Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posted (edited)

U vremena spavanja na klupi a da te niko ne dira i onih motka trola koje su znale da spadnu, omiljeni metod protiv namcorastog odbijanja tramvajdzije/trolebusdzije da van stanice otvori vrata, bio je, obicno na semaforu - skidanje trole...

Vozac izadje da je namesti, a lik pobedonosno udje na tim povodom otvorena vrata...

 

Klinci tada doduse nisu isli na treninge :isuse:, ali su se masovno кешали na tramvaje...

I znali da se popnu na tresnju...:fantom:

 

Edit: a bivsi bokseri u staaarim tramvajima na zvuk onog rucnog zvonceta potezanog kanapom - zauzimali ostar gard...

 

Edited by namenski
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, Leia said:

 kad spomenuste Španiju setih se kako je neki klinac zapričavao mog blentavog muža dok mu je drugi merkao novčanik u zadnjem dzepu,

Dupe pare ne čuva

  • Haha 1
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment
45 minutes ago, Engineer said:

Dupe pare ne čuva

A šubara je kvari :D

  • Haha 1
Link to comment
9 hours ago, x500 said:

vrlo zanimljiva stvar, u zemljama sa visokim brojem emigranata iz Azije postoje razne bande: ruska mafija, Arapi, Matikanci (oni idu separat, Pakistanci, razni latinosi, Vijetnamci, ... ali nigde nisam video Induse koji se "kriminalishu" :)

 

 

ima ovde kod mene, i to nekoliko vrsta koje se medjusobno upucavaju

https://en.wikipedia.org/wiki/Indo-Canadian_organized_crime

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Leia said:

Metro je i oko 10pm krcat s onom ekipom u odelcima, lako se prepoznaju salarymen jer su obučeni svi isto, crno odelo + bela košulja. Tokom priprema za put i gledanja svega i svacega nabasala sam i na neki video o japanskim 90tim, kad je nastala ova današnja ”izgubljena generacija” (znači braca X-eri, tako da ekstra suosećam). Velike kompanije koje inače regrutuju radnu snagu odmah posle fakulteta (uz praktično doživotno zaposlenje uz napredovanje samo u okviru iste kompanije) čitavu tu deceniju zbog krize nisu zapošljavale sveže diplomce, tako da sad postoji ta generacija koja je propustila šansu da izgradi korporativnu karijeru što je tamo simbol uspeha jelte, verovatno su se mnogi od njih tako ”nesnadjeni” povukli iz društva kompletno, ni krivi ni dužni. A mislim se, kod nas em si mlad i zelen otprilike dok ne osediš, em se živi s roditeljima dok se ne nasledi stan, sve to totalno oslobodjeno bilo kakvog srama i blama. Tako da kao i obično, šta je bolje može se diskutovati samo uz ogradu ”bolje kom pojedincu tačno”…

 

Japan je ekstra za posetu i turistički boravak, a za život i rad je nešto sasvim drugo

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Shan Jan said:

Onda nam nece ni trebati vise Hrvati i Albanci, mocice vlast za sve probleme da krivi decu Indusa, Filipinaca i ostalih Azijata koji su ovde. A tek lepote organizovanja paravojski za odbranu Srbstva i nacije... ih, Madjarska ce biti mala maca.

jednog dana kada ,bože zdravlje, ponovo krenemo na Knin biće to bratoubilački rat 

udariće Nepalac na Nepalca 

  • +1 2
Link to comment
15 hours ago, Shan Jan said:

Onda nam nece ni trebati vise Hrvati i Albanci, mocice vlast za sve probleme da krivi decu Indusa, Filipinaca i ostalih Azijata koji su ovde. A tek lepote organizovanja paravojski za odbranu Srbstva i nacije... ih, Madjarska ce biti mala maca.

 

I oni ce da zapale cim se dohvate pasosa koji imaju koliko-toliko slobodan put u EU

Link to comment
11 hours ago, Shan Jan said:

E to je dobro pitanje... oni svakakone gledaju na manijake kao da je to neto normalno al pitanje je koliko devojaka prijavi - upravo zbog sramote.

 

Inace istrazivao sam Japan kao manijak gooodinama pre odlaska tako da sam otisao dobro pripremljen. Neverovatno koliko je stvari koje rade samo odrzavanje povrsinskog "sve je u redu". Npr. u Japanu je velika sramota da se ljudi razvode pa to dovodi do ogromnog broja prevara, cak su i skroz prihvatljive supruznicima jer i oni kapiraju da tu ljubavi vise nema al brak mora da se odrzi zbog onog sta ce reci selo. Slicno i hikikomori i NEET, sede zatvoreni u kuci umesto da potraze pomoc jer je sramota da se sazna da su u problemu pa ce radije roditelji da im dostavljaju hranu i izdrzavaju ih, samo da selo ne sazna. 

