Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

@Quince u sunce ti zarko, ko zna sta ova radi u svoja 4 zida. Nekako Hitleru treba da zahvalimo sto je pokazao koliki uzas moze da proizvedu takva razmisljanja. Eugenetika je bila vrlo voljena pre drugog svetskog rata prakticno u celom Zapadnom svetu. 

 

Ja cak i nisam protiv manipulisanja genima, mislim svi bi zeleli da budemo zdraviji i bolji zar ne? Ali problem je sto to tako brzo sklizne u ovakve podele na visu i nizu rasu. Meni je cak smesno da neko danas poteze IQ testove kao validno merilo bilo cega, bez ikakvog razmisljanja o okolnostima. Ne znam zasto ali mirise mi da je doticna zivela sto ljudi kazu privileged life.  

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 hours ago, pt 2.0 said:

Jesmo li imali negde SNS fuksetinu i prekrečeni horor od buđave bolnice u Pančevu?

 

Otac bebe okači ovo prekjuče na tw:

 

 

 

Onda SNS fuksa lažira nenajavljenu posetu pančevačkoj bolnici da bi se okačila na IG:

 

 

Epilog je da su samo prekrečili buđ, as can be seen na slikama u tekstu:

https://nova.rs/vesti/drustvo/preko-noci-prekrecena-smrdljiva-bolnicka-soba-puna-vlage-i-budji-koja-je-sokirala-srbiju-a-pogledajte-sta-se-vidi-u-odrazu-stakla-pored-sandre-bozic-foto/

 

Ako ova ološ prođe nekažnjeno, mi nismo ljudi.

 

 

Koliki bes u meni bude ovakve stvari, laganje, tako očigledne i glupave manipulacije, ne mogu uopšte da opišem. 

 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, SNARC said:

 

Nisu svi poslovi sema sa SNS-om i drzavna gradnja..Ima onih koji grade zgrade, kao privatni investitori (svakako povezanih sa SNS) ali im je stalo da se posao sto pre zavrsi.

Slazem se da im ti sertifikati ne znace nista kod onih koji im proveravaju vestine. Tamo gde ih samo sutnu na gradiliste i prepuste same sebi, tamo su opasnost i za sebe i za druge.

 

teško je ovo objasniti popeglanima

Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

@Quince u sunce ti zarko, ko zna sta ova radi u svoja 4 zida. Nekako Hitleru treba da zahvalimo sto je pokazao koliki uzas moze da proizvedu takva razmisljanja. Eugenetika je bila vrlo voljena pre drugog svetskog rata prakticno u celom Zapadnom svetu. 

 

Ja cak i nisam protiv manipulisanja genima, mislim svi bi zeleli da budemo zdraviji i bolji zar ne? Ali problem je sto to tako brzo sklizne u ovakve podele na visu i nizu rasu. Meni je cak smesno da neko danas poteze IQ testove kao validno merilo bilo cega, bez ikakvog razmisljanja o okolnostima. Ne znam zasto ali mirise mi da je doticna zivela sto ljudi kazu privileged life.  

Današnja merenja sposobnosti se rade u okviru manje-više ujednačene grupe i izražavaju percentilom ili percentilnim rangom, tj. mestom pojedinca u sasvim određenoj grupi. 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

@Quince u sunce ti zarko, ko zna sta ova radi u svoja 4 zida. Nekako Hitleru treba da zahvalimo sto je pokazao koliki uzas moze da proizvedu takva razmisljanja. Eugenetika je bila vrlo voljena pre drugog svetskog rata prakticno u celom Zapadnom svetu. 

 

Ja cak i nisam protiv manipulisanja genima, mislim svi bi zeleli da budemo zdraviji i bolji zar ne? Ali problem je sto to tako brzo sklizne u ovakve podele na visu i nizu rasu. Meni je cak smesno da neko danas poteze IQ testove kao validno merilo bilo cega, bez ikakvog razmisljanja o okolnostima. Ne znam zasto ali mirise mi da je doticna zivela sto ljudi kazu privileged life.  

lepo je to objasnio prof peterson, čak ni vojska koja je uvek gladna novih regruta ne prima one sa iq < 83, to je 10% populacije u usa, a 2/3 populacije u afričkim zemljama...

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Izmedju retardiranog™ africkog deteta i gospodina pospremi sobu neizmerne inteligencije, nekako bi se ipak kladio na prvog da bi preziveo u nepoznatoj divljini u kojoj nikad nije bio.

 

Koja ono bese definicija inteligencije? Sposobnost da se snadjes u novim uslovima? Steta sto prirodno okruzenje ne moze da se meri u tome sa standardizovanim testom na papiru :sad:

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Quince said:

Ma čuj @Shan Jan, uzmi bilo kakvu meru za bilo šta i naći ćeš ljude koji će to primeniti na nešto i pokazati kako to, eto, ima neke koristi, i to još objaviti u nekakvom časopisu. Mislim, sam naziv časopisa Personality and Individual Differences, onako, baš uliva poverenje :laugh:

 

Poenta je da samo zato što možeš nešto da radiš, ne znači da to i treba da radiš.

