Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

@Jozo

Sasvim druga dresura/specijalnost, drugi pas.

Nekako je priča otišla isključivo u pravcu ovih za čuvanje i "odbranu".

Treba imati na umu da psi izuzetno retko rade bez kerovođe, koji može/zna komandovati.

Ali takav pas u civilu je ono - opasnost.

Edited by wall
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kao što rekoh, pasa čuvara ima van vojske, i ne moraju da ih odstreljuju kad više nisu radno sposobni. Verujem da može da nauči i da izviđa i pronalazi eksploziv bez treninrane agresije koja će ga učiniti nepodobnim za život u civilu.

Dakle, ne razumem u čemu je poenta trenirati pse da napadaju ljude kad to danas nema nikakav ima u najboljem slučaju minimalan efekat? Da li se očekuju rovovske borbe i uzajamno klanje jataganima u neko dogledno vreme? Ako ne, onda bih ukinuo sve takve programe kad je vojska u pitanju.

Daj predlog, mada ne verujem da će proći. U bilo kojoj armiji.

Čuvanje je primarni zadatak tih pasa (o kojima ovde pišemo).

Dresiraju se tako da bez ikakvog uzmicanja idu na osobu ili osobe koje su možda naoružane, koje će im naneti bol ili ih ubiti.

To, verujem, nije lako napraviti a nepokvariti nešto drugo. E to drugo im je potrebno za civilni život.

Link to comment

meni ceo hajp a potom sunovrat i odlazak price na pogesan kolosek onako, nekako bas ldp fazon.

bilo bi glupo da se cedara nije pojavio i prosetao misice i onu seljanu od tetovaze.

 

Od samog početka mi nije blisko, al', k'o velim, znam da sam teško prijemčiva za te trendi akcije, možda je i u meni greška. Plitko do iznemoglosti. Uspeli su da prikupe novce za istraživanja, kako god bilo, no, ipak mi jako smeta količina neukusa (uključujući Čedicu i ekipu, naravno).

Link to comment

@Jozo

Sasvim druga dresura/specijalnost, drugi pas.

Nekako je priča otišla isključivo u pravcu ovih za čuvanje i "odbranu".

Treba imati na umu da psi izuzetno retko rade bez kerovođe, koji može/zna komandovati.

Ali takav pas u civilu je ono - opasnost.

 

Dobro, dakle, takav pas je opasniji od nedresiranih mastifa, kano korsea, staforda, pitbula... koje možeš sresti na svakom koraku ili su svi navedeni dresirani a njihovi vlasnici odreda kerovođe koje mogu/znaju komandovati?

 

Ponovo, ne pričamo o medvedima, već o psima, od kojih je valjda najopasniji koji se koristi u službene svrhe šarplaninac koga poseduje svaka peta seoska kuća, a i po gradovima ih ima i ne umeju svi da razumeju komandu "stoj" koju valjda svaki službeni prvo nauči.

Link to comment

Daj predlog, mada ne verujem da će proći. U bilo kojoj armiji.

Čuvanje je primarni zadatak tih pasa (o kojima ovde pišemo).

Dresiraju se tako da bez ikakvog uzmicanja idu na osobu ili osobe koje su možda naoružane, koje će im naneti bol ili ih ubiti.

To, verujem, nije lako napraviti a nepokvariti nešto drugo. E to drugo im je potrebno za civilni život.

Propustio si da dodas idu na osobu na komandu, a ne sto su sami od sebe takvi. Inace psi uvek idu na one koji im nanose bol, ili su agresivni bar moj tako radi, a pudlica je. Do sad je ujeo cetiri puta svaki put one koji su bez pitanja usli u dvoriste a hteli da ga klepe

Link to comment

Dobro, dakle, takav pas je opasniji od nedresiranih mastifa, kano korsea, staforda, pitbula... koje možeš sresti na svakom koraku ili su svi navedeni dresirani a njihovi vlasnici odreda kerovođe koje mogu/znaju komandovati?

 

Ponovo, ne pričamo o medvedima, već o psima, od kojih je valjda najopasniji koji se koristi u službene svrhe šarplaninac koga poseduje svaka peta seoska kuća, a i po gradovima ih ima i ne umeju svi da razumeju komandu "stoj" koju valjda svaki službeni prvo nauči.

