Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Walle nije mi namera da sporim ovo sto govoris ali znam da je nas kerovodja (vodic pasa) morao (!) da ubije jednog isluzenog vucjaka. Moguce je da ih sada eutanaziraju na drugaciji nacin ali svejedno tako dresiran pas posle odredjenog broja godina postaje opasan cak i za vojnike (to nam je kerovodja pricao ali davno bese pa ne mogu da objasnim zasto)

bilo kako dresiran pas je manje opasan od nedresiranog psa.

ne kazem da nije bilo kako kazes, ali mi je tesko da verujem da je to praksa

 

Ovo mi stvarno nije bilo potrebno.

 

Toni, uočavaš li da ipak ne biramo šta gledamo? 

gledati i videti nije isto :fantom:

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Može se reći da se i ljudi-vojnici često tretiraju kao potrošna roba i neretko nisu sposobni za normalan život posle, šta tek reći za životinje. U principu ne bi ni trebalo da se koriste za tako nešto.

 

Sve vreme mi je na umu ta prilično nametljiva paralela.

Link to comment

Meni nije jasno za šta ih tačno u vojsci koriste, za stražu oko objekata? U čemu je onda razlika između tog vojnog i bilo kog drugog psa čuvara? :unsure:

 

Kao što je već pomenuto, vojni drugačije reaguje na nekog ko nije u uniformi, a dokle god na stražu/u patrolu idu obični ljudi umesto dronova, sigurno će im pas biti od pomoći.

Link to comment

Meni nije jasno za šta ih tačno u vojsci koriste, za stražu oko objekata? U čemu je onda razlika između tog vojnog i bilo kog drugog psa čuvara? :unsure:Nemam pojma kakav efekat bi trebalo da ima pas u nekoj hipotetičkoj ratnoj situaciji, šta tačno treba da izvede osim da pogine momentalno? Zvuči mi kao da je u pitanju nekakva besmislena vojnička tradicija koja vuče korene iz vremena kad su se ratovi vodili bajonetima umesto bespilotnim letilicama.

Nimalo besmisleno, da je tako ovi što sve proračunaju i stave na papir™ bi ih već odavno isključili.

Link to comment

bilo kako dresiran pas je manje opasan od nedresiranog psa.

ne kazem da nije bilo kako kazes, ali mi je tesko da verujem da je to praksa

 

gledati i videti nije isto :fantom:

 

Ovo se već ne bih složio, nedresiran pas može biti ponekad agresivan, a može i da se upiški od sreće kad nekog sretne, službeni pas će uvek biti treniran da bude agresivan prema nepoznatima, bez izuzetka.

Link to comment

netacno, uopste nije poenta, niti se dresira da bude agresivan prema nepoznatima vec da bude smiren i da odreaguje najbolje moguce.

Veruj mi nije.

Kada ima komandu da čuva, taj ćete pokidati ako zalutaš iza ograde.

Link to comment

et Wall

Ne mora da znači. Imali smo šarplaninca (posle njega nemačkog ovčara) koji bi nepoznatog pustio da uđe u dvorište, ali mu ne bi pružio priliku da izađe, oborio bi ga i zaseo mu na grudi, bez ikakvog ujedanja i kidanja, i čekao da naiđe neko od ukućana. Naravno, ne govorim o službenim psima, o kojima ne znam baš ništa. 

Edited by Notorious
Link to comment

znam, ali to je zato sto mu je data komanda da cuva. samo slusa sta mu kazu.

 

Pa da, i onda zamisli da nema onog ko mu zadaje komande (a to sigurno ne može svako) i kad je prepušten sam sebi.

Link to comment

et Wall

Ne mora da znači. Imali smo šarplaninca (posle njega nemačkog ovčara) koji bi nepoznatog pustio da uđe u dvorište, ali mu ne bi pružio priliku da izađe, oborio bi ga i zaseo mu na grudi, bez ikakvog ujedanja i kidanja, i čekao da naiđe neko od ukućana. Naravno, ne govorim o službenim psima, o kojima ne znam baš ništa. 

 

Ako ga niste sami tako dresirali, to mu je onda verovatno proradio "herding mentality" :)

Link to comment

Pa da, i onda zamisli da nema onog ko mu zadaje komande (a to sigurno ne može svako) i kad je prepušten sam sebi.

 

To se dešava zato što niko stvarno ne brine o njima, ne bi bilo previše teško prebaciti komandnu odgovornost sa jednog čoveka na drugog, ali to traži vreme i trud. 

 

edit: ne znam šta je proradilo, nisu bili ni na kakvoj posebnoj dresuri

Edited by Notorious
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...