Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

10 hours ago, Shan Jan said:

Snaslo bi se africko dete koliko i prosecan Srbenda kad bi ga uzeo kao bebu i odgajao u Srbiji. Ne znam odakle vam ove fiks ideje. Pazi 2/3 crnaca u Africi su retardi. Jebote, pa i da niste nikad bili tamo kako mozete da poverujete u tu glupost? Staljin je pobio vecinu nepostene™ inteligencije u SSSRu pa opet nesto ne vidim da je danasnja Rusija zemlja debila koji ne znaju ni da citaju. 

 

Jel ste vi uopste gledali grafikone rasporeda inteligencije u populaciji? 2/3 ljudi imaju inteligenciju koja se meri u minimalnim razlikama, trebalo bi da pobijete vecinu populacije i da ciljano ostavljate zaista low IQ ljude ne bi li mozda postigli to o cemu vi pricate. Niko ne kaze da inteligencija nema i naslednu komponentu ali ovo o cemu vi pricate ne pije vodu.

 

Kao sto rekoh, eno ih Kinezi. Od krezubih glupaka iz vremena WWII do danasnjih mimova kako je za Azijate sve ispod A* fail. Al zato crnci u Africi su garant prirodno glupi, veze nema sa time gde i kako odrastaju i ko i kako meri inteligenciju.

2/3 ljudi se smatra prosečnim, po tebi neko sa iq 86 i sa iq 114 spada u jednako pametne i sposobni da budu dobri lekari ili advokati (dobro ovo drugo je možda i moguće :D) inho neće biti baš tako

- ono o čemu je pisala mel se odnosi na eliminaciju većeg dela top 10% najpametnijeg dela populacije sa iq između 120 i 130, to nisu genijalci ali su dovoljno pametni da mogu da obavljaju najsloženija zanimanja, oni neće unaprediti nauku i tehnologiju, ne radi se o šeldonima i teslama ovog sveta, oni će zato moći da primenjuju ono što ovih top 2 promila najpametnijih izume :D

- oni nas neće odvesti na mars ali će tamo moći da prežive :happy:

- oni neće izumeti skener ili magnetnu rezonancu ali će umeti da protumače snimke koje dobiju uz pomoć tih aparata kako bi na vreme pacijentu dali odgovarajuću terapiju, kod nekih bolesti je rana dijagnostika ključna...

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jbt, citate vi one topike gde @namenski kacči razne stvari o likovima koji su bili niko i i nista i onda su postajali sve i svasta, naucnici i vojskovodje?

 

Inteligencija je poprilicno ravnomerno radporedjena u ogromnoj masi, jedino sto je bitno je vertikalna prohodnost da bi to doslo do izrazaja... Kada ustrojis drustvo da toga nema onda stalno mozes da tvrdis da su mase glupe i da nikad ni ne bi bile pametne... Kao dokaz moje tvrdnje prilazem SFRJ i SSSR... :fantom:

 

  • +1 7
Link to comment

iznad određenog nivoa inteligencije, svako može skoro sve, mnogo više zavisi od prilike, nego od mogućnosti

 

da tesla nije postao amerikanac i da je ostao u hrvatskoj ili se preselio u srbiju, eventualno bi pronašao inovativni način jebanja ovaca

  • +1 5
  • Haha 3
Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Kolicinatm inteligencije na Planeti je konstanta...

 

:fantom:

a odnos poštene i one druge inteligencije?:srdoc:

Link to comment
49 minutes ago, radisa said:

Jbt, citate vi one topike gde @namenski kacči razne stvari o likovima koji su bili niko i i nista i onda su postajali sve i svasta, naucnici i vojskovodje?

 

Inteligencija je poprilicno ravnomerno radporedjena u ogromnoj masi, jedino sto je bitno je vertikalna prohodnost da bi to doslo do izrazaja... Kada ustrojis drustvo da toga nema onda stalno mozes da tvrdis da su mase glupe i da nikad ni ne bi bile pametne... Kao dokaz moje tvrdnje prilazem SFRJ i SSSR... :fantom:

 

 

Ama... to je moja pochetna pozicija.

