Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Just now, Shan Jan said:

Mozda ce oni biti zahvalni ali njihova deca, ako se ne integrisu... bice kao na Zapadu, samo u siromasnijoj zemlji.

 

Bice gore nego na zapadu jer zapad je kao ekonomski mocniji ipak jako uspesno ekonomski integrisao tu decu - ono sto se vidi je onaj neintegrisani deo ali to je manjina 'prodoslica' sem mozda ako prichamo o delovima FR.

A Srbija - siromashnija zemlja, no NATO, deca tih pridoshlica mozes odmah da rachunas da ce biti masovno neintegrisana.

  • Tužno 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minutes ago, Filozof manijak said:

Svi lopovi prebegli na zapad :fantom:

Meni se cini u Spaniju :sad:

Link to comment

Onda nam nece ni trebati vise Hrvati i Albanci, mocice vlast za sve probleme da krivi decu Indusa, Filipinaca i ostalih Azijata koji su ovde. A tek lepote organizovanja paravojski za odbranu Srbstva i nacije... ih, Madjarska ce biti mala maca.

Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

mocice vlast za sve probleme da krivi decu Indusa, Filipinaca i ostalih Azijata koji su ovde

vrlo zanimljiva stvar, u zemljama sa visokim brojem emigranata iz Azije postoje razne bande: ruska mafija, Arapi, Matikanci (oni idu separat, Pakistanci, razni latinosi, Vijetnamci, ... ali nigde nisam video Induse koji se "kriminalishu" :)

 

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Onda nam nece ni trebati vise Hrvati i Albanci, mocice vlast za sve probleme da krivi decu Indusa, Filipinaca i ostalih Azijata koji su ovde. A tek lepote organizovanja paravojski za odbranu Srbstva i nacije... ih, Madjarska ce biti mala maca.

 

Zavisice od konkretnih brojeva. Za paravojske ne znam, nashe su narko mafijashke shto verujem u Madjarskoj nije sluchaj, tako da ne bih to neshto poredila.

Link to comment

Samo kazem da su nasi balkanski vlastodrsci majstori koriscenja nacionalizma u svrhe ostanka na vlasti.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, x500 said:

vrlo zanimljiva stvar, u zemljama sa visokim brojem emigranata iz Azije postoje razne bande: ruska mafija, Arapi, Matikanci (oni idu separat, Pakistanci, razni latinosi, Vijetnamci, ... ali nigde nisam video Induse koji se "kriminalishu" :)

 

Oni su sampioni pasivne agresije, kriminaliet nije nesto sto vidjas svakog dana, ali ovo njihovo da.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, x500 said:

vrlo zanimljiva stvar, u zemljama sa visokim brojem emigranata iz Azije postoje razne bande: ruska mafija, Arapi, Matikanci (oni idu separat, Pakistanci, razni latinosi, Vijetnamci, ... ali nigde nisam video Induse koji se "kriminalishu" :)

 

 

To bi bila prava komeNdija :)

 

 

  • Haha 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

@Milošica
Vala ili je kodeks ili im nešto sipaju u vodovod, ali neki djavo definitivno postoji :lolol:

Onolike gužve svuda ali nigde ti nije neprijatno, jer niko te ne gura, niko se ne dere, na pokretnim stepenicama ljudi uredno svi stoje s leve strane, u metrou niko pri čistoj svesti se ne bi javio na telefon i pričao, nezamislivo ono što je postalo normala svuda da se pusti neko govno s telefona pa sluša naglas bez slušalica… u tržnim centrima sa razglasa ide (i na japanskom i na engleskom) držite svoju sitnu decu za ruku tako da nigde nema ni divlje dece koja se dernjaju i zaleću okolo u šta god stignu… ma raj!

Svakud putovah za ovo svoga života :staracfočo: ali ne pamtim da mi je igde bilo ovako ugodno i opušteno.

