Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

A ima sportista, nekih 99,95% koji ne vide te silne novce od premija i penzije.

Pa?

 

 

 

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, Filozof manijak said:

meni nije žao da se sportistima daju ovolike pare kada su najbolji na svetu. bar su potrošene za pravu stvar

meni je žao kad moram advokatu da ostavim 20% od premije osiguranja, jer drugačije ne mogu da naplatim povredu od osiguravajuće kuće, koja je povezana sa tim advokatom.

 

 Ovo za osiguranje su ti prodali priču, svakako možeš da naplatiš osiguranje i drugačije. A 20% ti je preveliki procenat, čisto da znaš.

Link to comment
19 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja da, i to dva posla, od kojih jedan potpuno besplatno, odrekao se plate u potpunosti.

I to mi ne daje za pravo da komentarišem tuđe plate u oblasti u kojoj se ništa ne razumem.

 

 

 

Problem je samo to što ovo nisu plate. Na stranu lečenje dece SMS-om, ovolike nagrade nisu ok čak ni u kontekstu sporta, jer je ulaganje u sport generalno jadno i takvi su i uslovi. Sve se svodi na privatne inicijative i ekonomske uslove za decu tj roditelje. Ovo nije ulaganje u sport, nego ulaganje u rezultate i generalno ulaganje u elitni sport da bi imali čime da mašemo. Što bi rekao Jokić pre dve godine, mi me volimo da se takmičimo nego da pobeđujemo.

 

Paradoksalno, ulaganje u sport bi dalo kasnije bolje rezultate, ali to bi bilo neko dugoročno viđenje upravljanja državom i resursima, što u Srbiji nije koncept na ceni.

 

Kod mene je u poslednjih 15 godina sagrađeno jedno 5 novih sportskih hala tj školskih sala koje raznorazni klubovi dobijaju na korišćenje ili besplatno ili pod dobrim uslovima. To je ulaganje zajednice u sport, tj. u uslove u kojima sport može da se razvija.

  • +1 8
Link to comment

S ovim se slažem, kod nas se ne ulaže u sport  nego se samo nagrađuju vrhunski rezultati, zarad promocije jebenog Psiha, i to jeste pogrešna strategija.

Ali opet, pošto znam kako velika većina tih sportista živi i kako se dovija da obezbedi uslove za treniranje, drago mi je što imaju šansu da svoju muku i znoj naplate.

Nije ovde problem u sportistima i premijama, nego u totalno pogrešnoj strategiji države.

Jedino što rant ne treba da bude usmeran ka Arunovićki, ili njenoj setstri, nego na drugu lokaciju.

 

  • +1 5
Link to comment
53 minutes ago, Sara said:

Namestilo mi se ovih dana da odgledam par Djindjićevih "obraćanja". Druga galaksija.

Pri tom ga ne idealizujem.

Baš se pitam kako bi Srbija izgledala danas da ga nisu ubili.

Pa jeste šbbkbb al bih se kladio u sve što imam da bi izgledala bolje 

  • +1 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Slazem se sa @Filozof manijak. Ovi mali sportovi su mucenje, ti ljudi obicno nemaju od cega da zive. Nije isto kad FS Srbije odredi milione za premije nasih fudbalera koji vec imaju milione i neko nagradi stanom/kesom/penzijom nekog ko se ceo zivot cimao i osvojio najvise odlicje u toj disciplini na svetu. U tom smislu, neka im je alal, pre mi IT tajkuni™ treba da delimo novac nego oni.

 

A slazem se i sa @Venom da bi normalna drzava ulagala u bavljenje sportom obicnih ljudi a ne u rezultate vrhunskih sportista. Ali realnost je da najvise cemu se mozemo nadati je da to ide ruku pod ruku. Jbg, svaka drzava voli da se kiti olimpijskim zlatima.

