Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

7 minutes ago, svashtabezneshto said:

 

kao da je 2016. bila pre 300 godina a i nismo je ispratili kad su grci izabrali neku vladu koja se ne slaže sa politikama eu, i ko se sve i kako potrudio da tu vladu obesmisli i na koje načine. obesmišljena vlada je brzo shvatila šta i kako treba da radi, pa nije bilo drastičnih posledica. i nije nebitno što je ta slomljena vlada bila levičarska, sa desničarskim u eu nisu imali problem.

 

Jebi ga, ne uklapa nam se u narativ pa cemo izabrati da imamo pamcenje kokoske. Napisati da zapad jebe samo nas jer smo gubavi posle iskustava Makedonije sa EU koja i dalje traju je tesko izleciva bolest.

  • +1 5
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

to ona grcka sto se godinama zaduzivala preko svake mere i trosila pare koje nema?

za to im na prvom mestu kriv zapad?

 

koliko znam makedoniju na prvom mestu "jebe" upravo ta grcka

o cemu mi uopste pricamo?

otkrivamo da razlicite drzave mogu imati razlicite interese?

 

 

nego kad pominjemo makedoniju kako to da se rat u makedoniji zavrsio kako jeste, kako to "velika albanija" danas nije na teritoriji makedonije?

uostalom, kako to da se rat na jugu srbije drugacije zavrsio od onog na kosovu?

 

meni je jasno zasto slobini omladinci imaju potrebu da iz dana u dan ponavljaju "kako bi sve bilo isto ko god da je vodio srbiju" na tragu one"ne napadaju oni srbiju zbog milosevica, vec milosevica zbog srbije", ali zasto se ljudi koji nikad nisu imali nista sa tom bagrom hvataju tog narativa mi u prilicnoj meri izmice

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment

Tom istom Zapadu je nekako izmaklo 1 vise nego uspesno etnicko ciscenje i nasilna asimilacija koje je Grcka (BTW i Bugarska) uredno sprovela nad svojim Makedoncima, koje Egejskim, koje Pirinskim...

I koje se broji sestocifrenim brojevima.

Obaska sto do dana danasnjeg u Grckoj niko pomenuo nije raznorazne i na nekim drugim stranama toliko zahtevane restitucije imovine...

Ono, doduse, ima vrednosti i vrednosti, svakojakih i za svakog po nesto...

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Tom istom Zapadu je nekako izmaklo 1 vise nego uspesno etnicko ciscenje i nasilna asimilacija koje je Grcka (BTW i Bugarska) uredno sprovela nad svojim Makedoncima, koje Egejskim, koje Pirinskim...

I koje se broji sestocifrenim brojevima.

Obaska sto do dana danasnjeg u Grckoj niko pomenuo nije raznorazne i na nekim drugim stranama toliko zahtevane restitucije imovine...

Ono, doduse, ima vrednosti i vrednosti, svakojakih i za svakog po nesto...

 

Kao sto im je promaklo i etnicko ciscenje par stotina hiljada pripadnika turske manjine u Bugarskoj. Te price o evropskim vrednostima i principima su price za malu decu i one koji se tako osecaju.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, harper lee said:

 

Kao sto im je promaklo i etnicko ciscenje par stotina hiljada pripadnika turske manjine u Bugarskoj. Te price o evropskim vrednostima i principima su price za malu decu i one koji se tako osecaju.

Ima doduse jos 1 ponosna clanica EU koju, gle cuda, niko nije pitao gde joj se dede cirka 250,000 stanovnika...

Ali boze moj...

Cudno je da Cehe i Poljake barem za sad jos niko ne podseca na svojevremene, doduse u slucaju Ceha malo nelojalne sugradjane...

Ili ce to Nemci sami...

:fantom: 

Link to comment

Sto bi se reklo, to je bilo davno. Mene vise smara ovo trenutno stanje, i trend koji je obeshrabrujuc da se neke tekovine ipak kakve takve ali postojece od posle WWII, polako revertiraju.

Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

Sto bi se reklo, to je bilo davno. Mene vise smara ovo trenutno stanje, i trend koji je obeshrabrujuc da se neke tekovine ipak kakve takve ali postojece od posle WWII, polako revertiraju.

