Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa nisu ucesnici OI sebi dodelili te iznose..ili ih predvideli..nego onaj ko bi da kopa. 

 

Voli covek da se kiti tudjim uspesima 

  • +1 6
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

I ja se nerviram kad posle najnovijeg povećanja penzioneri imaju veću platu od mene, u zemlji u kojoj se deca leće SMS-om penzioneri najbolje prolaze. :fantom:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
19 minutes ago, SNARC said:

Pa nisu ucesnici OI sebi dodelili te iznose..ili ih predvideli..nego onaj ko bi da kopa. 

 

Voli covek da se kiti tudjim uspesima 

 

Pa evo, mogu da ne uzmu te nagrade, ili da uzmu pa da ih doniraju za lečenje nekog bolesnog deteta, makar i delimično. Znaju oni vrlo dobro da su nagrade sumanute, a na to još i penzije dobijaju. Videćemo da li će tako nešto uraditi.

  • +1 1
Link to comment

Kako je lasno tuđim novčanikom gloginje mlatiti? :D

Jesi radio možda pro bono skoro?

Edited by Filozof manijak
  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pa evo, mogu da ne uzmu te nagrade, ili da uzmu pa da ih doniraju za lečenje nekog bolesnog deteta, makar i delimično. Znaju oni vrlo dobro da su nagrade sumanute, a na to još i penzije dobijaju. Videćemo da li će tako nešto uraditi.

 

Pitanje je da li su te nagrade sumanute u zemlji u kojoj random crnac košarkaš dobije 2 miliona po sezoni da ne uradi ništa. Treba stvari staviti u širi društveni kontekst.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Kako je lasno tuđim novčanikom gloginje mlatiti? :D

Jesi radio možda pro bono skoro?

 

Evo, imam i sada pro bono mandate za neke klijente koji ne mogu da plate. Nadam se da i ti radiš besplatno sa vremena na vreme.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Ja da, i to dva posla, od kojih jedan potpuno besplatno, odrekao se plate u potpunosti.

I to mi ne daje za pravo da komentarišem tuđe plate u oblasti u kojoj se ništa ne razumem.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

Pitanje je da li su te nagrade sumanute u zemlji u kojoj random crnac košarkaš dobije 2 miliona po sezoni da ne uradi ništa. Treba stvari staviti u širi društveni kontekst.

 

Koji širi društveni kontekst - kontekst nenormalnog rasipanja javnih sredstava radi političkog marketinga i mismenadžmenta državnog budžeta? To je kontekst za zatvor. Partizan i Zvezda treba da budu privatizovani, pa onda mogu da plaćaju od privatnih para vlasnika i sto miliona evra za mesec dana igračima ako imaju račun. Strelci treba da nađu privatne sponzore koji će im plaćati nagrade za medalje, i onda mogu da dobiju i 10 miliona evra za bronzu ako privatni sponzor hoće to da plati, baš me briga, a ne da se okače na državni budžet, a mi da plaćamo najskuplje gorivo u ovom delu Evrope da bi to finansirali. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

 

Koji širi društveni kontekst - kontekst nenormalnog rasipanja javnih sredstava radi političkog marketinga i mismenadžmenta državnog budžeta? To je kontekst za zatvor. Partizan i Zvezda treba da budu privatizovani, pa onda mogu da plaćaju od privatnih para vlasnika i sto miliona evra za mesec dana igračima ako imaju račun. Strelci treba da nađu privatne sponzore koji će im plaćati nagrade za medalje, i onda mogu da dobiju i 10 miliona evra za bronzu ako privatni sponzor hoće to da plati, baš me briga, a ne da se okače na državni budžet, a mi da plaćamo najskuplje gorivo u ovom delu Evrope da bi to finansirali. 

 

Pa to ti kažem, pare se nenormalno razbacuju na sve strane, i u tom smislu ovih 200.000 za zlato je kap u moru koliko god da je nenormalno mnogo. Samo jebeni Hongkong plaća više od toga.

  • +1 2
Link to comment

I da se advokati izbace iz paušala, da se ubace u pdv i da izdaju fiskalne račune?  :fantom:

Kupljeno 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja da, i to dva posla, od kojih jedan potpuno besplatno, odrekao se plate u potpunosti.

I to mi ne daje za pravo da komentarišem tuđe plate u oblasti u kojoj se ništa ne razumem.

 

 

Ne komentarišemo tuđe plate, već rasipanje javnih para iz budžeta koji punimo ti i ja porezima, taksama i akcizama koje plaćamo svaki dan, i za koje se država zadužuje, pa ćemo opet ti i ja morati da to vraćamo sutra. 

Link to comment
21 hours ago, Filozof manijak said:

Jel i sebe smatrate krivim za sve ovo što nam se dešava trenutno?

Ok ubio sam premijera, al ostalo nisam zasrao.

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Ayatollah said:

 

Ne komentarišemo tuđe plate, već rasipanje javnih para iz budžeta koji punimo ti i ja porezima, taksama i akcizama koje plaćamo svaki dan, i za koje se država zadužuje, pa ćemo opet ti i ja morati da to vraćamo sutra. 

meni nije žao da se sportistima daju ovolike pare kada su najbolji na svetu. bar su potrošene za pravu stvar

meni je žao kad moram advokatu da ostavim 20% od premije osiguranja, jer drugačije ne mogu da naplatim povredu od osiguravajuće kuće, koja je povezana sa tim advokatom.

 

Link to comment
4 minutes ago, ToniAdams said:

Ok ubio sam premijera, al ostalo nisam zasrao.

Namestilo mi se ovih dana da odgledam par Djindjićevih "obraćanja". Druga galaksija.

Pri tom ga ne idealizujem.

Baš se pitam kako bi Srbija izgledala danas da ga nisu ubili.

Edited by Sara
  • +1 3
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

I da se advokati izbace iz paušala, da se ubace u pdv i da izdaju fiskalne račune?  :fantom:

Kupljeno 

 

Pa ima advokata koji plaćaju PDV, ako nisi znao, svako ko preskoči prag od 8 miliona dinara prometa unazad 12 meseci. Isto kao i svi drugi privatnici. Moj bivši šef i naša sadašnja principalka uredno plaćaju PDV, jer preskaču taj prag. Iskreno, i ja se nadam da ću ući u PDV jednog dana.

 

A paušal za mlade advokate je sada cca 50k dinara mesečno, i nemaju nikakve olakšice ni za početnike, plaćaju od prvog dana. Misliš da je lako izgenerisati taj novac kad si mlad advokat?

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...