Ovde je poenta neshto drugo, vekovima nisi imao nikakav obrazovni sistem za 99% ljudi, ali u zadnjih 60-70-80 godina jako puno drzava je napravilo obrazovne sisteme koji su omogucavali tu vertikalnu prohodnost. Mozda ne Britanci, ali USA to ima za veci deo svoje bele populacije recimo, i standardno evropske drzave kao i Rusija i Kina, sto je ipak jedan solidan procenat populacije, su to imale.

I sad nakon tog filtriranja i vertikalne prohodnosti ti dobijes svoju klasu nauchnika inzenjera pravnika itd itd.

 

Kad bi sad neko dosao i redom eliminisao tih top 5% recimo, to je situacija koju smo diskutovali.

Ja sam mislila uzmes onih 95% prezivelih i obrazujes njihovu decu u lekare nauchnike zahtevnije inzenjerske profesije i tako obnovis u potpunosti to sto si izgubio...

A ova koleginica je rekla da to nece bas tako ici...

 

Sama Kambodza je tu manje bitna, pitanje je koliko su oni dobar ili los primer za ovo pomenuto.

Link to comment

Elimiisao SSSR i Kina poprilično svoju inteligenciju(Čistka dvadesetih/Kulturna revolucija), pa su opet u vrhu...

 

Kvalitet izrasta iz kvantiteta, i to je tako...

 

Nisu Afrikaci glupi, nego ne mogu da dođu do dobrog obrazovanja, jer neamju kvalitetne predavače, trebaće im vreena da se to iskristališe, ali ćemo, sigurana sam ako svet potraje, imati i vrhunske naučnike iz podasaharske Afrike...

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Elimiisao SSSR i Kina poprilično svoju inteligenciju(Čistka dvadesetih/Kulturna revolucija), pa su opet u vrhu...

 

Kvalitet izrasta iz kvantiteta, i to je tako...

 

Nisu Afrikaci glupi, nego ne mogu da dođu do dobrog obrazovanja, jer neamju kvalitetne predavače, trebaće im vreena da se to iskristališe, ali ćemo, sigurana sam ako svet potraje, imati i vrhunske naučnike iz podasaharske Afrike...

 

Inteligencija 20tih nije imala nikakve sanse da bude isfiltrirana vertikalnom pokretljivoscu.

To ti je malo ako pobijes sve Holandjane i Srbe, da li ce Tajlandjani da izrastu na preko 1.90 cm da to nadoknade pitanje. Da iz kvantiteta izraste kvalitet visine recimo. To je poenta celog koncepta - da je IQ genetska stvar. Sto je u suprotnosti sa onim sto su nas "uchili" implicitno, ali nauchno gledano sad se tvrdi da jeste.

Link to comment

Sve bih ja vas na casove verovatnoce i statistike. Mnogo stvari treba da se pogodi da bi nasledna komponenta inteligencije znacajno pala u nekoj naciji. 

 

Nemci koji su hirurski cistili "defektne" individue su vec u sledecoj generaciji imali isti broj ljudi u tim kategorijama a vi verujete da su Crveni Kmeri koji su ubijali na osnovu toga ko se dokopao grada i poceo da nosi naocare uspeli da sjebu prosecnu inteligenciju svog naroda. 

 

Da ne pricam da je u danasnjem svetu mnogo bitniji visok EQ u odnosu na klasicni IQ. A i ovo sto je @namenski share-ovao, visok IQ ne cini coveka. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, đorđe geprat said:

a odnos poštene i one druge inteligencije?:srdoc:

Pomesao si ti inteligencije: ovde se, koliko sam na brzinu razumeo, govori o inteligenciji kao o najprostije receno pametitm, da se ne secamo sada sa psihologicarskimtm akrobacijama...

A podela na postenu i nepostenu inteligenciju je ortopedsko pomagalo novokomponovanih lepih i pametnih koje koriste uvek kada treba oplesti po mrskom komunjarstvu, i odnosi se na sloj ljudi, kastu koja je sebe, specijalno u Istocnoj Evropi proglasila za - inteligenciju... :isuse: 

Dakle - 1 fraza, frazetina.