 

Ovo sa Turcima je zavrseno pocetkom devedesetih. Upoznao sam coveka koji je pisao knjigu o tome, mislim da mi je jos uvek negde tu u bibilioteci.

Link to comment
7 minutes ago, Mel said:

Sto bi se reklo, to je bilo davno.

Pa u slucaju demokratsketm Grcke i nije bilo bas toliko davno da se bas niko ne bi secao beskrajnih redova za grcke vize zarad odlaska na letovanje...

Na vecitu bruku i sramotu pokojne Jugoslavije, Grcka je dugo, najduze zadrzala vizni rezim za cuvenitm crveni pasos: Grci su, za putovanje jedinim kopnenim putem u Evropu jugoslovensku vizu dobijali automatski, na granici i bez ikakvih formalnosti, dok su drzavljani SFRJ uredno morali da se pojave u konzulatima u Beogradu i Skopju...

Da ih se barem reciprocnotm po vize slalo u konzulate SFRJ u Solunu i Atini...

A sve samo zato da im se slucajno ne bi provukao neko rodjen u Водену, Костуру, Биралцима...

Toliko o vrednostima...

 

A bukvalno izivljavanje, izdrkavanje nad post Yu Makedonijom od strane te iste Grcke i to tolerisano od strane EU da ne pominjemo, narocito, onako random, u poredjenju sa brzinom i efikasnoscu kojom je 1 Srbija bukvalno naterana da preko noci uvede vize drzavljanima Indije, a zarad komfora te iste EU...

  • +1 3
Link to comment
27 minutes ago, harper lee said:

 

Ovo sa Turcima je zavrseno pocetkom devedesetih. Upoznao sam coveka koji je pisao knjigu o tome, mislim da mi je jos uvek negde tu u bibilioteci.

 

Oh wow, paralelno sa nama, mislila sam da je to nesto davnije, zar nisu komunisti terali Turke? Pa dobro i kod nas je bilo da je etnicko ciscenje lose, so far so good, sem ako treba prognati neke Krajisnike ili Srbe sa Kosova pa i Rome ako nalete nezgodno... tad moze NATO i da pomogne. Interesantno da Turska kao NATO zemlja nije imala primedbi?

Link to comment
16 minutes ago, Mel said:

 

Oh wow, paralelno sa nama, mislila sam da je to nesto davnije, zar nisu komunisti terali Turke? Pa dobro i kod nas je bilo da je etnicko ciscenje lose, so far so good, sem ako treba prognati neke Krajisnike ili Srbe sa Kosova pa i Rome ako nalete nezgodno... tad moze NATO i da pomogne. Interesantno da Turska kao NATO zemlja nije imala primedbi?

 

Pokusacu da nadjem tu knjigu ako te stvarno zanima ali ako te ne zanima previse reci mi da se ne patim, sam sveti bog ce znati gde sam ja to gurnuo. Ako se ne varam ceo taj zavrsni postupak etnickog ciscenja se dogodio nakon pada komunisticke vlasti negde pocetkom devedesetih ali je nama to uglavnom promaklo jer smo imali dovoljno svojih briga u isto vreme. Ako je njemu verovati radi se o cifri od oko 300.000 etnickih Turaka ali tip je sam etnicki Turcin i zrtva tog etnickog ciscenja pa je mozda preterao s brojkama i ne znam koliko mu se moze verovati.

 

Ne znam zasto se Turska nije bunila, nije nemoguce da je to bio poludirigovan proces u kojem su i oni ucestvovali zajedno sa Bugarskom kako bi zastitili taj narod i celu akciju sproveli bez mnogo nesrece. Turska je tamo na istoku prilicno slabo naseljena zemlja i ima brojne manjine, narocito kurdsku, ne bi me zacudilo da su ih tamo preselili da bi promenili etnicku strukturu stanovnistva.

 

Ali ovo je sve nagadjanje, proslo je vise od 20 godina kako sam sa njim razgovarao i skoro sve sam zaboravio iz tog razgovora.

  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, Hamlet Strašni said:

Znači uvek je žrtva kriva. Kad neko nekog prebije, siluje, ubije, na žrtvi je bilo da se to ne desi. 

 

Miloseviceva Srbija, RS, Marticeva Krajina ili sada Vuciveva Srbija ili Dodikova RS nisu nikakve zrtve, kako ih pokusavas predstaviti. 

