Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Sad ne mogu da nadjem na tviteru, ali naleteh pre neki dan na klip dnevnika hrvatskog RTL-a, gde su objavili ko sa najvecim sumama nagradjuje svoje sportiste. Zaboravio sam tacne brojke, ali Hong Kong prednjaci, Izrael drugi, mi treci. Neki od baltickih zemalja isto u vrhu, mislim i Italija, Kosovo.. Uglavnom, zakljucak da manje drzave vise daju od vecih..


Nas su verovatno naveli kao kuriozitet iz najbližeg komšiluka, ne možemo biti treći nikako jer npr. Tajvan, Kazahstan, Tajland, Singapur, Indonezija, Saudijska Arabija… svi daju mnogo, mnogo više para osvajačima medalja. Pošto je moj inner vememah trenutno indisponiran mrzi me da tražim izvor ali videla sam u nekom bespuću interneta i da Poljska daje neku siću u parama pa se ne kotiraju visoko na listama ovog tipa ali zato ti dodele stan u Varšavi + investicione dijamante. :lolol:

Edited by Patty Lee
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, Hamlet Strašni said:

То за мизантропију сам коментариосао Живкова као потенцијалног адвоката :)

А увек бирам физичка лица а не фирме. Што веће то горе. Зато сам, између осталог, и побегао у самосталце.

Много више волим да комуницирам са неписменим херионским овисником на службеној одбрани него са Хедом ХР неке мултинационалке.

Сад сам за нека физичка лица првостепено добио једно јавно предузеће државно, додуше првостепено. Баш сам задовољан због тога.

 

 

Ima istine, posebno protiv države, a na prvom mestu Poreske uprave, ali za svakodnevno poslovanje ipak volim firme.

Jedan od omiljenih predmeta u karijeri mi je rehabilitacija jednog čoveka kojem su posle Drugog svetskog rata oteli svu imovinu i zatvorili ga bez razloga.

 

 

Svaki HR spaliti, naravno.

 

  • -1 1
Link to comment
46 minutes ago, napadaj said:

 

 

Ima istine, posebno protiv države, a na prvom mestu Poreske uprave, ali za svakodnevno poslovanje ipak volim firme.

Jedan od omiljenih predmeta u karijeri mi je rehabilitacija jednog čoveka kojem su posle Drugog svetskog rata oteli svu imovinu i zatvorili ga bez razloga.

 

 

Svaki HR spaliti, naravno.

 

Najviše ne volim poslovanje sa korporacijama i sličnim jer te ne gledaju kao čoveka nego kao još jednog zaposlenog. 
 

Kad poslujes sa pravim fizičkim licima, to je onaj odnos medjusobnog poverenja koji je, za mene suština advokature - kao ne samo još jedne uslužne delatnosti, nego nečega sto ima društvenu ulogu. 

  • +1 4
Link to comment

Kad je HR pravnik koji vodi priču a sa druge strane advokat, drugačija je ptopuno postavka razgovora, a esencijalno manje posla bude i za advokata jer bude sve spremno što se tiče dokumentacije i bolja je komunikacija. Kada je neko ko je pravo video samo na Paragrafu Lexu, onda je razumljivije zašto je bolje zastupati fizička lica.

Link to comment
47 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ја не волим да слушам тај корпорацијски новоговор и узнемирава ме поистовећивање човека са мисијом и визијом компаније и слично. Нису људи које раде у ХР проблем сами по соби него цео тај концепт манипулације људима и третирање људи као да су ресурс као и сваки други.

Bukvalno od a do š zašto ne radim u tom sektoru. 

Poseban krug pakla za departman koji sa smeškom daje otkaze. 

  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, Moonwalker said:


Ne slazem se uopste. Mislim ako se ima poslovna sposobnost, ako ti se uzimaju pare od poreza, zasto da se ne pitas. Ko su politicari pa da znaju bolje od tebe?  

Ok, da te pitam, koliko treba da bude budzet za vojsku Srbije i kako ga treba rasporediti?

Link to comment
9 minutes ago, Shan Jan said:

Ok, da te pitam, koliko treba da bude budzet za vojsku Srbije i kako ga treba rasporediti?


Kakav mi input dajes za tu procenu. Ako mi das input mogu da smatram nesto i to % onog cime se raspolaze.

 

Ko su nam saveznici, ko neprijatelji gde sebe vidimo, ko to procenjuje, moramo li sve sami iz svog dzepa? 
 

Cudo si me pitao bas za vojni budzet, ako nije tajna?

Edited by Moonwalker
Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:


Kakav mi input dajes za tu procenu ili je to vojna tajna? Ako mi das input mogu da smatram nesto i to % onog cime se raspolaze.

 

Ko su nam saveznici, ko neprijatelji gde sebe vidimo, ko to procenjuje, moramo li sve sami iz svog dzepa? 
 

Cudo si me pitao bas za vojni budzet, ako nije tajna?

Pa vojni budzet jer realno koliko se razumes u vojsku? Kolika vojska nam treba? Koliko da je placena? Kakvu opremu da ima? Jel besmisleno sto kupujemo pvo kratkog i srednjeg dometa i lovacku aviaciju? Da li je to overkill ili treba ici sa dronovima? Koje tenkove da uzmemo? I da li uopste? Ko su nam najveci neprijatelji za 10 do 30 godina? 

 

Mozda neko moze da ti sazme sve podatke u par desetina hiljada strana pa da izaberes optimalan budzet. Pa kad se to zavrsi onda sledece ministarstvo.

Link to comment

Ljuba Živkov jamačno nema pojma o sportu ali za Filozofa Manijaka je Huan Antonio Samaran.

