Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

11 hours ago, Venom said:

Ne znam da li je bilo, ali ova žena je objasnila otprilike sve.

 

 

Umirujuce. Objasnila je ono sto svi znamo. To su za danasnju situaciju vrlo povrsne i plitke price 

  • Haha 1
Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Sandradjer said:

Umirujuce. Objasnila je ono sto svi znamo. To su za danasnju situaciju vrlo povrsne i plitke price 

 

Umirujući su pozivi na nasilje, represiju i sve ostalo iz repertoara rešimo problem ko dlanom o dlan, što svaki put vidimo i na ovom forumu. Ovo što je ona rekla je za većinu toliko uznemirujuće, da će zaključiti da im je preteško da sledećih 20 godina rešavaju problem, pa će nastaviti da kopaju rupu u kojoj se nalaze. 

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Stela said:

Prvi put je vidim, pa ne delim tvoj utisak da je sve i svja. Nisam stigla da pogledam ovo gostovanje da steknem sliku o njoj.

Svakako su prisutniji oni koji se odazivaju na pozive, od onih koji to retko cine, nevezano ko je relevantan sagovornik na odredjenu temu.

Ma ja znam ko je i šta je nekih 20 godina, pa sam začuđena. 

Link to comment
3 minutes ago, Venom said:

 

Umirujući su pozivi na nasilje, represiju i sve ostalo iz repertoara rešimo problem ko dlanom o dlan, što svaki put vidimo i na ovom forumu. Ovo što je ona rekla je za većinu toliko uznemirujuće, da će zaključiti da im je preteško da sledećih 20 godina rešavaju problem, pa će nastaviti da kopaju rupu u kojoj se nalaze. 

Nemoj da se ljutiš. Ovo sve su opšta mesta koja ljudi znaju i bez da su psiholozi. 

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Nemoj da se ljutiš. Ovo sve su opšta mesta koja ljudi znaju i bez da su psiholozi.

 

Toliko su opšta mesta da ih uglavnom niko ne pominje. Opšta mesta ovde su uglavnom "baci ključ", "seko bi ih mesec dana" itd.

  • +1 5
Link to comment
13 minutes ago, Venom said:

 

Umirujući su pozivi na nasilje, represiju i sve ostalo iz repertoara rešimo problem ko dlanom o dlan, što svaki put vidimo i na ovom forumu. Ovo što je ona rekla je za većinu toliko uznemirujuće, da će zaključiti da im je preteško da sledećih 20 godina rešavaju problem, pa će nastaviti da kopaju rupu u kojoj se nalaze. 

Vidis da je potencijalno i opasno na neki nacin jer ne vodi resavanju problema 

Edited by Sandradjer
Link to comment
12 minutes ago, Venom said:

 

Toliko su opšta mesta da ih uglavnom niko ne pominje. Opšta mesta ovde su uglavnom "baci ključ", "seko bi ih mesec dana" itd.

Nisi u pravu. I pored toga što su i na ppp ljudi od krvi i mesa, pa reaguju iz emocije, što je takođe prirodno, pa se saberu (neće nikoga seći mesec dana), ovo nije mejnstrim mesto. Ali takođe i tako malog uticaja na veliku većinu. Meni je ok da se ljudi koji su moralni i osvešćeni, a čime smatram većinu na forumu, ovde između ostalog i ventiliraju. 

Link to comment
10 minutes ago, Sandradjer said:

Vidis da je potencijalno i opasno na neki nacin jer ne vodi resavanju problema 

 

Jel sad umirujuće ili uznemirujuće, ne mogu da pohvatam šta tvrdiš.

Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Nisi u pravu. I pored toga što su i na ppp ljudi od krvi i mesa, pa reaguju iz emocije, što je takođe prirodno, pa se saberu (neće nikoga seći mesec dana), ovo nije mejnstrim mesto. Ali takođe i tako malog uticaja na veliku većinu. Meni je ok da se ljudi koji su moralni i osvešćeni, a čime smatram većinu na forumu, ovde između ostalog i ventiliraju. 

 

Rekla je između ostalog da je od Ribnikara prošlo više od godinu dana. Toliko od koristi ventiliranja. U međuvremenu je rupa još dublja jer nema vremena za opšta mesta. Ali ima za verovatno neograničena sredstva represije, pošto policija, sudstvo ne koštaju ništa. To je real politika.

 

Ja dođem u Srbiju jednom godišnje i uhvatim presek stanja koje je svake godine sve gore. Ovo o čemu je na kraju pričala, o količini nasilja u raznim oblicima u Srbiji meni deluje prilično tačno i dok ljudi ne prestanu da odrastaju u takvim uslovima džaba bilo kakvo saniranje posledica. To ne znači da ne treba rešavati i akutne probleme ali i to može da deluje samo na kraći rok.

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, Venom said:

 

Jel sad umirujuće ili uznemirujuće, ne mogu da pohvatam šta tvrdiš.

Pa nekog umiri (eto sve sto i ja mislim), nekog uznemiri (grozno je, nema nade). Sve u svemu vec sam napisala plitko i prazno 

Link to comment
12 minutes ago, Venom said:

 

Rekla je između ostalog da je od Ribnikara prošlo više od godinu dana. Toliko od koristi ventiliranja. U međuvremenu je rupa još dublja jer nema vremena za opšta mesta. Ali ima za verovatno neograničena sredstva represije, pošto policija, sudstvo ne koštaju ništa. To je real politika.

 

Ja dođem u Srbiju jednom godišnje i uhvatim presek stanja koje je svake godine sve gore. Ovo o čemu je na kraju pričala, o količini nasilja u raznim oblicima u Srbiji meni deluje prilično tačno i dok ljudi ne prestanu da odrastaju u takvim uslovima džaba bilo kakvo saniranje posledica. To ne znači da ne treba rešavati i akutne probleme ali i to može da deluje samo na kraći rok.

Ventiliranje se odnosi na reakcije koje si spomenuo, na forumu. 

 

Šta je tu sad ono što svi ne znaju? Jeste, ogrezli smo u nasilju, a sad ću ti reći i još ponešto, Ministarstva, katedra za razvojnu psihologiju i Institut za mentalno zdravlje prave edukaciju o mentalnom zdravlju za stručne saradnike u školama, koji su godinama i decenijama na terenu, i gl čuda, čak su i fakultete završili i tamo davnih dana prošli te "edukacije". 

 

Niko nikad nije došao u škole, da pita za pomoć pp službama. Niko nikad. 

 

To da se rešava problem od uzroka a ne pisledica svako učen zna, i svako kad želi da ispadne pametan. Međutim, kad gasiš požar, ti ne ideš po arhitektu koji je projektovao loše, nego saniraš da sve ne izgori. Svi mi jako lepo osećamo, i napisala sam - biće još gore. E zato: klepi po kazni, jebiga, NE MOŽE SVE KAKO SVAKO HOĆE DA SE PONAŠA.

  • +1 1
Link to comment

Ispravka: katedra ne pravi ovo, nego učestvuje u nekog projektu, zaboravih ime. Dok sr projekat realizuje, možemo da pocrkamo.

 

I još jednom ću da napišem (već sam ovo pisala po fb nadležnima, po zoomovima sministarstvima i viber grupama psihologa)

 

Niko. Nikad. Nije. Došao. U škole.

 

Eto, ja reagujem, ali ja sam prašinar, na dnu hijerarhije moći 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Venom said:

To je sve što i ja mislim i uopšte me ne umiruje.

Sve ovo traje vec dugo i kao sto si rekao sve je gore i gore. Slozices se da otkrivanje tople vode po n-ti put ne vodi nicemu 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...