Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Quote

Bi li se moglo ovako reći (ne mora u Ustav, ali moglo bi u neku uredbu i u deset sportskih zapovesti): vrhunski sport je vrhunsko preterivanje, pogubno za zdravlje samih protagonista, škodljivo za razvoj svestrane ličnosti; vrhunski sport je opijum za narod koji se lično ne bavi ni vrhunskim ni bilo kakvim sportom; vrhunski sport je rudnik za kapital (koji će za svoje svrhe upotrebiti bilo koju ljudsku slabost, porok, obmanu, polet ili nastranost) i sredstvo je da despot prikaže svoju despotiju kao zemlju gde su podanici svestrano zbrinuti toliko da se među njima pojavljuju i nadljudi koji blistaju na svetskim prvenstvima i na Svetoj Olimpijadi (koju bih ja ukinuo, jednako nemilosrdno kao što bih rasformirao i UN)!

A najtrofejnija sportska nacija - Amerikanci :D

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, Filozof manijak said:

A najtrofejnija sportska nacija - Amerikanci :D

 

Naravno da bi svaki celavi ravnotabanas iskrivljene kicme i s dioptrijom na koju bi i sova zahuktala od zavisti ukinuo vrhunski sport. Zasto da postoje zdrave i dobro gradjene atlete a ja moram da izgledam kao bacva za kupus. Nije fer.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
15 minutes ago, x500 said:

Biti najbolji na svetu u jednom trenutku nije mala stvar, i mislim da je uredu da ti ljudi budu nagradjeni. Bilo da su sportisti, mladi muzicari ili osvajaci medalje na matematickoj olimpijadi. 

 

Sto se tice iznosa, 200k eur, moze se diskutovati da li je to puno ili malo. Ali, ako pogledamo gde sve i kako vlast trosi novac (i trpa u svoje dzepove), onda medalje i nisu skupe.

 

Sad ne mogu da nadjem na tviteru, ali naleteh pre neki dan na klip dnevnika hrvatskog RTL-a, gde su objavili ko sa najvecim sumama nagradjuje svoje sportiste. Zaboravio sam tacne brojke, ali Hong Kong prednjaci, Izrael drugi, mi treci. Neki od baltickih zemalja isto u vrhu, mislim i Italija, Kosovo.. Uglavnom, zakljucak da manje drzave vise daju od vecih..

Link to comment
19 minutes ago, x500 said:

Biti najbolji na svetu u jednom trenutku nije mala stvar, i mislim da je uredu da ti ljudi budu nagradjeni. Bilo da su sportisti, mladi muzicari ili osvajaci medalje na matematickoj olimpijadi. 

 

Sto se tice iznosa, 200k eur, moze se diskutovati da li je to puno ili malo. Ali, ako pogledamo gde sve i kako vlast trosi novac (i trpa u svoje dzepove), onda medalje i nisu skupe.

prvi pasus je OK drugi, hm... recimo 4 basketaša i njihov trener ako osvoje medalju, podeliće milion€.  šta bi se sve moglona trešnji (ili kod meneu kalanjevcima) da unapredi sa milon  evra?

 

 

Link to comment
16 hours ago, Shan Jan said:

Nisam ovo izazvao ali sam mozda mogao vise da uradim da se spreci. 

 

Ne. Nisi. Ti nisi. Nisam ni ja.

 

5 hours ago, Ayatollah said:

 

Evo, imam i sada pro bono mandate za neke klijente koji ne mogu da plate. Nadam se da i ti radiš besplatno sa vremena na vreme.

 

Porediš neuporedivo. 

I ja sam imala klijentkinje s kojima sam radila pro bono. Jer je moja usluga njima individualno. 

Ali svakako ne bih radila za školu ili da radim u privatnoj firmi pro bono, baš me briga za tako nešto. 

Link to comment
21 minutes ago, Filozof manijak said:

A najtrofejnija sportska nacija - Amerikanci :D

da se ugledmo na njih?. bužet za vojsku milijarde milijardi, 400 miliona komada oružja na 300 miliona glava.

 

nego@Filozof manijak ja ovaj budžet iz koga se razbacuju pare punim sa 29% PDV i akcize na struju, toliko i na naftu za autoi 20% za sve u samousluzi bez čega se na može. a i na to sa 10% cene. verujem da mesečno bar 15000 od mog porodičnog budžeta ode siniši malom u kasu

 

a što se tiče penzija, moj stav je vazda bio da, imajući u vidu visine penzija moje majke i sestre ta suma od 10 - 12% za povećanje penzija treba da se rasporedi na jednake iznoseza sve penzionere.

Link to comment
10 minutes ago, đorđe geprat said:

da se ugledmo na njih?. bužet za vojsku milijarde milijardi, 400 miliona komada oružja na 300 miliona glava.

 

nego@Filozof manijak ja ovaj budžet iz koga se razbacuju pare punim sa 29% PDV i akcize na struju, toliko i na naftu za autoi 20% za sve u samousluzi bez čega se na može. a i na to sa 10% cene. verujem da mesečno bar 15000 od mog porodičnog budžeta ode siniši malom u kasu

 

a što se tiče penzija, moj stav je vazda bio da, imajući u vidu visine penzija moje majke i sestre ta suma od 10 - 12% za povećanje penzija treba da se rasporedi na jednake iznoseza sve penzionere.

