Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 minutes ago, Sammael said:

Nema više mesta ni korenje da raste. 

 

Tu je korenje ali da bi ga jeo treba ti ili kramp ili pneumatski cekic.

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, giuseppe said:

To je Ljuba Živkov, Peščanik je samo medij, mada vidim da si se naoštrio iz cuga kad si video URL :)

 

Validan je argument da ja ili bilo ko drugi NEĆEMO da se od našeg poreza finansira vrhunski sport, jer je ta vrsta nametanja neminovno vezana i za posećenost i za sponzore, pa nek zarade tako. G. Ljuba svakako kaže da jeste za finansiranje amaterskog.i masovnog sporta, sa čim se slažem.

 

Ne znam na kom je to polju ogroman prestiž i promocija ako naši hitnu lopticu u šumicu dalje nego neko drugi. Merila za promociju države su npr funkcionisanje zdravstvene zaštite ili socijalna zastita, GDP etc.

Ti ne zelis ali mislim da vecina ljudi u Srbiji je sustinski spremna da plati cenu za vise medalja i bolji plasman Zvezde/Partizana. 

Link to comment

Uf, grdno se varaš. Kad bismo lepo dobijali bruto plate, pa trebalo da daju suve novce za to umesto na npr bolju zdravstvenu zaštitu ili kanalizaciju, začudio bi se.

  • +1 5
Link to comment
37 minutes ago, napadaj said:

 

 

Ima ona Maradonina rečenica iz Kusturičinog dokumentarca o njemu: "Sirotinja je lepa samo izdaleka. Kad joj priđeš, sve što ćeš čuti biće daj sto, daj dvesta..."

 

Tako se osećam kad, istina retko, radim sa fizičkim licima.

То за мизантропију сам коментариосао Живкова као потенцијалног адвоката :)

А увек бирам физичка лица а не фирме. Што веће то горе. Зато сам, између осталог, и побегао у самосталце.

Много више волим да комуницирам са неписменим херионским овисником на службеној одбрани него са Хедом ХР неке мултинационалке.

Сад сам за нека физичка лица првостепено добио једно јавно предузеће државно, додуше првостепено. Баш сам задовољан због тога.

  • +1 4
  • Wub 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
6 hours ago, Sara said:

Namestilo mi se ovih dana da odgledam par Djindjićevih "obraćanja". Druga galaksija.

Pri tom ga ne idealizujem.

Baš se pitam kako bi Srbija izgledala danas da ga nisu ubili.


isto.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
8 minutes ago, Shan Jan said:

Ti ne zelis ali mislim da vecina ljudi u Srbiji je sustinski spremna da plati cenu za vise medalja i bolji plasman Zvezde/Partizana. 

 

 

Vidiš, ja za Zvezdu i Partizan ništa dodatno ne bih dodavao, na naš račun se ulaže i previše.

 

 

Ali za sve ove sportiste koji su uglavnom amateri ili poluamateri, a trude se ceo život i te kako bih dao, nije lako osvojiti bilo kakvo zlato ni na lokalnim tamičenjima, a kamoli na najprestižnijim svetskim primedbama.

 

A u zemlji gde se pare bukvalno bacaju ili masovno kradu, to nešto malo para za najviše trofeje ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem.

  • +1 5
Link to comment

Нисам ни сигуран да ли су Аруновић и Микец у правом смислу те речи професионални спортисти као што су фузбалери или ватерполисти нпр - оно примају плату да би тренирали, имјау плаћене трансфере и слично.

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, giuseppe said:

To je Ljuba Živkov, Peščanik je samo medij, mada vidim da si se naoštrio iz cuga kad si video URL :)

 

 

Grešiš, nemam ništa proti url-a, samo protiv Ljubinih smatranja na temu sporta, jer čovek očigledno nema pojma o istom, i ima vrlo uzak pogled na isti.

 

Već se ranije vodila diskusijaa o Ljubinom tekstu na temu sporta. Cenim njegove opservacije na ostale društvene teme, ali u vezi sa sportom poručio bih mu samo jedno:

 

The Office Boomer GIF by MOODMAN

Link to comment
29 minutes ago, giuseppe said:

Uf, grdno se varaš. Kad bismo lepo dobijali bruto plate, pa trebalo da daju suve novce za to umesto na npr bolju zdravstvenu zaštitu ili kanalizaciju, začudio bi se.

Ja sam iskreno misljenja da obicnom gradjaninu ne treba davati priliku da odredjuje gde konkretno idu njegovi novci vec da to treba da rade izabrani predstavnici (aka politicari) kojima veruje. Ne mislim da bilo koji pojedinac ima i pameti i vremena da dobro odredi kako da se rasporedi budzet i koje su konsekvence tih odluka. Ovo ne spori da nasi politicari aktivno lose upravljaju sredstvima ali sistem je isuvise kompleksan da bi ga obican covek shvatio i donosio dobre odluke.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Shan Jan said:

Ja sam iskreno misljenja da obicnom gradjaninu ne treba davati priliku da odredjuje gde konkretno idu njegovi novci...

 

Ali bi bilo lepo da zna gde ti novci idu.

  • +1 1
Link to comment

da zivkov nista nije napisao od teksta osim "radovanja u camotinji", bilo bi dosta.

sns pokusava da nas ubedi da ce sport od babe da napravi devojku. sportske pobede mogu da potvrde ili donekle dignu medjunarodni ugled neke zemlje. ne mogu da ga naprave.

i te velike nagrade su samo zamazivanje ociju i koska: gde je sistem masovnog, "jevtinog" sporta, odakle su se uvek regrutovali vrhunski sportisti?

bolje da su od tih para napravili atletski poligon, gimnasticku salu, bazen, itd, pa olimpijskim pobednicima garantovali stalni posao trenera i sl. po zavrsetku takmicarske karijere, sa pristojnom platom.

djokovic, cija je prica postavila normu, je drustveno uzasno stetan primer: placali mama i tata, trenirao u praznom bazenu. ergo, samo on i porodicni venture kapitalisti imaju pravo na sve sto je zaradio, pa i da placa porez u monaku.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Ja sam iskreno misljenja da obicnom gradjaninu ne treba davati priliku da odredjuje gde konkretno idu njegovi novci vec da to treba da rade izabrani predstavnici (aka politicari) kojima veruje. Ne mislim da bilo koji pojedinac ima i pameti i vremena da dobro odredi kako da se rasporedi budzet i koje su konsekvence tih odluka. Ovo ne spori da nasi politicari aktivno lose upravljaju sredstvima ali sistem je isuvise kompleksan da bi ga obican covek shvatio i donosio dobre odluke.


Ne slazem se uopste. Mislim ako se ima poslovna sposobnost, ako ti se uzimaju pare od poreza, zasto da se ne pitas. Ko su politicari pa da znaju bolje od tebe?  

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Sve to piše i u vesti na linku. 

Ono što je zaključak - ljudi se osećaju ugroženo do mere da uzimaju pravdu u svoje ruke...

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...