Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa pročitaj originalni Hamletov post. Kako ga ja razumem - Srbija je kriva i kad nešto zasere, ali i kad je žrtva; uvek je dakle kriva. To je neki max do kojeg ovdašnji mislioci mogu da idu; na radikalskim državnim medijima Srbija je rođena iz morske pene i bezgrešna je oduvek i zauvek.

 

Posledica, a ovo ja dodajem, nema veze sa Hamletom: kad je već tako, ajd onda da polupamo kafanu, jer imamo na to pravo, ionako će reći da smo krivi. Jer nepravda, svetska zavera etc.

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, giuseppe said:

Pa pročitaj originalni Hamletov post. Kako ga ja razumem - Srbija je kriva i kad nešto zasere, ali i kad je žrtva; uvek je dakle kriva. To je neki max do kojeg ovdašnji mislioci mogu da idu; na radikalskim državnim medijima Srbija je rođena iz morske pene i bezgrešna je oduvek i zauvek.

 

Posledica, a ovo ja dodajem, nema veze sa Hamletom: kad je već tako, ajd onda da polupamo kafanu, jer imamo na to pravo, ionako će reći da smo krivi. Jer nepravda, svetska zavera etc.

Ja nisam tako razumeo, nego kao direktan odgovor na Gepratov post. 
Misilm da ovde na ppp-u niti jedan ozbiljan čovek ne pije (neo)radikalsku propagandu, to je već ružno podmetanje a la Anduril style.

Sve je počelo Gepratovom tvrdnjom da su Mile&Slavica odgovorni za ovo što se sprema u Jadru (da su ovce, da parafraziram), sa čim se snažno ne slažem.

 

Sva naknadna meandriranja na temu (Milošević, Dodik...) su mućenje vode.

 

 

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Otišlo se značajno opštije ranije, i ne vidim da je Anduril to uradio, već Hamlet ovim postom - gde su ovde litijum i Njemačka?

  

16 hours ago, Hamlet Strašni said:

Мени смета следеће - када се каже да су Срби расисти/шовинисти онда је нормално да се закључи да је то искључиво последица лоших одлука Срба и да се одлуке и на државном нивоу доносе под утицајем тог первазивног расизма. Па се подразумева да Себи хоће некоме да науде јер им је то део културе. 
 

Међутим, када су Срби објекат расизма/шовинизма и последичне дискриминације онда су Срби криви за то, никако они други. Односно када неко хоће Србима да нуди, онда мора искључиво то бити кривица Срба, јер су сви на северу, западу, југу и увек били рационални и неутрални и никада под утицајем својих предрасуда.  

 

Ne znam šta je pogrešnije ovde, da se podrazumeva da hoćemo nekom da naudimo jer je to deo kulture, ili deo oko toga da smo krivi i kad jesmo i kad nismo.

 

Post naravno mega-popularan, jer ovo je bukvalno lakmus-post foruma u poslednjih xy godina: pasivno-agresivna konstatacija da nas svi mrze, jer?... E taj deo mi uvek beži.

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Uopšte to nije post koji je započeo raspravu i na koji se referencira.

Taj post koji si naveo je proizišao iz druge linije rasprave vezane za rasizam prema Romima u Srbiji.

Link to comment

Ne vidim da nije deo cele diskusije. Možda nije najdirektnije u smislu da na njega nije odgovoreno neposredno, što nije ni bitno.

Link to comment
10 minutes ago, giuseppe said:

Otišlo se značajno opštije ranije, i ne vidim da je Anduril to uradio, već Hamlet ovim postom - gde su ovde litijum i Njemačka?

  

 

Ne znam šta je pogrešnije ovde, da se podrazumeva da hoćemo nekom da naudimo jer je to deo kulture, ili deo oko toga da smo krivi i kad jesmo i kad nismo.

 

Post naravno mega-popularan, jer ovo je bukvalno lakmus-post foruma u poslednjih xy godina: pasivno-agresivna konstatacija da nas svi mrze, jer?... E taj deo mi uvek beži.

Ne da nas svi mrze nego da se propusta da odluke donete na našu štetu mogu biti doneti iz raznih razloga, uključujući i rasističke. 
 

Ne znam šta je pasivno-agresivno ovde. Npr. u događanjima 41 ulogu je imao i resentiman Nemačke za 14. 
 

A nigde ne tvrdim da nas svi mrze, jer je to naravno debilno

  • +1 8
Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ne da nas svi mrze nego da se propusta da odluke donete na našu štetu mogu biti doneti iz raznih razloga, uključujući i rasističke. 
 

Ne znam šta je pasivno-agresivno ovde. Npr. u događanjima 41 ulogu je imao i resentiman Nemačke za 14. 
 

A nigde ne tvrdim da nas svi mrze, jer je to naravno debilno

ne vidim da to neko spori

 

ono oko cega je ovde tacka neslaganja je da li bi nama sve bilo isto bez obzira ko ovde bio vlast i sta radio

to je taj suludi stav koji (neo)radikali i socijalisti ponavljaju decenijama, a iz nekog razloga u velikoj meri se forsira i ovde na forumu

  • +1 3
  • Hvala 3
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Ne kažeš eksplicitno, jer si vešt sa rečima. Ali, ne znam šta drugo može da se zaključi iz posta, sem da smo jebana strana u oba slučaja: i kad je do nas, i kad nije. Ergo, zašto bismo se onda i trudili?

Link to comment
49 minutes ago, Svemir Zeka said:

To je nekoliko primera, koje upamtiš po tome što su izuzeci. 

Ja živim pored nejigijenskog romskog naselja, a radim u seoskoj sredini gde su Romi integrisani, odlični učenici. Pa će opet neko da kaže, čula sam onoliko puta, ma to su Cigani. 

