Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ko može da bude kupac? Nikada nisam videla oglas za prodaju službenih pasa.

 

Takvog psa može "posedovati" samo kerovođa. Da li baš onaj koji je radio s njim ili neki drugi iz jedinice...
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Takvog psa može "posedovati" samo kerovođa. Da li baš onaj koji je radio s njim ili neki drugi iz jedinice...

 

Zašto? Pas će odati vojne tajne? Niko drugi osim kerovođa ne zna kako da se ophodi prema psu? Lakše ga je ubiti nego osposobiti nekog drugog da brine o njemu? 

Pitanja nisu upućena tebi, samo tulim u prazno. 

Link to comment

Ne sporim ni ja da vam je tako ispričao. :)

 

 

:huh:

kako mislis ispricao, pa odveo ga sa jos dvojicom iz Bitoljske kasarne stotinak metara iznad karaule, culi smo pucanj. Posle su ga pincgauerom odvezli ko zna gde. A inace gde sluze "penziju" granicarski psi?

 

 

btw. ne znam zasto sam pomenuo uopste, i danas mi tesko kad se setim.

Link to comment

Zašto? Pas će odati vojne tajne? Niko drugi osim kerovođa ne zna kako da se ophodi prema psu? Lakše ga je ubiti nego osposobiti nekog drugog da brine o njemu? 

Pitanja nisu upućena tebi, samo tulim u prazno. 

 

Kerovodja je sa psom bio na obuci, srodili su se takoreci.

Link to comment

Zašto? Pas će odati vojne tajne? Niko drugi osim kerovođa ne zna kako da se ophodi prema psu? Lakše ga je ubiti nego osposobiti nekog drugog da brine o njemu? 

Pitanja nisu upućena tebi, samo tulim u prazno.

 

Takav pas nije za civilstvo.

Istina je što reče Kauboj da ti psi civile gledaju ispod oka™, jesu stvarno opasni, tako su dresirani i godinama korišćeni.

Link to comment

Zašto? Pas će odati vojne tajne? Niko drugi osim kerovođa ne zna kako da se ophodi prema psu? Lakše ga je ubiti nego osposobiti nekog drugog da brine o njemu? 

Pitanja nisu upućena tebi, samo tulim u prazno. 

 

Kako će znati? Obični ljudi nemaju pojma o dresuri, često ne znaju ni da nauče svog džukca da ne laje k'o blesav ili da ne zaliva svaki ćošak na ulici (ili u kući). :) Plus što bi takav pas verovatno napao i tog novog vlasnika kad bi ostali nasamo. Sad, verovatno se može neko drugi obučiti, ali to te opet vraća da taj i sam mora biti nekakav dreser ili blizak tome.

Link to comment

:huh:

kako mislis ispricao, pa odveo ga sa jos dvojicom iz Bitoljske kasarne stotinak metara iznad karaule, culi smo pucanj. Posle su ga pincgauerom odvezli ko zna gde. A inace gde sluze "penziju" granicarski psi?

 

 

btw. ne znam zasto sam pomenuo uopste, i danas mi tesko kad se setim.

Jbg :( izvini, nisam ni pomislio da izmišljaš, nego da si preneo ono što si čuo kao priču.

Ovo je sada nešto drugo.

Moguće da tada nije rađena eutanazija nego tako... Sada svakako to radi veterinar.

Link to comment

 

POBEDA: Vojni psi spaseni od duge i bolne smrti

 

Nakon pisanja „24 sata“ o eksperimentu koji je trebalo da bude izvršen nad osam nemačkih ovčara, isluženih pasa Vojske Srbije, ministar odbrane u tehničkoj vladi Nebojša Rodić reagovao je juče i naredio da se hitno obustavi projekat koji je za kratko vreme izazvao reakciju velikog broja građana.

1218415-37.jpg

Samo jedan čovek komunicira sa psima jer poznaje njihovu psihu i karakter | Foto: K. Kamenov

 
REAKCIJA - Psi do daljeg ipak ostaju na farmi Instituta za medicinska istraživanja VMA, gde su, tvrde u ovoj ustanovi, “odlično” zbrinuti. Projekat koji je izazvao negodovanje nekoliko hiljada građana, koji su potpisali peticiju za spas nedužnih životinja, trebalo je da se realizuje na VMA, gde je bilo predviđeno testiranje nad psima koji više ne mogu da obavljaju zadatke u jedinicama Vojske Srbije.