 

Evo ti pre par nedelja, u jednom drugom časopisu neka belgijanka objavila rad u kome koristi IQ razlike kako bi direktno zagovarala ideje eugenike (nije ni prva ni poslednja), doduše u nešto prepakovanom obliku jer je ipak 2024. a ne 1905. Eugenics is alive and well, izmedju ostalom medju raznim zagovornicima IQ testiranja kao merila svega i svačega.

 

Ima u tom radu dosta bisera, a moj omiljeni je deo u kome autorka govori o podsticanju inteligentnih osoba da imaju decu, jer postoji realna opasnost da se ovi "low-intelligence" nakote više i onda smo svi civilizacijski najebali.

 

 

@morgana i klasno, to ne treba gubiti iz vida

 

Nesto slichno donekle mi je koleginica pre jedno 15 godina prichala za Kambodzu. Kao pobili im crveni kmeri inteligenciju, i sad imaju problem da su im lekari katastrofa nemaju kadar za bilo sta od tih zahtevnijih zanimanja. Ja kao - pa sto ih ne odskoluju prosto, te ljude koje imaju za struke koje im fale? mislim da me je gledala onako sa pikantnim interesovanjem kako penim u nerazumevanju, pa mi je objasnjavala kao detetu prvi razred da je inteligencija jedna od naslednih osobina.

Nama je to nepojmljivo jer kod nas nisu se bavili tim stvarima, drustvo je bilo onako koliko se trudis toliko ces se uzdici a ako neko bas i jeste inteligentniji nekako se nije toliko povezivalo sa porodicom, nego eto potrefio se takav. SFRJ je promovisala egalitarijanizam, mislim da se to dosta uklapalo i sa mentalitetom bar u ovim mojim krajevima. Ja stvarno sam tek tad sa skoro 30 prvi put chula saznala za taj koncept da ne mozes da maknes celu inteligenciju i posle kad ti zatreba zagrabis po onom puku koji je preostao...

  • +1 1
Link to comment

 

^^ lol, to je bitno ako učestvuješ u emisiji goli i uplašeni na diskoveri kanalu :happy: u stvarnom životu je za društvo mnogo bitnije ko će biti kakav lekar, apotekar itd, tu su životi u pitanju i greške se skupo plaćaju

Edited by gone fishing
Link to comment
9 minutes ago, Shan Jan said:

Izmedju retardiranog™ africkog deteta i gospodina pospremi sobu neizmerne inteligencije, nekako bi se ipak kladio na prvog da bi preziveo u nepoznatoj divljini u kojoj nikad nije bio.

 

Koja ono bese definicija inteligencije? Sposobnost da se snadjes u novim uslovima? Steta sto prirodno okruzenje ne moze da se meri u tome sa standardizovanim testom na papiru :sad:

 

Imas razlichite tipove inteligencije.

Ova o kojoj se ranije najvise prichalo je taj logichki/matematichki IQ. Tu su najvishi rezultati kod raznih Sheldona. On bi u divljini umro. Ali takodje ni africhko (crno) dete koje bi prezivelo u najsurovijim uslovima gde biSheldon davno skapao, ne bi moglo da bude Isak Njutn ili tako nesto u tom Sheldon domenu (mislim ne bih ni ja, ali Tesla je mogao).

Link to comment
24 minutes ago, Mel said:

 

Nesto slichno donekle mi je koleginica pre jedno 15 godina prichala za Kambodzu. Kao pobili im crveni kmeri inteligenciju, i sad imaju problem da su im lekari katastrofa nemaju kadar za bilo sta od tih zahtevnijih zanimanja. Ja kao - pa sto ih ne odskoluju prosto, te ljude koje imaju za struke koje im fale? mislim da me je gledala onako sa pikantnim interesovanjem kako penim u nerazumevanju, pa mi je objasnjavala kao detetu prvi razred da je inteligencija jedna od naslednih osobina.

Nama je to nepojmljivo jer kod nas nisu se bavili tim stvarima, drustvo je bilo onako koliko se trudis toliko ces se uzdici a ako neko bas i jeste inteligentniji nekako se nije toliko povezivalo sa porodicom, nego eto potrefio se takav. SFRJ je promovisala egalitarijanizam, mislim da se to dosta uklapalo i sa mentalitetom bar u ovim mojim krajevima. Ja stvarno sam tek tad sa skoro 30 prvi put chula saznala za taj koncept da ne mozes da maknes celu inteligenciju i posle kad ti zatreba zagrabis po onom puku koji je preostao...

to se uči iz genetike na biološkom faksu, verovatno i na medicini ali avaj nije politički korektno to pominjati...

