Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, Klara said:

Nešto ne verujem da smo mi ubili premijera koliko je umešana gospoda kojoj ne ide u prilog da se oslobodimo od bilo čijeg političkog i ekonomskog uticaja, uslovljavanja. Samo su pronašli one koji će im to omogućiti, pa su nam mic po mic pojeli Kosovo, poštene izbore, čist vazduh, reke, šume, zelene površine, napravili od nas jeftinu radnu snagu, deponiju i svoj resurs.

Ovde je narod gladan normalnog života. 

ma sve su nam to znotvori uradili jer nas patološki mrze a mi nismo znali kako da kažemo "ne".

  • +1 1
Link to comment

Romi, Romi, svuda oko nas, spasavaj se ko moze.:laugh:

 

Ova poslednja strana sama po sebi dovoljno govori kolike su opste predrasude prema Romima ali i ocekivanja od tih predrasuda. Zajednicko za sve pomenute je to sto nisu ni Dzej ni Saban Bajramovic, to jest, ne personifikuju ono kako mi mislimo da Rom treba da izgleda vec su moderni ljudi koji izgledaju, ponasaju se i ucestvuju u javnosti kao i svi drugi. Veoma je vazno razumeti to i odvojiti od neonaci govnara koji napadaju Rome a kad ih pitas zasto to rade pregori im osigurac u glavi u pokusaju da sklope recenicu opravdanja od pocetka do kraja. Nisu sve predrasude iz losih i zlobnih motiva, neke su i od toga sto smo svi mi deca svoje sredine i naucili smo od nje dosta toga sto nam nimalo nije bilo potrebno.

Edited by harper lee
Link to comment
7 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Колико год је бесмислено то штетно то - види шта нам раде, толико је глупо и нерационално инсистирати и на ставу све смо ми сами криви, страни фактор се овде ништа не меша и не одлучује.

ako ja pokušam da te izšibicarim ili da ti prodam ciglu, na tebi je da se to ne desi.

 

mi smo imali u prošlom veku '14, '41, '48 kada je bilo rečeno "ne". može strani faktor da se meša i pokuša da odlučuje po svome, na našoj vlasti i na nama je da reagujemo u našem interesu ili ponosu. ako vlast ne reaguje, onda je to izdaja ™, a ako i narod ne reaguje onda su ovce.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Znači uvek je žrtva kriva. Kad neko nekog prebije, siluje, ubije, na žrtvi je bilo da se to ne desi. 

Link to comment
5 minutes ago, đorđe geprat said:

ako ja pokušam da te izšibicarim ili da ti prodam ciglu, na tebi je da se to ne desi.

 

mi smo imali u prošlom veku '14, '41, '48 kada je bilo rečeno "ne". može strani faktor da se meša i pokuša da odlučuje po svome, na našoj vlasti i na nama je da reagujemo u našem interesu ili ponosu. ako vlast ne reaguje, onda je to izdaja ™, a ako i narod ne reaguje onda su ovce.

 

Nerealno.

Link to comment

Pri tome, prodavanje cigle je kada ti priđe krimos i pita te jel hoćeš da kupiš ciglu - pa ako nećeš udari te ciglom po glavi. Bukvalno kratka suknja stav

  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Колико год је бесмислено то штетно то - види шта нам раде, толико је глупо и нерационално инсистирати и на ставу све смо ми сами криви, страни фактор се овде ништа не меша и не одлучује.

 

To je jasno svakom ko je intelektualno prerastao uzrast bebe ili jako malog deteta. Samo bebe i mala deca reaguju na nadrazaje iskljucivo direktnim asocijacijama jer im kognitivni aparat jos uvek nije dovoljno razvijen da apstrahuje nadrazaje na vise forme zakljucivanja. Sta je izgovor za takvo ponasanje starijih mi je prilicno nejasno, mada imam nekih ideja. Niko normalan o tome ne razmislja u dihotomijama tipa "pada kisa - greje sunce" ili "mi smo krivi - oni su krivi" jer postoji obilje neposrednih dokaza da u medjunarodnoj politici postoji saobracaj interesa i uticaja i da je taj saobracaj jako razvijen.

Edited by harper lee
  • +1 5
Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Pri tome, prodavanje cigle je kada ti priđe krimos i pita te jel hoćeš da kupiš ciglu - pa ako nećeš udari te ciglom po glavi. Bukvalno kratka suknja stav

 

Pa to je kad dodje baja od 100 kg da te siluje, a on kaze zrtvi sto nisi rekla ne?

Pa jesam.

Svejedno, na tebi je da se ponasas pametno pa da te ne siluje. 

 

Moja keva je u tom fazonu, kod njih na selu dotle se stizalo i tako su ih odgajali.

Link to comment
20 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Znači uvek je žrtva kriva. Kad neko nekog prebije, siluje, ubije, na žrtvi je bilo da se to ne desi. 

dobro de, tretiraj kao pogrešan primer mada, '14 je bilo jedno a la prodavanje cigle.

 

edit: i '41 i '48

Edited by đorđe geprat
Link to comment
43 minutes ago, harper lee said:

Romi, Romi, svuda oko nas, spasavaj se ko moze.:laugh:

 

Ova poslednja strana sama po sebi dovoljno govori kolike su opste predrasude prema Romima ali i ocekivanja od tih predrasuda. Zajednicko za sve pomenute je to sto nisu ni Dzej ni Saban Bajramovic, to jest, ne personifikuju ono kako mi mislimo da Rom treba da izgleda vec su moderni ljudi koji izgledaju, ponasaju se i ucestvuju u javnosti kao i svi drugi. Veoma je vazno razumeti to i odvojiti od neonaci govnara koji napadaju Rome a kad ih pitas zasto to rade pregori im osigurac u glavi u pokusaju da sklope recenicu opravdanja od pocetka do kraja. Nisu sve predrasude iz losih i zlobnih motiva, neke su i od toga sto smo svi mi deca svoje sredine i naucili smo od nje dosta toga sto nam nimalo nije bilo potrebno.

 

A i to što više od pola foruma nema pojma ko su sve Romi među folk pevačima tek govori o tome koliko je šuplja priča o nekom ukorenjenom rasizmu u Srbiji. Da je Srbija rasističko društvo tačno bi se znalo ko su sve Romi na estradi, a istina je da ogromnu većinu ljudi u Srbiji savršeno zabole dupe da li su ili nisu Romi, i ne razmišljaju o tome uopšte.

  • +1 5
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...