Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Posted (edited)
1 hour ago, Lancia said:

Jebala vas klupica :D ali kao neko ko je proveo na ulici vise vremena nego u kuci i sa 16 godina isao stopom za Atinu i nazad, mogu samo da zalim ove i buduce generacije po pitanju sigurnosti, bilo gde, ne samo kod nas. 

Znaces bolje, ali mogu samo da prenesm reci sinovog kolege koji je zavrsio studije u Madridu...

 

"Da izvadim telefon u kaficu i ostavim na stolu dok pricam sa nekim, nestao bi za 2 minuta"...

 

Svi njegovi drugari iz Madrida i USA su bili odusevljeni siigurnoscu u BG po normalan svet...

 

Ja sam bio u WTF fazonu...

Edited by radisa
  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, radisa said:

Znaces bolje, ali mogu samo da prenesm reci sinovog kolege koji je zavrsio studije u Madridu...

 

"Da izvadim telefon u kaficu i ostavim na stolu dok pricam sa nekim, nestao bi za 2 minuta"...

 

Svi njegovi drugari iz Madrida i USA su bili odusevljeni siigurnoscu u BG po normalan svet...

 

Ja sam bio u WTF fazonu...

Ima i nastavak, nije Madrid, nego Las Palmas, nasim prijateljima je tako nestao mobilni sa stola u kafani, gurnula ga zenska u decja kolica dok se provlacila pored. nebitno, uglavnom telefon ima GPS i odmah su ga locirali i sa tim otisli u policiju. Panduri im rekli da u taj kraj ne zalaze i da zaborave na telefon.

  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
Posted (edited)
10 minutes ago, Lancia said:

Ima i nastavak, nije Madrid, nego Las Palmas, nasim prijateljima je tako nestao mobilni sa stola u kafani, gurnula ga zenska u decja kolica dok se provlacila pored. nebitno, uglavnom telefon ima GPS i odmah su ga locirali i sa tim otisli u policiju. Panduri im rekli da u taj kraj ne zalaze i da zaborave na telefon.

Jbt...

 

Često pomislim da je dobro sto ne znam sve...

 

Spominjanom momku iz predhodnog posta devojka je iz Teksasa, oboje su po zavrsetku koledža imali ponude za USA, odlucili su se za Srbiju za sad... Kazu, opustenije i sigurnije nego tamo... O Spaniji, iako su imali ponuda i za tu, nisu ni razmisljali...

 

Poslednjih par godina posle svakog putovanja po Katarima i UAE razmisljam o sigurnosti, despotijama, radnicima iz Nepala, Indije i podsaharske Afrike i kako mozda po vecinu tih ljudi tamo, u konacici ispadne bolje nego po nas u Evropi... Mi cemo do tog stanja doci raspadom neceg normalnog, i znacemo za bolje, oni tamo nece i bice srećniji...

 

Edited by radisa
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Jbt...

 

Često pomislim da je dobro sto ne znam sve...

 

Spominjanom momku iz predhodnog posta devojka je iz Teksasa, oboje su po zavrsetku koledža imali ponude za USA, odlucili su se za Srbiju za sad... Kazu, opustenije i sigurnije nego tamo... O Spaniji, iako su imali ponuda i za tu, nisu ni razmisljali...

 

Poslednjih par godina posle svakog putovanja po Katarima i UAE razmisljam o sigurnosti, despotijama, radnicima iz Nepala, Indije i podsaharske Afrike i kako mozda po vecinu tih ljudi tamo, u konacici ispadne bolje nego po nas u Evropi... Mi cemo do tog stanja doci raspadom neceg normalnog, i znacemo za bolje, oni tamo nece i bice srećniji...

 

Zvuci neverovatno, pre trideset godina, mislim sta je trideset godina osim ako nisi Milosica, niko nije zakljucavao kucu ili stan na Fuerteventuri, sad svi imaju alarme, kamere, oni koji privremeno na nekoliko meseci napustaju ostrvo zazidaju prozore i vrata. Mi ovde imamo duplo manje policije nego pre dvadeset godina, jer niko nece u pandure, plus budzet se nekako uvek prelomi na zdravstvu i sigurnosti.

Link to comment

Pa da, onda ce doci neki far right koji ce ponuditi sigurnost u zamenu za ljudska prava jer ce im biti pun kurac prava drugih koje njih ugrozavaja, ljudi ce ga izglasati, zavesce red™ i imacmo mini Saudijske Arabije i Katare po Evropi... A ta neka dobra stvar je postojala pre 25-30 godina, a nekako je vremenom nestala... Sto sam stariji sve manje verujem da je slucajno nestala, nego nikom nije trebala...

  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment
Posted (edited)

U kafiću sam ne jednom (poslednji out u bašti kafea) ostavila i dečiji ranac sa stvarima i koješta na stolu i trotinet, jer je bilo:

”Keko, piiiiškiii miiii seeeee!” 
Za sada nikad ništa nije nestalo.

Isto važi za parkiće i klupe. Ne možeš jurcati za detetom sa tovarom, a tovar kad vodiš (malo) dete je neminovan (voda plazma ubrusi, vlažne maramice, čiste gaće igračke, šmeletove cvidže za sunce itd.)

 

♥️ Beograd.

