Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, Djuro said:

mozda da krenes po televizijama, pa u privatni sektor?

Snagu za televizije imaju, baš si dobro opisao, privatni sektori

Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam zašto mi ovo poslednje govoriš osim ako moraš po svaku cenu da se svađaš sa mnom. Napisao sam to isto u prethodnom postu. Da, moraš da izvadiš ljude iz požara, ali moraš da sprečiš i arhitektu da nastavi da pravi još problema. Ti sad za ovu ženu što kaže da treba i ovo drugo kažeš opšte mesto, pa nije baš. A ova ministarka za nacionalna osećanja što bulazni o uniformama u školama, šta da se radi, najbolje da se prepusti ceo prostor u medijima takvima da se neko ne bi uzrujao zbog opštih mesta.

 

Normalno da ne može svako da se ponaša kako hoće.

Link to comment

Neću da se svađam s tobom, ne motiviše me to, nego da pobrojim ko je trebalo da se bavi, a nije. Evo, i ovde da napišem. 

 

Reakcije s foruma koje me nerviraju se najviše odnose na deo "lečiti uzrok a ne posledicu" - itekako se treba baviti posledicom u ovom stadijumu bolesti.

Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Neću da se svađam s tobom, ne motiviše me to, nego da pobrojim ko je trebalo da se bavi, a nije. Evo, i ovde da napišem. 

 

Reakcije s foruma koje me nerviraju se najviše odnose na deo "lečiti uzrok a ne posledicu" - itekako se treba baviti posledicom u ovom stadijumu bolesti.

 

Treba se baviti i jednim i drugim. Ne radi se ni jedno ni drugo od strane drzave i to je to.

Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

Treba se baviti i jednim i drugim. Ne radi se ni jedno ni drugo od strane drzave i to je to.

Ne radi se, i šta ćemo onda? Država je skup pojedinaca. Skup institucija. Neke institucije imaju moć. Neki pojedinci unutar institucija možda mogu nešto, a što im niko ne bi branio. Čemu zaskakivanje predloga da se neke stvari sad i odmah promene?

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ne radi se, i šta ćemo onda? Država je skup pojedinaca. Skup institucija. Neke institucije imaju moć. Neki pojedinci unutar institucija možda mogu nešto, a što im niko ne bi branio. Čemu zaskakivanje predloga da se neke stvari sad i odmah promene?

 

Ma mozemo na forumu da se zaskachemo, ili da se svi slozimo da se stvari menjaju odmah. Nema nista od toga, nebitni smo. Drzava moze da sprovede mere da se odmah 'uozbilji' situacija u skolama. Koliko meni deluje, niti sta rade niti nameravaju. Policija ni ne izlazi kad ih zoves jer ti grupica neka dodje u mirno naselje da prave buku, piju, i da ne smes pred zgradu posle nekoliko sati. Sto smo i videli na primeru iz Jerkovica. Za to dete sam inace cula iz druge ruke da je jedna od njegovih nastavnica pre 4-5 godina bila sokirana jer mali ne samo da je bio ok u skoli nego cak i najljubaznije i najnasmejanije dete. Ali kad treba praviti te grupice pa uvoditi u nasilje jer drzavi treba to da drze nas ostale dole.

Link to comment

Ana Mirkovic je konstatovala stanje, tako vidim ovaj njen nastup. 

Sudeci po onome sto govori, ona u sklopu nekih projekata, koji mozda imaju veze sa min prosvete, obilazi skole i prica o (digitalnom) nasilju. Koji su efekti raznih projekata koji se samo nizu i traju mesecima, godinama, da ne komentarisem...toliko ih je o nenasilju, a nasilja nikad vise..ne moze projekat da zameni sistem.

Inace, to sto kazete da niko ne dolazi u skole, verujem, i ne deluje mi da ce da pocne da dolazi. Evo vam uputstvo, evo vam pravilnik, evo vam obuka, mi smo svoje uradili i ruke oprali. 

Ne znam ni kako bi u drustvu koje se raspada skola ili bilo koji drugi sistem mogao da opstaje, a tek da cveta. Tako da se slazem, bice jos gore.

 

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Stela said:

Ana Mirkovic je konstatovala stanje, tako vidim ovaj njen nastup. 

Sudeci po onome sto govori, ona u sklopu nekih projekata, koji mozda imaju veze sa min prosvete, obilazi skole i prica o (digitalnom) nasilju. Koji su efekti raznih projekata koji se samo nizu i traju mesecima, godinama, da ne komentarisem...toliko ih je o nenasilju, a nasilja nikad vise..ne moze projekat da zameni sistem.

Inace, to sto kazete da niko ne dolazi u skole, verujem, i ne deluje mi da ce da pocne da dolazi. Evo vam uputstvo, evo vam pravilnik, evo vam obuka, mi smo svoje uradili i ruke oprali. 

Ne znam ni kako bi u drustvu koje se raspada skola ili bilo koji drugi sistem mogao da opstaje, a tek da cveta. Tako da se slazem, bice jos gore.

 

Tih projekata nikad više, a nasilja isto tako. 

Išla sam i ja po školama neko vreme, još pre Ribnikara. Jedno vreme je sve bilo usmereno na digitalno nasilje....rezultat: u svakoj školi je sve isto i ne prestaje godinama. 

 

Što se nje tiče...

AM je PR, kao i mnogi drugi. 

  • +1 2
Link to comment

Bojim se da će sve što nije odmah i sad profitabilno za piramidalno ustrojenu mafiju pod kontrolom države osuđeno na tiho odumiranje...

 

To neko "obrazovanje" ili "socijalna zaštita ugroženih" nisu kvadrati koji mogu odmah da se zavaljaju nekom...

 

Nažalost, teško će to da se promeni prostom smenom vlasti jer se forum  svet pomerio u desno i principi kapital uber alles važe svuda osim u jednoj zemlji izolovanoj bodljikavom žicom od ostatka sveta.

  • +1 1
Link to comment

Saudijska Arabija ne saopštava broj mrtvih na Hadžiluku, uglavnom samo kažu da su "zabeleženi smrtni slučajevi usled velikih vrućina". Egipat javlja da je samo među njihovim državljanima više od 600 mrtvih.

  • +1 1
Link to comment

Ne razumem kako može biti povreda časti jer navode da su policajci bliski režimu.

Pa oni su policija normalno da su bliski režimu ,to im je u opisu radnog mesta 

Link to comment
3 hours ago, Fakundo Sava said:

.

Pa oni su policija normalno da su bliski režimu ,to im je u opisu radnog mesta 

 

Kako im je to u opisu radnog mesta, odakle ti to?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...