Zrtve mogu biti gradjani koji to nisu podrzavali, a ostatak, nije nikakva zrtva nego uredno glasa za kriminalce, ili, kao sto vidimo, podrzava toksicnu politiku.

  • +1 4
  • -1 3
Link to comment
6 hours ago, harper lee said:

 

Pokusacu da nadjem tu knjigu ako te stvarno zanima ali ako te ne zanima previse reci mi da se ne patim, sam sveti bog ce znati gde sam ja to gurnuo. Ako se ne varam ceo taj zavrsni postupak etnickog ciscenja se dogodio nakon pada komunisticke vlasti negde pocetkom devedesetih ali je nama to uglavnom promaklo jer smo imali dovoljno svojih briga u isto vreme. Ako je njemu verovati radi se o cifri od oko 300.000 etnickih Turaka ali tip je sam etnicki Turcin i zrtva tog etnickog ciscenja pa je mozda preterao s brojkama i ne znam koliko mu se moze verovati.

 

Ne znam zasto se Turska nije bunila, nije nemoguce da je to bio poludirigovan proces u kojem su i oni ucestvovali zajedno sa Bugarskom kako bi zastitili taj narod i celu akciju sproveli bez mnogo nesrece. Turska je tamo na istoku prilicno slabo naseljena zemlja i ima brojne manjine, narocito kurdsku, ne bi me zacudilo da su ih tamo preselili da bi promenili etnicku strukturu stanovnistva.


Verovatno zato što je to isto i sama radila Kurdima, samo 3x gore. Takodje anegdotalno, ali dugogodišnji profa i prijatelj mi je pričao kako bi izgledao raid na njegovo i susedno selo u jugoistočnoj Turskoj. I da, naravno da su naseljavali tamo ljude, koji su onda bili žrtve napada tih istih Kurda koji bi se odmeli u neke njihove Hajduke.

 

Kao i uvek, cela istorija je samo zapis tlačenja i mučenja slabije grupe od strane jače. Samo što se za neka nikad ne čuje, za neka čuješ tako slučajno od poznanika, a neka se oglašavaju 24/7/365 i postaju praktično brend za ovakve konverzacije. 

Link to comment

I ne postoji pojedinac koga možeš ubediti kad mu spale kuću i odseku bratu ruku da njegovi mučitelji nisu najgori od svih i da sudbina njegove etno grupe nije najstrašnija. 
 

I što je fora, svi su u pravu jer su ljudski sadizam i mržnja univerzalni. Samo je fokus na agresoru individualan. 

Link to comment
7 hours ago, harper lee said:

 

Pokusacu da nadjem tu knjigu ako te stvarno zanima ali ako te ne zanima previse reci mi da se ne patim, sam sveti bog ce znati gde sam ja to gurnuo. Ako se ne varam ceo taj zavrsni postupak etnickog ciscenja se dogodio nakon pada komunisticke vlasti negde pocetkom devedesetih ali je nama to uglavnom promaklo jer smo imali dovoljno svojih briga u isto vreme. Ako je njemu verovati radi se o cifri od oko 300.000 etnickih Turaka ali tip je sam etnicki Turcin i zrtva tog etnickog ciscenja pa je mozda preterao s brojkama i ne znam koliko mu se moze verovati.

 

Ne znam zasto se Turska nije bunila, nije nemoguce da je to bio poludirigovan proces u kojem su i oni ucestvovali zajedno sa Bugarskom kako bi zastitili taj narod i celu akciju sproveli bez mnogo nesrece. Turska je tamo na istoku prilicno slabo naseljena zemlja i ima brojne manjine, narocito kurdsku, ne bi me zacudilo da su ih tamo preselili da bi promenili etnicku strukturu stanovnistva.

 

Ali ovo je sve nagadjanje, proslo je vise od 20 godina kako sam sa njim razgovarao i skoro sve sam zaboravio iz tog razgovora.

 

Ne zanima me previse u detalje, ali mi je zanimljivo da znam da je to uopste bilo - nisam bila svesna.

Link to comment

Bilo je. sećam se priloga na tadašnjem RTB-u, u dnevnicima mislim, gde su prikazali kako Bugari utovaruju turske izbeglice u vozove u jednom smeru prema Turskoj.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...