Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 minutes ago, Time Crisis said:

 

Ne može se porediti sa Srbijiom kako god, nije sigurno jeftinije. A 100k dinara je po zvaničnoj statistici prosečna plata u većim gradovima


Nemam pojma, ja nisam ni poredila Japan sa Srbijom, cujem da se kod nas masovno ljudi zale kako je sve poskupelo ali ne znam cene konkretno namirnica, odece, kozmetike itd da bih sad uporedjivala

A cini mi se da i ta zvanicna statistika od 100k din ne odslikava bas najbolje standard vecine radnog stanovnistva.

Ali sve to i nije poenta, ljudi imaju najrazlicitije razloge zasto zive bas tamo gde zive, ovoj profesorki engleskog sigurno nije besna plata ni bila motiv da se odseli u Japan
 

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, Leia said:

Ali sve to i nije poenta, ljudi imaju najrazlicitije razloge zasto zive bas tamo gde zive, ovoj profesorki engleskog sigurno nije besna plata ni bila motiv da se odseli u Japan
 

 

Bilo kako bilo, to je jedan slučaj. Većina profesora engleskog, pogotovo oni koji imaju porodicu itd nemaju baš opušten život, ni blizu

Link to comment

Beograd nije dobar primer. Postao je skuplji od prakticno svih destinacija u svetu, ako izuzmemo skandinavske zemlje. Ja kad sam jos pre par godina isao u Japan, sve na sta sam trosio pare tamo je bilo ili slicne cene ili jeftinije nego u Beogradu.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Time Crisis said:

 

Bilo kako bilo, to je jedan slučaj. Većina profesora engleskog, pogotovo oni koji imaju porodicu itd nemaju baš opušten život, ni blizu


A pa to je opstepoznato worldwide, kome je do opustenog zivota samo nek ide u prosvetu :rolleyes: 

Bude ono kao Svedska ladno ali standard samo obrnuto, plata onako, aaaali raspuuuust :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Leia said:


A pa to je opstepoznato worldwide, kome je do opustenog zivota samo nek ide u prosvetu :rolleyes: 

Bude ono kao Svedska ladno ali standard samo obrnuto, plata onako, aaaali raspuuuust :lolol:

 

Poenta je što za strance u Japanu nema baš bog zna koliko prilika, a predavači jezika su jedan od najčešćih načina

Link to comment
3 hours ago, Mel said:

 

Ne ljudi, nego muskarci. Za decu ti treba muz realno.

Od svih mojih drugarica, manji deo nema decu jer su tako zelele od starta, veci deo i u SR i napolju je zeleo decu. Razlika je samo koliko je koja uspela da ostvari , a najveca razlika je u podrsci / nalazenju partnera za to. Ali zene velikom vecinom i dalje hoce da se upuste u to.

 

Muskarci sta znam, mozda 2/3 hoce porodicu ali ima jedan solidan procenat koji su prosto u fazonu da im to ne treba u zivotu 100%, (ili ti koji si ono neodlucan, ako bi to dete moglo samo da se gaji kapiram da bi imalo svu tvoju ljubav ;)  sto je realna dilema btw, pogotovo kad pogledas oko sebe i vidis kako nije bas tako retko da stvari krenu lose sa tom decom kao dodatni faktor za dvoumljenje).

 

 

 

 

 

99% muškaraca želi djecu. Samo postoji značajan procenat onih koji oko te djece ne žele obaveze. Naprave ga, razvedu se, viđaju ga 2x nedeljno i plaćaju alimentaciju.

Zapravo ni muškarci ni žene nemaju jasnu predstavu koliko je teško odgojiti dijete sve dok se ne rodi.