Link to comment

Snaslo bi se africko dete koliko i prosecan Srbenda kad bi ga uzeo kao bebu i odgajao u Srbiji. Ne znam odakle vam ove fiks ideje. Pazi 2/3 crnaca u Africi su retardi. Jebote, pa i da niste nikad bili tamo kako mozete da poverujete u tu glupost? Staljin je pobio vecinu nepostene™ inteligencije u SSSRu pa opet nesto ne vidim da je danasnja Rusija zemlja debila koji ne znaju ni da citaju. 

 

Jel ste vi uopste gledali grafikone rasporeda inteligencije u populaciji? 2/3 ljudi imaju inteligenciju koja se meri u minimalnim razlikama, trebalo bi da pobijete vecinu populacije i da ciljano ostavljate zaista low IQ ljude ne bi li mozda postigli to o cemu vi pricate. Niko ne kaze da inteligencija nema i naslednu komponentu ali ovo o cemu vi pricate ne pije vodu.

 

Kao sto rekoh, eno ih Kinezi. Od krezubih glupaka iz vremena WWII do danasnjih mimova kako je za Azijate sve ispod A* fail. Al zato crnci u Africi su garant prirodno glupi, veze nema sa time gde i kako odrastaju i ko i kako meri inteligenciju.

  • Hvala 2
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Snaslo bi se africko dete koliko i prosecan Srbenda kad bi ga uzeo kao bebu i odgajao u Srbiji. Ne znam odakle vam ove fiks ideje. Pazi 2/3 crnaca u Africi su retardi. Jebote, pa i da niste nikad bili tamo kako mozete da poverujete u tu glupost? Staljin je pobio vecinu nepostene™ inteligencije u SSSRu pa opet nesto ne vidim da je danasnja Rusija zemlja debila koji ne znaju ni da citaju. 

 

Jel ste vi uopste gledali grafikone rasporeda inteligencije u populaciji? 2/3 ljudi imaju inteligenciju koja se meri u minimalnim razlikama, trebalo bi da pobijete vecinu populacije i da ciljano ostavljate zaista low IQ ljude ne bi li mozda postigli to o cemu vi pricate. Niko ne kaze da inteligencija nema i naslednu komponentu ali ovo o cemu vi pricate ne pije vodu.

 

Kao sto rekoh, eno ih Kinezi. Od krezubih glupaka iz vremena WWII do danasnjih mimova kako je za Azijate sve ispod A* fail. Al zato crnci u Africi su garant prirodno glupi, veze nema sa time gde i kako odrastaju i ko i kako meri inteligenciju.

 

Ma crnci u Africi ne mogu biti prirodno glupi, pricha se o tome sta znachi nizak izmereni IQ rezultat ako je u pitanju zemlja sa loshim pristupom standardnom osnovnom obrazovanju recimo. Znachi kad tamo pridjes detetu koje nije videlo skolu, i pokazuje nizak IQ na testu. U izmisljenom sluchaju da ga odgaje kao Srbina ispao bi slichan srpskom proseku (mislim da je taj genetski prosek svuda uglavnom slican, ne bih se kladila za Izrael, ali da je natprosek nesto drugacije rasporedjen).

 

Link to comment

Mislim da niko ne spori da razlike u kognitivnim sposobnostima izmedju pojedinaca postoje i da se one mogu nekako opisati ili izmeriti tako da to odgovara nekakvoj realnosti (van tih opisa/merenja). Drugo je kada pričamo o poređenju medju unapred definisanim grupama i populacijama, gde je stvar nešto komplikovanija.

 

Ono gde se stručnjaci razilaze je kako te razlike objasniti tj. šta je uzrok, priroda ili odgoj/društvo, odnosno kroz koje mehanizme i jedno i drugo konkretno utiče. Problem praktične prirode kod studija koje se ovim bave je to što jako teško, gotovo nemoguće, odvojiti jedno od drugog.

 

Nije baš da je sve do političke korektnosti i ovom što Piterson trabunja (inače, ne samo u ovom videu). Uostalom, pun je internet ozbiljnih debata na ovu temu, idu bar 150 godina unazad.

 

Nisam stručna za ovu temu, ovo prepričavam sto znam iz literature (sociologija, istorija, nešto antropologije), ali pošto sam se pametna uplela u diskusiju, da se sad pametno i ogradim :D

  • +1 2
Link to comment
14 hours ago, Shan Jan said:

@Quince u sunce ti zarko, ko zna sta ova radi u svoja 4 zida. Nekako Hitleru treba da zahvalimo sto je pokazao koliki uzas moze da proizvedu takva razmisljanja. Eugenetika je bila vrlo voljena pre drugog svetskog rata prakticno u celom Zapadnom svetu.

 

Hitler je za nizu rasu proglasio Jevreje koji su otprilike mozda i najinteligentnija nacija na planeti (za taj nauchni deo inteligencije) i Slovene gde je mrtva trka izmedju recimo Nemaca i Rusa ko ima vece nauchnike pisce itd. Fasizam je stvar iz srca i dushe, a ne shto je neko seo da napishe neki nauchni rad.

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...