 

Uopšte nije fora da se ugledamo na Amerikance  nego mi je presmešan argument u tekstu iz Peščanika gde se izjavljuje da despotije koriste sportske uspehe svojih građana za međunarodnu promociju. Druže pišče, sve i jedna država na svetu to radi, a najuspešnije država u sportu je USA koja itekako finansira i plaća svoje sportiste. 

Štaviše, sport je jedna od retkih ljudskih delatnosti koja u mnogome olakšava vertikalnu društvenu pokretljivost.

 

 

Drugo, kanalizacija u  Belanovici se neče izgraditi bez obzira da li basketaši dobili premiju ili ne, da se razumemo. Te dve stvari apsolutno nemaju veze jedna sa drugom. A da se tako preračunavamo je totalni nonsens.

 

Poreze, pdv, raznorazne takse i namete plaćam i ja, a najžalije mi je što plaćam penziono, pošto penziju neću ni dočekati. Bukvalno bačene pare za nekog drugog. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
34 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Mizantropija je generalno korisna osobina kod advokata. 

 

 

Ima ona Maradonina rečenica iz Kusturičinog dokumentarca o njemu: "Sirotinja je lepa samo izdaleka. Kad joj priđeš, sve što ćeš čuti biće daj sto, daj dvesta..."

 

Tako se osećam kad, istina retko, radim sa fizičkim licima.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Uopšte nije fora da se ugledamo na Amerikance  nego mi je presmešan argument u tekstu iz Peščanika gde se izjavljuje da despotije koriste sportske uspehe svojih građana za međunarodnu promociju. Druže pišče, sve i jedna država na svetu to radi, a najuspešnije država u sportu je USA koja itekako finansira i plaća svoje sportiste. 

Štaviše, sport je jedna od retkih ljudskih delatnosti koja u mnogome olakšava vertikalnu društvenu pokretljivost.

 

 

Drugo, kanalizacija u  Belanovici se neče izgraditi bez obzira da li basketaši dobili premiju ili ne, da se razumemo. Te dve stvari apsolutno nemaju veze jedna sa drugom. A da se tako preračunavamo je totalni nonsens.

 

Poreze, pdv, raznorazne takse i namete plaćam i ja, a najžalije mi je što plaćam penziono, pošto penziju neću ni dočekati. Bukvalno bačene pare za nekog drugog. 

 

Htedoh da dam jedan thumb up ali si napisao dve poslednje recenice.:dry:

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
31 minutes ago, đorđe geprat said:

prvi pasus je OK drugi, hm... recimo 4 basketaša i njihov trener ako osvoje medalju, podeliće milion€.  šta bi se sve moglona trešnji (ili kod meneu kalanjevcima) da unapredi sa milon  evra?

Pre koju godinu je bio uhapsen predsednik opstine, cini mi se Stari Grad, i kod njega su nasli samo u gotovini 200k eur. Ko zna koliko je jos pokrao. 

To je novac direktno pograden od opstinskih para.

 

Siguran sam da predsednik opstine Vozdovac, gde pripada moja Tresnja, svakog meseca "mrkne" 200k eur na ovaj ili onaj nacin. To je novac bas za to - sta bi sve moglo da se uradi.

 

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

 

 

Ima ona Maradonina rečenica iz Kusturičinog dokumentarca o njemu: "Sirotinja je lepa samo izdaleka. Kad joj priđeš, sve što ćeš čuti biće daj sto, daj dvesta..."

 

Tako se osećam kad, istina retko, radim sa fizičkim licima.

 

Docim kad pridjes bogatima sve sto ces cuti je "voz, kamion, avion, carina, projekat, procenat, daj milion, daj dva". Ljudsko bice je predator-grebator, razlika je samo u tome ko koliko zahvati dok se grebe. Danas su najsladji spomenici za rusenje spomenici velikim filantropima i darodavcima koji su velikodusno odvajali za projekte od velikog drustvenog znacaja od crkavice koju su zaradjivali trgovinom robljem, izrabljivanjem dece po rudnicima, berzanskim spekulacijama, piramidalnim shemama i drugim metodama masovnog unesrecivanja ljudi. A onda kad ih opljackaju podsmevaju im se sto se ponasaju kao sirotinja, u pitomom drustvu vazda zadivljenih i spremnih za slusanje intelektualnih mediokriteta i lenjivaca profesionalne srednje klase.

  • +1 1
Link to comment
On 1. 8. 2024. at 11:55, Leia said:



Naravno da se ja lično ne borim jer fizički nisam tamo, ali ću svakako podržati one koji se bore a ne ”kritičare” večito zaglavljene u narativima iz 90tih

 

Čak je i ono Slobino ”ješćemo korenje” totalno deplasirano danas kad kojekakvi investitori betoniraju planine a u planu je i da se pola države razruje i zatruje

 

 

 

Nema više mesta ni korenje da raste. 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
23 minutes ago, Filozof manijak said:

u tekstu iz Peščanika

To je Ljuba Živkov, Peščanik je samo medij, mada vidim da si se naoštrio iz cuga kad si video URL :)

 

Validan je argument da ja ili bilo ko drugi NEĆEMO da se od našeg poreza finansira vrhunski sport, jer je ta vrsta nametanja neminovno vezana i za posećenost i za sponzore, pa nek zarade tako. G. Ljuba svakako kaže da jeste za finansiranje amaterskog.i masovnog sporta, sa čim se slažem.

 

Ne znam na kom je to polju ogroman prestiž i promocija ako naši hitnu lopticu u šumicu dalje nego neko drugi. Merila za promociju države su npr funkcionisanje zdravstvene zaštite ili socijalna zastita, GDP etc.

  • +1 8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...