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Time Crisis said:

 

Poenta je što za strance u Japanu nema baš bog zna koliko prilika, a predavači jezika su jedan od najčešćih načina

 

To je svakako ocigledno, mozda nisi primetio i sama sam ranije napisala bukvalno istu stvar, ali moja poenta je bilo nesto drugo.
Japan sigurno nije neka top destinacija za emigrante niti se tako predstavlja, pa da ocekujes da ti se nude neke bog zna kakve prilike da bi se tamo nastanio, tipa evo ti pasos pa sedi u nekoj kanadskoj vukojebini. Nije uporedivo, a nema ni razloga da se uporedjuje

 

 


 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

Jbt ja ne mogu mesec u Beogradu sam da izguram bez 4/4 i po soma(ne plaćam stan) a ona može tako u Japanu.

 

Kapa dole.

Poznavajuci tvoj stil života tebi treba duplo više.

  • Haha 1
Link to comment

Jutros udarna vest na rahmetli B92 i ostalim informerima o masovnim hapsenjima u Bg zbog korupcije i pranja novca u jednom velikom prodajnom lancu koji ima 40.000 kvadratnih metara prodajnog prostora. Navedena cifra opranog novca preko milijardu evra. Stajalo tako par sati uz oznaku "uskoro opsirnije" Sad zraknem kad ono nema vise te vesti. Izgleda da su to ozbiljni peraci kad su uspeli da operu i vest sa svih drzavnih govnoida. 'Ste videli

  • +1 2
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, Poludziber said:

Jutros udarna vest na rahmetli B92 i ostalim informerima o masovnim hapsenjima u Bg zbog korupcije i pranja novca u jednom velikom prodajnom lancu koji ima 40.000 kvadratnih metara prodajnog prostora. Navedena cifra opranog novca preko milijardu evra. Stajalo tako par sati uz oznaku "uskoro opsirnije" Sad zraknem kad ono nema vise te vesti. Izgleda da su to ozbiljni peraci kad su uspeli da operu i vest sa svih drzavnih govnoida. 'Ste videli

 

nope.

Link to comment
3 minutes ago, Poludziber said:

Jutros udarna vest na rahmetli B92 i ostalim informerima o masovnim hapsenjima u Bg zbog korupcije i pranja novca u jednom velikom prodajnom lancu koji ima 40.000 kvadratnih metara prodajnog prostora. Navedena cifra opranog novca preko milijardu evra. Stajalo tako par sati uz oznaku "uskoro opsirnije" Sad zraknem kad ono nema vise te vesti. Izgleda da su to ozbiljni peraci kad su uspeli da operu i vest sa svih drzavnih govnoida. 'Ste videli

 

https://www.google.com/amp/s/insajder.net/prenosimo/uhapseni-osumnjiceni-za-pranje-novca-preko-amana-i-poresku-prevaru%3famp=1

 

Na ovo si mislio?

Link to comment
12 minutes ago, reg said:

 

Verovatno to. Odmah mi je bila smesna cifra od milijardu evra, ali za danasnje novinare evro/dinar isti kurac. Kakogod, vesti vishe nema sto navodi na verovatnocu da su ovo neki likovi uvezani s mafijom na vlasti. Uostalom ko bi drugi u ovoj zemlji i vrtio neki ozbiljniji novac.

Link to comment

ima već 6 meseci / godinu kako je u sličnoj akciji bio hapšeni neki od direktora Amana, vest nije bila sakrivana

(a ni ova današnja nije nešto sakrivena, eno je na naslovi.net sa još 29 povezanih)

Link to comment
8 hours ago, Leia said:


Misliš za Japance ili eventualne ”gastarbajtere”? Za ove druge cenim da je najveći problem jezik (pismo da ne spominjem:wacko:) i što lokalci slabo pričaju engleski, tako da tamo i idu uglavnom high skilled professionals koji žive u expat balonima i učitelji engleskog, nešto kao Kina i uopšte te ”egzotične” destinacije

Čitajući po netu japanci znaju biti poprilično rasisti/šovinisti. 

Od banalnih stvari tipa da oni mini restorani ne uslužuju strance, do iznajmljivanja stana. 

Policija i pravosuđe, pa ne daj bože da ti stave lisice na ruke. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...