Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ima nešto još gore.

Ko će se usuditi jednog dana da pospremi stanje sa nasiljem, klanovima, privatnim vojskama, tatinim sinovima, kad ovi jednog dana odu?  I na koji način, kojim sredstvima, uz kakvo pravosuđe?

I koliko će za bitne promene biti potrebno vremena?

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, Malkmus said:

Ima nešto još gore.

Ko će se usuditi jednog dana da pospremi stanje sa nasiljem, klanovima, privatnim vojskama, tatinim sinovima, kad ovi jednog dana odu?  I na koji način, kojim sredstvima, uz kakvo pravosuđe?

I koliko će za bitne promene biti potrebno vremena?

mandat prve vlade pod sabljomtm 3-4 godine

  • +1 4
  • Wub 3
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Pa, tu postoje dva načina: da se to uradi, ili ne.

 

Prvi način: preki sudovi i presude. Drugi način: praaavna država a la Koštunica 2000.

 

Take your pick. Caution: ako odabereš prvu opciju, ti si šesta lička.

  • +1 2
Link to comment

Imam jednog prijatelja sa juga Srbije koji kad cuje za ovakav ili slican slucaj, samo prokomentarise Krvna osveta, kad procitam ovako nesto pomislim da je u pravu.

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Malkmus said:

Ko će se usuditi jednog dana da pospremi stanje sa nasiljem, klanovima, privatnim vojskama, tatinim sinovima, kad ovi jednog dana odu?

to više nije pitanje izbora nego opstanka. dakle, moraće da se uradi.

 

52 minutes ago, Malkmus said:

I koliko će za bitne promene biti potrebno vremena?

ako zaista postoji rešenost izvršne vlasti - manje od 5 godina.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

Ne verujem da je droga u pitanju, pre će biti da se mališa osilio jer vidi da su on i njegovi drugari zaštićeni kao beli medvedi, pa može da radi i radiće šta hoće.

 

 

Biće ovo sve gore i gore, jer ne samo da se ne rešava, nego ne postoji ni dobra volja da se to radi - jednostavno, dozvolili smo da se stvori neka nova feudalna klasa koja misli da može i da joj je bogom dato da sa običnim ljudima bez konsekvenca radi šta god poželi.

 

Vec vidjeno u Rusiji, eskaliralo je pre nekih desetak godina. Gomila dece privilegovanih roditelja koja voze dobra kola, puni su kao brod i misle za obican svet da su stvoreni da budu predmet njihovog izivljavanja. Tesko ce to ovde da se zapati, pre ili kasnije neko od tih klinaca ce da naleti na pogresnog coveka i popije metak. Baka-Coka fazon ili kako se vec zove ona nesrecna zena kojoj je pretio "investitor" s debelim policijskim dosijeom. Naravno da to nije resenje ali dok se ne promeni ova mafijaska vlast drugog resenja i nema.

Edited by harper lee
  • +1 4
Link to comment
18 minutes ago, pt 2.0 said:

to više nije pitanje izbora nego opstanka. dakle, moraće da se uradi.

 

ako zaista postoji rešenost izvršne vlasti - manje od 5 godina.

 

Ma, to se resi preko noci samo mora da bude brutalno i nemilosrdno. Seti se "Sablje" i likova iz dzipova koji su plakali i ubedjivali gnevni narod da su ti dzipovi kupljeni postenim radom a ne kriminalom. U sustini su vecina tih siledzija kukavice.

  • +1 4
Link to comment

Ako već dođe do opšteg rokanja, što se čini neizbežnim, valjalo bi da sudije koje su ih sve oslobađale znaju da su SLEDEĆE.

 

Dakle, svako ko uzme pravdu u svoje ruke, da ima DVE crtice u vidu. I da sudije to znaju.

 

Jebiga. 

  • +1 6
Link to comment

naravno da nije resenje da svako od nas uzima pravdu u svoje ruke, ali meni je puno srce svaki put kad prodjem gore pored cvetka pa dole pored okretnice 55

bas sam jutros saputnika pitao jel se ona nova zgrada pravi na placu one nesrecne zene koja je imala "veca muda" od 99% stanovnika ove tuzne drzave

Link to comment

Mislim da to nije njena parcela, tu je bio atelje Kosovka, ako sam dobro upamtio ime. Prijatno okruženje sa slikama, čudno jeftinim cenama pića, nekoliko obaveznih mačaka, mirno i tiho mesto u koje nije svako zalazio jer je sa ulice bilo maltene nevidljivo. I ode u 3pm, tu niče još jedna zgradurina sa apotekom i kladionicom u prizemlju.

  • +1 2
Link to comment

i na sve to, apsolutno se nikako ne uklapa u okolni prostor

posmatram u poslednje vreme beograd, po meni vise od pola grada nije za dostojanstven zivot coveka

 

mislim da bih bukvalno u roku od najvise mesec dana doziveo nervni slom kad bi me neko naterao da zivim u nekom od tih prostora

 

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

Mnogo je gore od toga ako ne živiš u NS ili BG (verovatno i u NIšu, to ne znam)...

 

Načini na izvlačenje para roditeljima su beskrajni, ljudi su sluđeni, sitema nema... Kadrovi iz prošlog veka ako idete kod državnih, ako ne idete, morate bisere da tražite, većiana gleda kako smao da vam uzme pare...

 

U NS, to moram da dodam, ima organizovana podrška rodtieljima od strane škole Dr MIlan Petrović, na svake dve nedelje, koju grad pokušava da ubije, ali i to jako malo ljudi koristi, uglavnom iz predrasuda...

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Za sada štrči, ali na tom potezu od okretnice 55ce do Vojislava Ilića uveliko niču zgrade. Na šta će to tačno ličiti za par godina, videćemo. Da sam optimista - i nisam.

4 minutes ago, pbg12345 said:

i na sve to, apsolutno se nikako ne uklapa u okolni prostor

posmatram u poslednje vreme beograd, po meni vise od pola grada nije za dostojanstven zivot coveka

 

mislim da bih bukvalno u roku od najvise mesec dana doziveo nervni slom kad bi me neko naterao da zivim u nekom od tih prostora

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...