Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

33 minutes ago, Anduril said:

 

Miloseviceva Srbija, RS, Marticeva Krajina ili sada Vuciveva Srbija ili Dodikova RS nisu nikakve zrtve, kako ih pokusavas predstaviti. 

Zrtve mogu biti gradjani koji to nisu podrzavali, a ostatak, nije nikakva zrtva nego uredno glasa za kriminalce, ili, kao sto vidimo, podrzava toksicnu politiku.

Dočim su Tudjmanova Hrvatska, OVK i Herceg Bosna i Alijina BiH uzorne demokratske države pune razumevanja za nacionalne manjine i demokratiju i iskljucivo su zrtve. 
 

 

  • +1 6
  • -1 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Dočim su Tudjmanova Hrvatska, OVK i Herceg Bosna i Alijina BiH uzorne demokratske države pune razumevanja za nacionalne manjine i demokratiju i iskljucivo su zrtve. 
 

 

 

Tudjmanova hrvatska je odlichan primer kako fashizam i demokratija nisu potpuno nekompatibilni, dok je splitovano: gradjenje demokratije za svoj narod a fashizam za one pretekle manjince.

Dok ovo pishem pada mi na pamet da je Izrael otprilike jedini drugi primer koga mogu da se setim.

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
19 minutes ago, giuseppe said:

Pa sad, onako

 

Ili ovako, objasni mi kakve veze imaju Miloševićeva Srbija ili Dodikov deo BiH sa činjenicom da kancelar Nemačke (nasuprot svim zelenim agendama u svojoj državi) dolazi da pogura interese jedne multinacionalne kompanije, zajedno sa nelegitimno izabranim rukovodstvom Srbije, a nauštrb interesa građana Srbije i protivno većinskoj volji naroda ovde?

Ko je tu odgovoran, strani partneri ili narod što nosi suknju sticajem nesretnih okolnosti živi na lokaciji Jadar?

Ili možda oni koji su glasali za Miloševića devedesetih?

 

nemoj me zajebavati sa whatabautismom

Edited by Filozof manijak
  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Nemaju veze, Anduril nije na to ni odgovarao, nego na mnogo opštiji Hamletov post. Ili nisi ispratio diskusiju, ili se praviš blesav - u oba slučaja, do tebe je.

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

Ispratio sam

Samo što ta Andurilova upadica nema veza sa temom koju su otpočeli gosn Đorđe i Hamlet. o tome se radi.

Bitno je gurati agendu Svrbija je za sve kriva na temi koja tim nema veze.

 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Niko ne gura tu agendu, nego se nekako uvek dođe do toga da Srbija nije nikad nizašta kriva, nego je slamka među vihorovi. Onda neko na to nešto kaže, što nije u skladu sa forumskim kanonima, pa krene shitstorm.

  • +1 1
  • -1 3
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
On 30. 7. 2024. at 21:08, Ayatollah said:

 

Ja znam nekoliko advokata Roma u Srbiji, između ostalih i bivšu predsednicu Drugog opštinskog suda u Beogradu Gordanu Mihajlović, ili pokojnog advokata Dušana Mašića. Ima i ona operska pevačica u Novom Sadu koja je Romkinja, a imam i drugara iz gimnazije koji je usvojeno Romče, a završio je Ekonomski fakultet. 

 

Hajde ti navedi koliko je bilo primera da su Romi hteli da se školuju u Srbiji, ali da im je to onemogućeno zbog toga što su Romi.

To je nekoliko primera, koje upamtiš po tome što su izuzeci. 

Ja živim pored nejigijenskog romskog naselja, a radim u seoskoj sredini gde su Romi integrisani, odlični učenici. Pa će opet neko da kaže, čula sam onoliko puta, ma to su Cigani. 

Mnogo zavisi od društvenog konteksta u kome su. 

Romi u Novom Bečeju imaju oranizacije, školovani su.

Pa opet, da li znate više Romkinja advokatica ili čistačica?

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, giuseppe said:

Niko ne gura tu agendu, nego se nekako uvek dođe do toga da Srbija nije nikad nizašta kriva, nego je slamka među vihorovi. Onda neko na to nešto kaže, što nije u skladu sa forumskim kanonima, pa krene shitstorm.

 

Ko tachno je rekao da Srbija nije nikad nizasta kriva?

Za sta itd?

Bukvalno flejmujes.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, giuseppe said:

Niko ne gura tu agendu, nego se nekako uvek dođe do toga da Srbija nije nikad nizašta kriva, nego je slamka među vihorovi. Onda neko na to nešto kaže, što nije u skladu sa forumskim kanonima, pa krene shitstorm.

Evo ja ne vidim da je to iko tvrdio na temi.

Edited by Filozof manijak
  • +1 6
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

To je nekoliko primera, koje upamtiš po tome što su izuzeci. 

Ja živim pored nejigijenskog romskog naselja, a radim u seoskoj sredini gde su Romi integrisani, odlični učenici. Pa će opet neko da kaže, čula sam onoliko puta, ma to su Cigani. 

Mnogo zavisi od društvenog konteksta u kome su. 

Romi u Novom Bečeju imaju oranizacije, školovani su.

Pa opet, da li znate više Romkinja advokatica ili čistačica?

 

Moji rodjaci su pola Srbi pola Romi, ali ih niko ne dozivljava kao (integrisane) Rome. Ovi siromashni Romi su vidljivi, i koji zive u neuslovima itd, Romi sa margine. Ali Romi koj isu uspesni su delom potpuno nevidljivi jer su se uklopili u Srbe, i onda deluje da nema integracije ili uspeha toliko u njihovoj populaciji.

Inache i po celoj Evropi tamo gde su ih ostavili zive je velika razlika izmedju Roma i dominantne populacije. A ne valja ni kad je rasirena nacija bogata i integrisana, vidi pod Jevreji. Najbolje valjda kad si neprimetan u vecini, ko god tu bio ta vecina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...