Mnogo zavisi od društvenog konteksta u kome su. 

Romi u Novom Bečeju imaju oranizacije, školovani su.

Pa opet, da li znate više Romkinja advokatica ili čistačica?

 

 

Pa to i pričam, zavisi od društvenog konteksta, a ne od rasizma. Da li ti poznaješ više Srpkinja prodavačica u prodavnicama ili lekarki? Ja sam u vojsci bio jedini fakultetski obrazovan vojnik među sedamdesetak vojnika, i gledali su me otprilike kao da sam doktorirao na Oksfordu, a ne da sam završio jebeni Pravni u Beogradu, zato što su u njihovoj okolini fakultetski obrazovani ljudi vrlo retka pojava - i to baš ništa ne dokazuje ni o Srbima, a ni o Mađarima, Romima, Bošnjacima i drugim nacionalnostima koje su bili sa mnom u jedinici, već govori isključivo o društvenom kontekstu njihovog odrastanja pre svega. Imali smo 5-6 Roma u jedinici, bili su odlični vojnici i dobri drugari, nikada im niko ništa nije rekao, niti ih popreko pogledao, niti su imali drugačiji tretman zbog toga. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, giuseppe said:

Ne kažeš eksplicitno, jer si vešt sa rečima. Ali, ne znam šta drugo može da se zaključi iz posta, sem da smo jebana strana u oba slučaja: i kad je do nas, i kad nije. Ergo, zašto bismo se onda i trudili?

Ne mrze nas svi, to prvo. 

Nisam rekao da smo jebana strana uvek. Govorio sam o slučajevima kada jesmo jebana strana. Nekada je to zato sto smo krivi, nekada nije zato. Nekada se izvučemo, nekada budemo na pravom mestu u pravo vreme, nekada nešto dobro uradimo.

 

Ja sam govorio samo o slučajevima kada najebemo i o tendenciji kod dela ljudi da to uvek i iskljucivo pripišu onome što smo mi uradili. To se odslikava kroz stav - i kad ti prodaju ciglu sam si kriv jer nisi izbegao. Ili Srbi su sami krivi za Oluju jer su izabrali Miloševića npr. Pri tome ne sporim ogromnu odgovornost ni srpske vrhuške devedesetih ni filozofsku odgovornost Srba kao kolektiviteta za pogrešne izbore.

  • +1 3
Link to comment

Onda te nisam dobro razumeo, mada ni to ne menja mnogo stvar, jer se ne sećam kad nismo bili jebana strana iskreno. A pošto smo uvek ta strana, post je primenljiv nažalost.

 

Zapravo je @pbg12345 puno jezgrovitije rekao ono što sam želeo da kažem, ja nemam tu sposobnost... sažimanja.

  • Haha 1
Link to comment

Prica o srpskoj/Srbije vinosti i nevinosti je najobicnije kukavicje jaje podmetnuto a da kad bi nego '90-ih, sa jos liberalnih :isuse: '80-ih podmetnutom floskulom o Srbiji koja dobija u ratu, a gubi u miru, podgrevana izmedju ostalog raznoraznim papazjanijama poput knjiga o milutinu, vremenima smrti i ostalim vremenimatm....

Odraz je pre svega placipickastog narativa o Srbiji kao vecitoj zrtvi na pravdi boga, i kao takva je posluzila уштројеном srpskom nacionalizmu da amortizuje frustracije proizasle iz delovanja, politickog i svakog drugog vladajuce takozvane elite, zamagli sustinu koja se nalazila u paralelnoj, istovremenoj divljackoj tranziciji koja je obogaljivala Srbiju i koja nimalo nije smetala tim istim elitama jer je bilo vaznijeg posla na nacionalnom :isuse: osvescivanju, vracanju korenima i od strane mrskih komunjara ubivenim tradicionalnim vrednostima, milionima streljanih srpskih domacina...

Srbija i poslovicni srpski narod su pravi ili krivi bas kolikoi svaki drugi od istorije izmuceni evropski narod, obaska sto je em cudno, em simptomaticno da se na sve to nedopustivost kolektivne krivice u slucaju Srbije ne razmatra ili razmatra ekstremno retko, videti pod anduriltm...

Srbija, dakle, ima putera na glavi onoliko koliko i svaki drugi - da se zadrzimo na Evropi - evropski narod: ima, doduse, i poprilicno, nesrazmerno velicini i pozitivantm istorijski saldo koji bi poprilicno evropskih drzava koje danas masu barjacima demokratije i galame na sav glas ne bi li prigusile glasove iz proslosti - platile suvim zlatom...

Sve u svemu, jurcanje za isterivanjem istorijskih pravdi i nepravdi je bilo i ostalo pogodna, najbolja maska, bacena koska, pogodna da pogodnija ne moze biti da se skrene paznja sa bitnih, sustinskih pitanja, ponajvise onog - gledati od cega se i kako zivi...

A i zasto bi: Pampers pelene na radnom mestu su dovoljne, napredak su, progres u odnosu na пуцвалд... :fantom: 

 

 

  • +1 6
Link to comment
8 minutes ago, giuseppe said:

Onda te nisam dobro razumeo, mada ni to ne menja mnogo stvar, jer se ne sećam kad nismo bili jebana strana iskreno. A pošto smo uvek ta strana, post je primenljiv nažalost.

 

Zapravo je @pbg12345 puno jezgrovitije rekao ono što sam želeo da kažem, ja nemam tu sposobnost... sažimanja.

Naravno da je jako bitno ko je vlast. Siguran sam da bi devedesete bile bolje pod nekim boljim a i gore pod nekim Šešeljm ili Vučićem npr. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...