Ne znam šta da ti kažem.

Mislim da su jako opasni jer su svo vreme žestoko dresirani i korišćeni u svrhu odbrane.

Ako bih već morao "birati", radije bih da me napadne neki od tih nedresiranih nego ovaj... Mislim da bih imao veće šanse.

Link to comment

Propustio si da dodas idu na osobu na komandu, a ne sto su sami od sebe takvi. Inace psi uvek idu na one koji im nanose bol, ili su agresivni bar moj tako radi, a pudlica je. Do sad je ujeo cetiri puta svaki put one koji su bez pitanja usli u dvoriste a hteli da ga klepe

Pogledaj snimak koji sam okačio, ako ti nije isuviše nasilan.

Ozbiljno dresiran pas, ozbiljna firma, nema komande. Tako dresiran pas, ne može uvek da očekuje komandu.

Link to comment

Aman ljudi, ne dresiraju se svi psi isto. Ja govorim o granicarskim psima kojima je zadatak da nanjuse, pojure, obore na zemlju svakoga u civilnom odelu. Pa jebote leti smo oblacili vojnu kosulju preko bele donje majice (u majici smo se uglavnom setali jer nema oficira) kada bi nosili psima hranu. 

 

Ne prepozna te bez kosulje, bukvalno.

Link to comment

Od samog početka mi nije blisko, al', k'o velim, znam da sam teško prijemčiva za te trendi akcije, možda je i u meni greška. Plitko do iznemoglosti. Uspeli su da prikupe novce za istraživanja, kako god bilo, no, ipak mi jako smeta količina neukusa (uključujući Čedicu i ekipu, naravno).

 

Na svetskom nivou to funkcioniše, ali kod nas je to (očekivano?) seljana

 

 

 

As of Sunday, August 24, The ALS Association has received $70.2 million in donations compared to $2.5 million during the same time period last year (July 29 to August 24). These donations have come from existing donors and 1.3 million new donors to The Association.

Link to comment

Od samog početka mi nije blisko, al', k'o velim, znam da sam teško prijemčiva za te trendi akcije, možda je i u meni greška. Plitko do iznemoglosti. Uspeli su da prikupe novce za istraživanja, kako god bilo, no, ipak mi jako smeta količina neukusa (uključujući Čedicu i ekipu, naravno).

 

 

Link     ^_^

Link to comment

ta akcija polivanja je krenula nevezano za istrazivanje als. primarno je bila usmjerena na pomoc udruzenjima oboljelih od raka, nacelno za bilo kakvu pomoc.

a mi svi mozemo da uplatimo koji dinar za als istrazivanje i bez polivanja. ja nisam.

Link to comment

Ma jeste uspela akcija ali to je Sergejev efekat™

 

Dakle jednokratna akcija koja se ne oslanja na humanost vec na samopromociju. Ok, kratkorocno korisno dugorocno stetno. Ljudi sve vise gube osecaj za to sta znaci pomoci nekome nepoznatom (pogledati npr. PPP akcije i podsetiti se sta je prava humanost) umesto toga pocinju da prodaju svoje dobrocinstvo (novac zapravo) samo ako im se obeca nesto zauzvrat (?)

Edited by Caligula
Link to comment

Nek je svaki peti uplatio od ovih što su se polili, akcija je uspela. Pa i pedeseti.

 

ALS zahvata samo oko pola miliona ljudi od celokupne populacije a uz svu dobru volju gadno mi je da na osnovu viralnosti odredjujemo gde ce pare da idu.

 

Kony 2012= ALS 2014

Link to comment

LEDENI IZAZOV: Čeda Jovanović jedini uplatio novac 

 

BEOGRAD -Čedomir Jovanović opovrgnuo je tračeve da je iskoristio svetski popularni „Ledeni izazov“ za lični marketing i pokazivanje mišića.

Lider LDP je nakon polivanja ledenom vodom ispred sedišta stranke ispoštovao pravilo te svetske humanitarne akcije i uplatio novac na račun nevladine organizacije sa Floride - Međunarodne inicijative medicinskih stručnjaka (IMPI).

 

:isuse:

Edited by JozoMujica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...