U stvari jedino što mi je smetalo i jeste uticaj američke ”kulture”:rolleyes:, ona jeftina komercijalizacija raznoraznih turističkih atrakcija (koje bi inače bile spomenici kulture u koje ide samo onaj koga to stvarno zanima a ne i gomila kretena da okinu selfi i nažderu se nekih ”lokalnih specijaliteta” po rip off cenama), shopping mallovi koji su izdominirali kao mesta gde možeš da živiš bukvalno, i kupovina i restorani i zabava sve na jednom mestu. Iako i to Japanci osmisle nekako zanimljivije i estetski prihvatljivije, mnoge od tih prodavnica su stvarno state of the art, biće da je i do mog ličnog trenutnog stanja svesti (konzumerizam mi se još malo pa fizički počeo gaditi) da me uopšte nije naročito vuklo da to sve razgledam i shoppingujem nešto previše. Bilo mi je zabavno doduše da razgledam šta ima drugačije nego u ostatku sveta, mnogi brendovi imaju posebne kolekcije koje se prodaju samo u Japanu. Jednog kišnog dana sasvim slučajno nabasah i na uličicu gde je u nizu nekoliko butika Yamamoto i Miyake, jedan men jedan women pa jedan neka polu art galerija pola butik i sve tako, e to mi je bio vrhunski ugodjaj iako nisam na kraju ni kupila ništa.

Da se vratim koliko toliko na temu, najnormalnije je ostaviti stvari bez nadzora u kafiću/restoranu i ni ne pomisliti na kradju, to je zapravo znak da je taj sto zauzet.  Nagledah se tašni i novčanika po stolovima bez ikoga na vidiku, totalni wtf. Moj muž jednom tako zaboravio kameru i primetio tek kad je hteo fotkati nešto, trčali smo nazad kao bez duše da bi je posle sat vremena našli na istoj toj stolici. Tako da eto, sve vreme se pitam koji je catch, kako ovakvo nešto uopšte postoji na ovom svetu, kodeks radi posao ili je stvarno ostatak sveta prema ovoj samurajskoj ekipi samo horda majmuna koji govore.
Sve u svemu, arigato gozaimashita, I ll be back! :lolol:

 

 

  • +1 3
  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment

Japanci su opsednuti time da se ne osramote pred drugima, takvo su drustvo. Samo jedan detalj: broj samoubistava je 100 puta veci od broja ubistava. Iza svog tog finog ponasanja se krije i ogromna presija na svakog pojedinca da ne bude izolovan iz drustva zbog neke greske ili neispunjenih ocekivanja. 

Link to comment

Ooo pa ko je to nama supermoderator?! :D 

Baš sam u ono vreme previranja oko moderacije onako jetlagovana pomislila gle ti ShanJana izvukao se od bede, pametan čovek… kad ono - izgleda ipak nisi! :lolol:

Ajd nek ti je sasrećom onda, i nek sport procveta i olista pod tvojom komandom! 🌟

A pomislila sam na tebe i u Tokiju svaki put kad vidim one go cart automobilčiće za iznajmljivanje (ono kao mini formule što piči okolo sa redovnim saobraćajem, obično u formacijama od oko 5-6, sa nekom ludom i ne retko kostimiranom ekipom koja pilotira tim čudima, prim.prev.), eto da znaš! 
Još jednom hvala i tebi i svima ostalima na preporukama, pisaću još na odgovarajućoj temi kad/ako se nakanim, sad mi nešto baš krenulo da rasipam utiske iz Japana po celom forumu… naravno customized za temu onako koliko je moguće:rolleyes:  

Na temu sramote i visokih očekivanja okoline, postoji tamo taj fenomen ”hikikomori”, dobrovoljni izopštenici iz društva koji godinama ne izlaze nikuda iz stana, izdržavaju ih roditelji, procene su da ih ima oko milion samo u Japanu (plus Koreja, Hong Kong…) Tako da sigurno nije sve fun and games, isto tako čini mi se da stvarno rade kao nenormalni i da onaj mit o vrednim Japancima ima rezona, s druge strane ako je to standard koji se očekuje i nema se nekog izbora. Metro je i oko 10pm krcat s onom ekipom u odelcima, lako se prepoznaju salarymen jer su obučeni svi isto, crno odelo + bela košulja. Tokom priprema za put i gledanja svega i svacega nabasala sam i na neki video o japanskim 90tim, kad je nastala ova današnja ”izgubljena generacija” (znači braca X-eri, tako da ekstra suosećam). Velike kompanije koje inače regrutuju radnu snagu odmah posle fakulteta (uz praktično doživotno zaposlenje uz napredovanje samo u okviru iste kompanije) čitavu tu deceniju zbog krize nisu zapošljavale sveže diplomce, tako da sad postoji ta generacija koja je propustila šansu da izgradi korporativnu karijeru što je tamo simbol uspeha jelte, verovatno su se mnogi od njih tako ”nesnadjeni” povukli iz društva kompletno, ni krivi ni dužni. A mislim se, kod nas em si mlad i zelen otprilike dok ne osediš, em se živi s roditeljima dok se ne nasledi stan, sve to totalno oslobodjeno bilo kakvog srama i blama. Tako da kao i obično, šta je bolje može se diskutovati samo uz ogradu ”bolje kom pojedincu tačno”…

