili recimo avione - nastavili su da ih prave i u novoj Jugoslaviji, pritom - gle cuda - prihvatajuci i to iskreno, sve drustvene promene pa i uslovna ograncenja koje su one donosile.

Sto im, izmedju ostalog, nije smetalo da se itekako posvete odgajanju sve novih i novih generacija studenata i buducih inzenjera.

Obaska sto je, opet samo primera radi, 1 Panta Jakovljevic do kraja zivota ostao da zivi u stancicu u Prote Mateje, a da mu na pamet nije padalo da recimo harvarduje ili MIT-uje... :fantom: 

 

Ovde se, da ne sirimo temu, naprosto radi o integritetu intelektualca, problemu od kojeg je takozvana drustvena inteligencija bezala k'o djavo od krsta i koji je samo Malraux naceo kako recju tako i delom...

I potrebi konkretnog, borbenog drustvenog angazmana ma i po cenu sopstvenog konfora, jer - i zatvor je za ljude.

 

Ne racunajuci novokomponovane TV serija nebuloze koje pominje @gone fishing...

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Pa ja bash i kazem da Kambodza ne mora biti dobar primer toga, ali to nema veze sa tim da li je nesto nasledna osobina ili ne.

mislim ti sad negiras selekciju kao nesto sto radi i na psima i na konjima i na bilo kojoj od tih vrsta... radi i na biljkama.

 

Naravno da selekcija ima uticaja i da inteligencija ima i naslednu komponentu. Ja samo kazem da, da bi se napravio vidljiv pad inteligencije u nekom drustvu, mora da se radi vrlo strucno, ciljano i neverovatno masovno ubijanje/sterilisanje da bi se nadao nekim rezultatima.

 

@Svemir Zeka lepo pokusava da vam kaze da razlika izmedju nekog ko ima 85 i 115 IQ uopste nije tako velika kako vi zamisljate. Jos manje kad se ide na gore. A i kad pogledas gde rade ljudi koji su clanovi mensa, nacices da gomila njih ima sasvim obicne i normalne poslove i da bi u spomenitim cistkama prosli nezapazeno. 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Naravno da selekcija ima uticaja i da inteligencija ima i naslednu komponentu. Ja samo kazem da, da bi se napravio vidljiv pad inteligencije u nekom drustvu, mora da se radi vrlo strucno, ciljano i neverovatno masovno ubijanje/sterilisanje da bi se nadao nekim rezultatima.

 

Kako cenis Srbiju, isti narod po tom i drugim kvalitetima sad i pre 100 godina, pre WWI, WWII i iseljavanja od 90ih naovamo? Mislim sve osobine su tu, ali kvantitativno - koji tip Srba je izdominirao, ovi koji su dali Misice, Teslu, Pupina, Stepu, ili oni od kojih ispadaju kojekakvi Pasici i dvorske kurve i uvlakachi?

 

Link to comment
Quote

 

Državna poseta Saveznoj Republici Nemačkoj. Ručak u čast predsednika SFRJ koji priređuje predsednik vlade Severne Rajne-Vestfalije, Hajnc Kin (Heinz Kuhn) u Diseldorfu.

Prisutni su bogataši, direktori i vlasnici čeličana i velikih fabrika iz te oblasti. Kin patetično drži zdravicu.

Tito mi kaže da ne treba da mu prevodim.

Ne mogu doslovno da citiram, ali Nemac je otprilike rekao: „Čuo sam, gospodine predsedniče, da ste bili jedan od prvih gastarbajtera iz vaše zemlje u Nemačkoj i da ste se tada kolebali da li da emigrirate u Ameriku… Šta bi bilo s vama, šta s vašom zemljom, šta s Evropom, da ste tada zaista otišli preko okeana?“

Tu mi je Tito došapnuo: „Sad ne mogu da pročitam ove gluposti koje su mi napisali, moraćemo da improviziramo, važi?“

„Važi, druže predsedniče!“

Odgovarajući na taj deo Kinove zdravice, Tito je rekao:

„Tačno je, gospodine predsedniče vlade. Radio sam kao probni vozač za firmu Dajmler-Benc u Manhajmu. Zaista sam razmišljao da li da odem u Ameriku, i da bih izbegao da služim vojsku u Austrougarskoj. Što se tiče vaših pitanja, ja, naravno, ne znam šta bi bilo s Jugoslavijom ili čak Evropom da sam se iselio preko okeana, ali šta bi sa mnom bilo, to ću da vam kažem – sad bih bio milioner u Americi.“

 

Ivan Ivanji: Titov prevodilac

  • Wub 3
  • Haha 3
Link to comment
8 minutes ago, Mel said:

 

Kako cenis Srbiju, isti narod po tom i drugim kvalitetima sad i pre 100 godina, pre WWI, WWII i iseljavanja od 90ih naovamo? Mislim sve osobine su tu, ali kvantitativno - koji tip Srba je izdominirao, ovi koji su dali Misice, Teslu, Pupina, Stepu, ili oni od kojih ispadaju kojekakvi Pasici i dvorske kurve i uvlakachi?

 

To je ono sto pokusavam da kazem sve vreme - isto je. Potrebne su ogromne i ciljane promene da bi se zaista vidno promenila struktura inteligencije.

 

Ako se nesto promenilo, mozda su pitomi otisli a ostali divlji i mi podivljali :D 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

To je ono sto pokusavam da kazem sve vreme - isto je. Potrebne su ogromne i ciljane promene da bi se zaista vidno promenila struktura inteligencije.

 

Ako se nesto promenilo, mozda su pitomi otisli a ostali divlji i mi podivljali :D 

 

To svakako. apsolutno tvrdim da se iselektovalo najgore. Ne da smo svi najgori, ali selekcija, negativna, je apsolutno rezultat.

Link to comment
1 minute ago, Sestre Bronte said:

zaboravite na inteligenciju, retkima je išta dobro donela

+1000

 

Prosek je majka

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment
1 minute ago, Sestre Bronte said:

ja ne sumnjam da ste vi ovde mahom inteligentni iznad proseka, a ipak je ono što pišete, ukoliko izuzmemo par tema sa putovanja, uglavnom očajno

 

zaboravite na inteligenciju, retkima je išta dobro donela

 

Planeti je donela samo shtetu, ljudskom rodu i plus i minus.

  • +1 1
Link to comment

@mire hebo te Nepalac. Evo 4-5 strana o IQ i nema kraja.

 

Problem je da uzimaju najjeftinine iz Nepala i dovedu ih tebi. Oni te najcesce ne razumeju sta im pricas, a zanat ne znaju. Dakle, mrka kapa sa takvim timom. Pazi samo da ti neko ne pogine na gradilistu.

Spoiler

Imas jos jedan vazan faktor, kako motivises/teras ljude da rade. Britanci su imali one stapove od bambusa pod miskom, razmisli zasto ;)

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...