Link to comment
6 minutes ago, ToniAdams said:

Pa jeste šbbkbb al bih se kladio u sve što imam da bi izgledala bolje 

tih javnih nastupa se sećam od ranije, tada mi nisu izgledali ništa spec.,  kao, još smo bili koliko toliko normalni, bilo je očekivano da neko ume da govori jasno, kulturno, bez afektiranja, da je obrazovanje očigledno...

onda je nakot zajahao i sve to postalo je izuzetno retka pojava

 

  • -1 1
Link to comment
19 minutes ago, Delija67 said:

200k evra je taman da se kupi i opremi jedan osrednji stan u Beogradu.

 

Kakav bi to epski spektakl bio kad bi samo jedan od njih tih 200k donirao ekološkim organizacijama u Srbji za borbu protiv kopanja litijuma ili čega god. Ili, još bolje, svi da odvoje po malo i skupe 200k za tu svrhu. Zamišljam i već mi lepo.

Link to comment

Oni Baby Lasagna donirao 50k evara u dobrotvorne svrhe, iako nikad nije video toliku kintu na gomili :fantom:

  • +1 4
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

I da se advokati izbace iz paušala, da se ubace u pdv i da izdaju fiskalne račune?  :fantom:

Kupljeno 

To bi bilo idealno za advokate. 

Dodješ kod advokata u kancelariju, pitaš nešto, on ti da pravni savet, ti platiš po tarifi uvećano za pdv, a on ti izda račun. Posle par dana, advokat ti napiše neki podnesak sudu po tom slučaju, ti to platiš po tarifi uvecano za pdv, a on ti izda fiskalni. I tako svaki put, a kad na kraju izgubiš spor i platis troskove drugoj strani po tarifi uvecane za pdv, tvoj advokat ti izda potvrdu da si prema njemu izmirio sve obaveze i vrati ti originale dokumenata koje si mu dao za postupak. 

Deluje da je ta fiskalna kasa pakao za advokate :sleep:

  • +1 1
Link to comment

Dok se ovde gleda jedni drugima u tanjir i koliko je ko poslao SMS-ova, ode put gore nekih milijardu i kusur, šta je to :fantom:

 

Quote

Od 450 miliona do dve milijarde: "Osmeh Vojvodine" naprasno poskupeo, a radovi nisu mnogo odmakli

 

Quote

 

Tako je ova brza saobraćajnica, od prvobitnih 450 miliona koje je najavio predsednik Srbije, porasla na oko dve milijarde evra. To je i više nego skupo, ocenjuje građevinski inženjer Danijel Dašić.
 
"Ako gledamo međunarodne standarde - cene koje se koriste, vidimo da se cena kreće od tri miliona po kilometru. Što je zanimljivo, jer onda dobijamo sumu od 450 miliona, što je cena koju je predsednik najavio godinu dana pre zvaničnog početka projekta kao maksimalnu za ovaj projekat", kaže Dašić.
 
Upitna je i transparentnost projekta, ali i sama dužina "Smajlija"

 

  • +1 3
Link to comment

@Filozof manijak

Zato što onda ne bi mogli jedni drugima da otimaju klijente tako što rade za pola tarife, tako što rade za naplatu u zavisnosti od ishoda postupka... 

Jebiga, tarifa je tako napravljena da se ne očekuje naplata po preduzetoj radnji, nego tek na kraju. 

Čak i oni koji su u PDV-u ne izdaju račune po preduzetoj radnji, nego tek kad naplate troškove 

Edited by Uskebasi
Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

Kako je lasno tuđim novčanikom gloginje mlatiti? :D

Jesi radio možda pro bono skoro?

upravo to državnim budžetomon gloginje mlati. a oni su na OI valjda otišli da osvoje medalju. nadam se da će ipak da mu lupe šamar doniranjem te sume.

a zamisli da odbojkašice, košarkaši, vaterpolisti, basketaši i pojedinci poput novaka ili španović osvoje medalje. koliko je to miliona €

Edited by đorđe geprat
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...