 

 

Link to comment

@Shan Jan

 

Dakle uzeo si primer za koji si pretpostavio se da se nista ne razumem i da ne bi trebalo da me onako kezual interesuje, onda samo da izvadim iz dzepa koliko mi kazu i da dam i slus. Cime se kvalifikuje, kojim kriterijumima taj ko ima carte blanche da smatra na tu temu? 

 

Koliko mislis da se razumeju Kebare i slicni? Koliko se razumeju ovi sto nisu sluzili vojni rok? 

 

Svaka osoba koja zna da budzetira velike projekte (bez obzira na njihovu prirodu) i da postavi neke prioritete moze to da odradi na inputa koje dobije.

 

Svaki poreski obveznik i glasac treba da budem obavesten za koju varijantu se naoruzavas, ima li razlike u tome imas li 150 ili 200 tenkova u bilo kojoj varijanti? Koga procenjujes kao opasnost? Ima li taj saveznike?


Sta ce ljudi da ti jedu i od cega ce da s zivi ( odvajanje za druge budzetske potrebe) ako spucas u gvozdjuriju i gedzete koje tesko mozes da priustis i neko moze da unisti u trenutku.

 

Meni lovu iz dzepa ne uzima niko dok to ja ne odlucim i nije dobro obrazlozeno. Ni za sta. U pare se odlicno razumem i u jos ponesto.  

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Pih, malera...kad pomenuste kadrovsku, danas mi je na LinkedInu izašao post nekog (valjda regionalnog) Head of HR jedne kompanije koja se bavi e-commercom. Neću da napišem ime, izostaviću prvo slovo, rimuje se sa Attern.:sleep:

 

Objavi macan danas da je njih 10-15 "reentered job market", neki su iz Srbije, napiše im imena sa Ln profilima, ishvali ih i kaže da garantuje za njih da su profesionalni, posvećeni, i tako to. U komentaru ga je neko pitao da li to znači da su ih sve otpustili, ovaj to potvrdi i izlane se da je to zato što su fokus prebacili u Indiju i to još malo nakiti novom misijom kompanije, trt mrt. Pa ga je onda još par likova naduvalo u komentarima jer sve više skraćuju troškove, već ste skratili a sad još skraćujete, neko mu je napisao da je clown ili monkey, malopre sam hteo da linkujem post - izbrisan.:D

 

Jbg, ipak je hteo da im bar malo pomogne...računam da je ovo maksimum koji danas može da se očekuje od HRa kada dođe do otpuštanja.

Link to comment

@Moonwalker pokusao sam da predocim da su to izuzetno kompleksna pitanja kojima se u svakoj drzavi bavi hiljade ljudi na osnovu kriterijuma koji su razvijani decenijama. 

 

Slazem se da treba da znamo koliko je otislo na svaku stavku u budzetu. Ne mislim da imamo kapaciteta da se mi pitamo za detaljne troskove budzeta. Ja mogu, kao agnostik, da budem nacelno protiv toga da se i jedan dinar daje SPC, no, cak i da se to usvoji, gde bi otisli ti novci? Gde je najbolje za to potrositi? Kome je najpotrebnije? To su jako kompleksna i teska pitanja. A da ne spominjem da se ne pitam samo ja (ili ti) vec milioni drugih ljudi pa ti napravi pravu racunicu... 

 

Logicnije mi je, koliko god bilo falicno, da umesto toga glasam za stranku koja je najpribliznija moje shvatanju gde treba da ide drustvo.

Link to comment
16 minutes ago, Shan Jan said:

@Moonwalker pokusao sam da predocim da su to izuzetno kompleksna pitanja kojima se u svakoj drzavi bavi hiljade ljudi na osnovu kriterijuma koji razvijani decenijama. 

 

Slazem se da treba da znamo koliko je otislo na svaku stavku u budzetu. Ne mislim da imamo kapaciteta da se mi pitamo za detaljne troskove budzeta. Ja mogu, kao agnostik, da budem nacelno protiv toga da se i jedan dinar daje SPC, no, cak i da se to usvoji, gde bi otisli ti novci? Gde je najbolje za to potrositi? Kome je najpotrebnije? To su jako kompleksna i teska pitanja. A da ne spominjem da se ne pitam samo ja (ili ti) vec milioni drugih ljudi pa ti napravi pravu racunicu... 

 

Logicnije mi je, koliko god bilo falicno, da umesto toga glasam za stranku koja je najpribliznija moje shvatanju gde treba da ide drustvo.


Meni nije logicno. I od stranke koja je napribliznija mom sistemu vrednosti hocu obrazlozenje zasto bas tako.  Tacku po tacku. Ako glasas za nekog ne znaci da je to uvek paket aranzman. Imam reality check da znam gde su granice mog smatranja, ali prepustanje sudbne u ruke drugog bez aktivnog odnosa prema sadrzaju , egzekuciji, prema zivotu nije u mojoj prirodi. Nisam sigurna ni da razumem takve ljude, ali njihov zivot, njihova stvar.

 

Nista to nisu kompleksnije pitanja od onoga cime sam se ja bavila u toj zemlji, a  i mnogi drugi ljudi. 
 

Ti ako nekome das glas, ne mozes da ga razvlastis od misljenja. To misljenje mozda nece biti formulisano akademskim recnikom sto ne znaci da nece imati nekog rezona za tu osobu.

 

Inace se dolazi do onoga sto se od preko bare valja. A ako se prevalja, ja znam na kojoj sam strani. Pa u gerilu ako budem mrdala.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...