 

A tek da ne pricam o problemu nejebice i malog prirastaja. Vecina mladih nikad nije imala partnera niti ga trazi. Ja koji sam dugo gledao razne anime odjednom provaljujem da se u njima ne samo sve cesce pojavljuje brak mladih kao tema, vec cak tu i tamo ispod zita puste neke korisne informacije (tipa "jel si znala da mozes da se vencas uz samo jednog svedoka u drzavnoj upravi i dobijes istog sekunda sertifikat da ste par? Hajde, sta cekamo!":lolol:).

 

Sad mi je vise Koreja na tapetu, oni su po ludosti i nazalost problemima, poceli da prevazilaze i Japan. 


A šta znam, otudjenost i egzistencijalne krize svih vrsta su problem u mnogim društvima a nemaju ove prednosti koje ima Japan o kojima sam pričala. Tradicionalna porodica kao koncept u današnje vreme cveta valjda samo tamo gde ih familije i okolina generalno prišrafe, gde god se pustilo da mladi sami odlučuju nekako brojevi idu na dole…

Koliko nezadovoljnih i depresivnih worldwide uopšte potraži, može da priušti i kao prvo i ima neku stručnu pomoć na raspolaganju, nije mi to sad neko merilo bilo čega.

 

 

Link to comment
7 hours ago, Time Crisis said:

 

Japan je ekstra za posetu i turistički boravak, a za život i rad je nešto sasvim drugo


Misliš za Japance ili eventualne ”gastarbajtere”? Za ove druge cenim da je najveći problem jezik (pismo da ne spominjem:wacko:) i što lokalci slabo pričaju engleski, tako da tamo i idu uglavnom high skilled professionals koji žive u expat balonima i učitelji engleskog, nešto kao Kina i uopšte te ”egzotične” destinacije

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Leia said:


A šta znam, otudjenost i egzistencijalne krize svih vrsta su problem u mnogim društvima a nemaju ove prednosti koje ima Japan o kojima sam pričala. Tradicionalna porodica kao koncept u današnje vreme cveta valjda samo tamo gde ih familije i okolina generalno prišrafe, gde god se pustilo da mladi sami odlučuju nekako brojevi idu na dole…

Koliko nezadovoljnih i depresivnih worldwide uopšte potraži, može da priušti i kao prvo i ima neku stručnu pomoć na raspolaganju, nije mi to sad neko merilo bilo čega.

 

Pa nije bas tako, u zemljama gde su ljudi zaposleni ti brojevi zavise od toga koliko je podizanje dece kompatibilno sa pripadnoscu radnoj snazi. Od mojih kolega, ko je uspeo da se prizeni/priuda, dvoje dece je bio standard ali sam puno porodica vidjala i sa 3-4 deteta. (belih, neimigrantskih)

Link to comment
22 hours ago, Lancia said:

Jebala vas klupica :D ali kao neko ko je proveo na ulici vise vremena nego u kuci i sa 16 godina isao stopom za Atinu i nazad, mogu samo da zalim ove i buduce generacije po pitanju sigurnosti, bilo gde, ne samo kod nas. 

Ćera moje koleginice, koja sada ima 22-23 godine je pre par godina letovala tako što je na svom malom motorinu prešla čitavu Jadransku obalu (od Slovenije ili Hrvatske do Crne Gore).

Takođe solo je pre manje od mesec dana vozila kamper iz Minhena do Milana (Postoji neka šema u tim kompanijama koje iznajmljuju kampere da su im potrebni vozači da kamper isporuče krajnjem korisniku do željene destinacije u predviđenom roku. Potpisuje se ugovor gde ti iznajme kamper po simboličnoj ceni od recimo 1 evro i obračunaju neke troškove za gorivo. U ovom slučaju kamper je bio njen 4 dana, međutim cicije su prilikom obračuna troškova za gorivo, gde računaju najkraći put, a ne put kojim moraš da ideš kamperom obzirom na saobraćajna ograničenja.)

Edited by Ras
  • Wub 1
Link to comment

kakva kraljica 

 

rizik od dzeparenja u gradskom kretanju, nasilja kod stopiranja i proverbijalnog spavanja na klupi nije jednak.

 

vec dvadesetak godina globalno imamo pojacan narativ o rizicima ali to ne mora da znaci da ga prate realni rizici.

 

kaucsurfing, dijeljenje prevoza i sl inovacije u okviru tzv reputacione ekonomije su smanjile potrebu za nekim starim metodama stednje. 

 

zivimo u po mnogo cemu super vremenu, samo nas prostor malo jebe.

 

 

 

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...