Jer, ko je ikad cuo za englesku ili americku inteligenciju, a? :ohmy:

Ovi intelektualci :isuse: istocno od linije Gdanjsk - Trst su sebe proglasili za maltene silu iznad drustva, ponekad isli toliko daleko da sebe (samo)proglase za savest :isuse: drustva, dovodeci na kraju do podela poput na jednoj strani Mile i Slavica, a na drugoj mitm pametni, 1 inteligencija :isuse: 

Prvobitno se ova odrednica odnosila na (visoko)skolovane ljude kojima su bile dostupne pozicije koje u tim drustvima nije naprosto imao ko da zauzme zbog opste i nepojamne zaostalosti, poput drzavne uprave, skolstva, stampe..., odakle su mogli da teraju svoje i promovisu sebe u nesto iznad, vise vredno od beslovesnih masa koje su bile upotrebljive samo kada je trebalo isterati neku od ideja :isuse: poradjanih u toj istoj inteligenciji, a inicirane od takozvanih vladajucih klasa, pa se tako malo vodilo u borbu za nacionalno oslobodjenje, oslobodjenje porobljene brace, ispravljanje istorijskih nepravdi, boj za nezavisnost koja je po nekad zavrsavala u NDH nezavisnosti i - ima toga koliko hoces...

A  u samoj stvari - da se zadrzimo samo na Srbiji/Jugoslaviji - raspon ovdasnjih intelektualaca se kretao u dijapazonu od, random, 1 Stanislava Krakova do 1 Koce Popovica...

Kome je do biranja strane, i opredeljivanja za postenu ili nepostenu inteligenciju - neka izvoli.

 

I, sve bi to bilo lepo i krasno, da ovdasnja inteligencija nije zavrsila u likovima poput 1 dr. Voje, likova poput Koste Cavoskog, tata na naciju poput cika Dobrice ili, bozemesacuvaj - raznih Tadica...

One na drugoj strani spektra danas mozes svecom da trazis, samo tesko da ces da ih nadjes.

 

Cudno, ali ona druga inteligencija, obicno podvodjena pod pojam tehnicka - nije imala problema oko samoodredjenja dokazivanja i ubedjivanja drustva u sopstvenu vaznost: :nobles: su uvek ostajala :nobles:, obaska sto se ni jedna pametna :isuse: vlast nije htela da lisi ljudi koji znaju da prave mostove, puteve, struju...

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

 

Cudno, ali ona druga inteligencija, obicno podvodjena pod pojam tehnicka - nije imala problema oko samoodredjenja dokazivanja i ubedjivanja drustva u sopstvenu vaznost: :nobles: su uvek ostajala :nobles:, obaska sto se ni jedna pametna :isuse: vlast nije htela da lisi ljudi koji znaju da prave mostove, puteve, struju...

Jbg, od 90 je vlast pokazala da nije pametna, očigledno...

Link to comment

iz grmena velikoga lafu izać trudno nije

 

e sad, dok sam ovo kuckao, grmena mi je promenio u vremena, lafu u kafu, realno ai je i dalje retard, pa mu to ne smeta da mlati pare po berzama

 

sad je hteo da mi promeni berzama u brezama

 

dijabola

Link to comment

jeste li gledali one dokumetarce o budžama u sfrj u posleratnim godinama, u jednom od njih, o rankoviću, imamo njegovu prepisku sa šefom udbe za hrvatsku u kojoj se on ljuti što je u zagrebu streljano tek nekoliko desetina narodnih neprijatelja, dok je kod nas hiljade njih završilo uza zid, pa se pita kako je moguće da je u ndh bilo tako malo zločinaca

- kada se setimo da je i druga strana za vreme rata zatvarala i ubijala komunističku inteligenciju, nedićevci a da je treća strana klala i komuniste i nedićevce, uopšte ne čudi što smo tu gde jesmo u odnosu ne samo na slovence već i na zločeste susjede...

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

iq 86 i

Jel znaš kako izgleda neko s 86? :)

 

Najuspešnija, najdovitljivija, najsapouzdanija osoba koju znam ima na testu skor 100. Lično sam mu radila test.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...