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Drugarica je bila prošle godine i zapamtio sam jednu zanimljivost - telefoni zbog lokacije aktiviraju opciju da se čuje zvuk fotografisanja i to ne može da se mjutuje dok je telefon u Japanu. Uvedeno zbog manijaka koji slikaju devojke i žene gde god stignu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ma to nije tačno… ja se barem telefonom naslikah kao besna jer me mrzi da vučem kameru, uredno bez ikakvog zvuka jer mi je telefon uvek i kompletno na silent i za pozive i za poruke i sve ostale opcije.

Inače u metrou postoje vagoni sa roze oznakama koji su u odredjenim satima rezervisani samo za žene, kad je najveća gužva ujutru i uveče, verovatno ne bez razloga…

Ali opet, nije to nikakav kalifat nego cenim da ne žele da tolerišu ni naznaku manijačenja u javnom prostoru.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
54 minutes ago, Leia said:

Ma to nije tačno… ja se barem telefonom naslikah kao besna jer me mrzi da vučem kameru, uredno bez ikakvog zvuka jer mi je telefon uvek i kompletno na silent i za pozive i za poruke i sve ostale opcije.

Inače u metrou postoje vagoni sa roze oznakama koji su u odredjenim satima rezervisani samo za žene, kad je najveća gužva ujutru i uveče, verovatno ne bez razloga…

Ali opet, nije to nikakav kalifat nego cenim da ne žele da tolerišu ni naznaku manijačenja u javnom prostoru.

E to je dobro pitanje... oni svakakone gledaju na manijake kao da je to neto normalno al pitanje je koliko devojaka prijavi - upravo zbog sramote.

 

Inace istrazivao sam Japan kao manijak gooodinama pre odlaska tako da sam otisao dobro pripremljen. Neverovatno koliko je stvari koje rade samo odrzavanje povrsinskog "sve je u redu". Npr. u Japanu je velika sramota da se ljudi razvode pa to dovodi do ogromnog broja prevara, cak su i skroz prihvatljive supruznicima jer i oni kapiraju da tu ljubavi vise nema al brak mora da se odrzi zbog onog sta ce reci selo. Slicno i hikikomori i NEET, sede zatvoreni u kuci umesto da potraze pomoc jer je sramota da se sazna da su u problemu pa ce radije roditelji da im dostavljaju hranu i izdrzavaju ih, samo da selo ne sazna. 

 

A tek da ne pricam o problemu nejebice i malog prirastaja. Vecina mladih nikad nije imala partnera niti ga trazi. Ja koji sam dugo gledao razne anime odjednom provaljujem da se u njima ne samo sve cesce pojavljuje brak mladih kao tema, vec cak tu i tamo ispod zita puste neke korisne informacije (tipa "jel si znala da mozes da se vencas uz samo jednog svedoka u drzavnoj upravi i dobijes istog sekunda sertifikat da ste par? Hajde, sta cekamo!":lolol:).

 

Sad mi je vise Koreja na tapetu, oni su po ludosti i nazalost problemima, poceli da prevazilaze i Japan. 

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Pre neki dan u busu kontrola, klinac pored mene mulja ali onako baš naivno, ima mesečnu, nema, ostala kući, tetki lek... I okupi se oko njega ekipa kontrolora, ajmo dokumenta, kazna 2500 din. 

On pokisao, šta će i jedna kontrolorka mu reče ajde brzo 9011 A90.

Hoću reći, uvek je do ljudi, malih™ običnih... 

Edited by Zaboravan
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...