Edited by pt 2.0
  • +1 4
Link to comment
22 minutes ago, radisa said:

Znaces bolje, ali mogu samo da prenesm reci sinovog kolege koji je zavrsio studije u Madridu...

 

"Da izvadim telefon u kaficu i ostavim na stolu dok pricam sa nekim, nestao bi za 2 minuta"...

 

Svi njegovi drugari iz Madrida i USA su bili odusevljeni siigurnoscu u BG po normalan svet...

 

Ja sam bio u WTF fazonu...

 

 

Nama prošle godine na Menhetnu rekli da se ne motamo mnogo napolju posle ponoći. Mogu da zamislim kako je po drugim delovima grada.

 

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Pa da, onda ce doci neki far right koji ce ponuditi sigurnost u zamenu za ljudska prava jer ce im biti pun kurac prava drugih koje njih ugrozavaja, ljudi ce ga izglasati, zavesce red™ i imacmo mini Saudijske Arabije i Katare po Evropi... A ta neka dobra stvar je postojala pre 25-30 godina, a nekako je vremenom nestala... Sto sam stariji sve manje verujem da je slucajno nestala, nego nikom nije trebala...

Jos ovo, da ne trolujem temu, juce gledam intervjuisanje ljudi sa gej parade, pitanje je bilo: ''Da li bi vise voleli da imate drustvo u kom bi vladao VOX (krajnja desnica) ili islamski kalifat?'' Apsolutno svi su odgovorili - kalifat. Kad im se ponudi video, gde se govori o smrtnoj kazni za LGTB populaciju, kazu to je propagandna izmisljotina. I nije u pitanju samo taj segment drustva, mislim da je svet generalno otisao i to nepovratno u kurac. Ovako postavljen internet je okidac za sva sranja i javnu manifestaciju najgoreg u ljudima i bez greske to uvek ispliva na povrsinu.  

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Mislis bezbednije je?

Meni je majka za neko jadikovanje ali u obrnutom smeru, za moj kraj u BGu, rekla pa sta hoces, ni kad smo mi bili mladi nije bilo da se ostaje napolju posle 9-10... Sad dal malo filuje, ne znam. Svakako znam da pre tacno 20 godina kad sam isla u neki EU trip vozom, spavanje par puta pa bukvalno na klupici - ni jednog trrenutka se nisam ne osetila ugrozeno nego ni zapitala. Bili smo u grupici ali vecinom devojke, nikakvih problema ni u jednom mestu/ zemlji nismo imali.


Mogu da prenesem sveže utiske iz Japana, znači zvanično najraskalašniji kvart u Tokiju gde je sav noćni život (Kabukicho, dobio ime po kabuki pozorištu koje je trebalo tamo da se izgradi pa na kraju nije), barovi klubovi u koje zalaze uglavnom neki shady stranci i salarymen pijani kao dupeta, prostitucija ili kako god se to tamo već upakuje (hoteli gde se sobe iznajmljuju na 3 sata za ”odmor” :rolleyes:) - e sve to skupa izgleda kao najčistija apoteka na Menhetnu :lolol: 

Nama je smeštaj bio u korejskom kvartu koji je tik pored, i već sam bila u stresu na šta će sve to ličiti i hoćemo li imati neku dreku i svakakve aktivnosti pod prozorom do sitnih sati - ma kakvi, i kroz taj sin city kvart se usred noći možeš prošetati bez ikakvog stresa, svako gleda svoja posla koja god da su, čak i u gužvi nosila sam ranac na ledjima bez razmišljanja da me mogu odžepariti što bukvalno ne pamtim kada sam poslednji put (verovatno onomad kad su mi iz ranca izvukli ganc novi iphone ne pešačkom prelazu kod Pravnog faksa u Bg 😒)

Tako da što se mene tiče to bi bila ta neka utopija na Zemlji… kad spomenuste Španiju setih se kako je neki klinac zapričavao mog blentavog muža dok mu je drugi merkao novčanik u zadnjem dzepu, tako sam se izdrala na njih na sred ulice da su se valjda zabezeknuli i zbrisali. Posle mi rekoše da takvi umeju i da izbodu noževima kad ne saradjuješ…

Čini mi se da će lična bezbednost i sigurnost imovine postajati sve veći problem globalno kako se zahuktava kriza i nestabilnost a resursi budu raspoloživi sve manjem broju populacije koja u velikim gradovima može samo da se uvećava još više, kako provanse worldwide tonu u bedu i čemer jelte.

Možda nije loše zagrejati stolicu i naučiti i taj kanji bar neke basics, može da zatreba…

 

 

  • Wub 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Svi lopovi prebegli na zapad :fantom:

Zajebavaj se ali ima i tu logike.

 

Kriminal (prema random gradjanima) je direktno u korelaciji sa nejednakoscu. Mi kaskamo tu za Zapadom ali brzo napredujemo, vec sada su ogromne razlike izmedju kasirki i ITjevaca, vadi nas samo sto vecina fizicki sposobnih ljudi (koji bi mogli da se bave sitnim kriminalom) ipak imaju opciju da legalno ili ilegalno zaradjuju ok na Zapadu. No, polako shit poslove pocinju da rade ovi mucenici iz Azije. Mozda ce oni biti zahvalni ali njihova deca, ako se ne integrisu... bice kao na Zapadu, samo u siromasnijoj zemlji.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...