- Stopirali smo sprovođenje ovog projekta, čija realizacija nije ni započeta. Ministarstvo odbrane insistira na doslednoj primeni domaćeg i međunarodnog zakonodavstva u svakom postupku koji sprovodi. Posebno predočavamo javnosti da je i ovakav vid nadzora nad radom državnih institucija delotvoran, bez obzira na to što se u konkretnom slučaju nije pristupilo, ni započelo sa realizacijom projekta - rekao je za “24 sata” Nebojša Rodić, ministar odbrane.

Naime, početkom godine Srpska akademija nauka i umetnosti obratila se VMA sa molbom za saradnju u vezi sa realizacijom projekta „Regenerativni potencijal nanokristala hidroksiapatita i njegovog konjugata sa vitaminom D u terapiji peri-implantnih kostnih defekata“. Projekat je podrazumevao vađenje zuba psima i ugradnju imlantata radi istraživanja, a trebalo je da se realizuje u Odeljenju za uzgoj laboratorijskih i eksperimentalnih životinja Instituta za medicinska istraživanja. Zahtev za dozvolu projekta podnet je Etičkom komitetu VMA za rad sa eksperimentalnim životinjama.

Iako je ministar stopirao eksperiment, psi će ostati na farmi Instituta za medicinska istraživanja.

- Oni su već godinu dana kod nas i odlično su zbrinuti, imaju sve što im je potrebno. Ovaj projekat je stopiran i možda je tako i bolje. Oni su jako stari, ali su i dalje opasni. Posebno su trenirani i s njima ne može da radi bilo ko. Samo jedan čovek u Institutu s njima komunicira jer poznaje njihovu psihu, karakter i dresuru - kaže izvor “24 sata” iz Instituta za medicinska istraživanja VMA.

On navodi da ovi psi reže, grizu i burno reaguju na neke stvari.

- Sad kad je projekat stopiran postoji naravno mogućnost da ih neko udomi, ali prethodno mora da traži dozvolu od Instituta i svih nadležnih službi jer su psi vlasništvo Vojske. Zbog bezbednosti budućeg vlasnika ne može ih udomiti bilo ko jer to nisu obični ljubimci, oni su vojnici - naglašava izvor “24 sata”.

Link to comment

Takav pas nije za civilstvo.

Istina je što reče Kauboj da ti psi civile gledaju ispod oka™, jesu stvarno opasni, tako su dresirani i godinama korišćeni.

 

Ne znam dovoljno o službenim psima, pa tako i nisam imala pojma da ih tretiraju kao potrošnu robu koja se uništava po isteku upotrebe. 

Link to comment

Ne znam dovoljno o službenim psima, pa tako i nisam imala pojma da ih tretiraju kao potrošnu robu koja se uništava po isteku upotrebe. 

 

Može se reći da se i ljudi-vojnici često tretiraju kao potrošna roba i neretko nisu sposobni za normalan život posle, šta tek reći za životinje. U principu ne bi ni trebalo da se koriste za tako nešto.

Link to comment

Ti psi zaista učine mnogo, a tuga je što se ne mogu ponovo dresirati za normalan civilni život.

Kako i dolikuje, tema mi je napravila rupu u želudcu. <_<

 

Pričaj mi malo o tome. Ne znam da li postoji biće koje je prijemčivije i odanije od psa. Volela bih da se sapletem o neke velike pare i sve ih redom pokupim sa ulice ili pootkupljujem, Znam da zvuči patetično, boli me uvo. 

 

et Time Crisis  Slažem se 

Edited by Notorious
Link to comment

U principu ne bi ni trebalo da se koriste za tako nešto.

Meni nije jasno za šta ih tačno u vojsci koriste, za stražu oko objekata? U čemu je onda razlika između tog vojnog i bilo kog drugog psa čuvara? :unsure:

 

Nemam pojma kakav efekat bi trebalo da ima pas u nekoj hipotetičkoj ratnoj situaciji, šta tačno treba da izvede osim da pogine momentalno? Zvuči mi kao da je u pitanju nekakva besmislena vojnička tradicija koja vuče korene iz vremena kad su se ratovi vodili bajonetima umesto bespilotnim letilicama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...