Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Bukvalno ljudi treba da krenu od ovih "medija" kad ih uhvati osvetnički bes, ja bi ih spalio sve...

 

Uzbudimo se radi neke informacije koja ima jak emotivni naboj, nađemo krivca, donesemo presudu i odredimo kaznu, a ko zna šta je tu istina, naravno ne pomaže što nikakvo poverenje u institucije sistema ne postoji :coffee:

 

Da se ja pitam novinarstvo bi trebalo da se svede na servisne informacije tipa Jutros povećana gužva na Brankovom i Gazeli, sve ostalo je ili klikbejt ili ima neku agendu iza...

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

procitajte top komentare... nije sve tako crno u vezi sa ovim placenim tekstom

 

a iz istog bih izdvojio:

 

"Aaaaa! Konačno si stigla", kiselo se nasmejala kada je na vratima učionice ugledala A. R.

 

:gospode:

Link to comment
8 minutes ago, pt 2.0 said:

razmišljam da prestanem sebe da izluđujem do disfunkcionalnosti i da se isključim od vesti.

 

to je nešto najpametnije što možeš da uradiš, ne možeš ni da zamisliš koliko olakšanje češ osetiti bukvalno redukuješ stres i frust za 90%.

ja bukv sve vesti pokupim tamo vamo po instagramu hoću reći ne jurim za vestima..veliko olakšanje i nekako bolje vidiš stvari tako neopterećen

  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
39 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Ne bih se složila, iako se mnogo ljudi slaže.

 

Ovde se na nedeljnom, da je kažem i dnevnom nivou dešavaju gadosti, sve jedna za drugom. Prosto je to proces interferencije informacija. Čovekov mozak ne može da obradi toliko traume u jedinici vremena. Lično se klonim vesti i informativnog sadržaja, iz razloga da mogu mentalno da funkcionišem. Uobičajeno ne želim ni da pričam o pričama iz prosvete, jer znam da ću da eksplodiram (viđeno i ovde), jer ne mogu sve da obradim a ležim u osećanju bespomoćnosti. I ostatak društva je većinom naučeno bespomoćan.

neki dan slušam na youtubeu provesora Roy Casagrade, istoričar, kako priča kako je izgledao WWI iz perpsektive vojnika... U rovu si, ne možeš, napred, moraš da si tu, čim pomoliš glavu neki baja sa snjperom te spiči po sred čela, bespomoćan suštinski,a ariljerija tuče po tebi random, nekad 20 sati dnevno, nekad par sati dnevnp, ne znaš kad će da stane, ne znaš kad će da počne... Bespomoćnost, kao takva...

 

Mi smo, kao društvo tako nešto digli na viši nivo, mi u društu ne znamo kad će sranje da počne da nam pada na glavu, kad će da stane, ako pomoliš glavu najebeš najstrašnije, i totalno se osećaš bespomoćno da uradiš bilo šta,..

Edited by radisa
  • +1 5
  • Hvala 2
  • Tužno 2
Link to comment
Just now, aram said:


sori, ali ovo je samo još jedan svisuistizam. nisu isto Informer i Danas, niti N1 i Happy, pa da ga jebeš.

U smislu imanja agende svi su isti, i da isto je sve, svet se promenio, novinarstvo kakvo poznajemo je izumrlo, ne samo u Srbiji već svuda.

  • +1 2
  • -1 6
Link to comment

ako tako misliš na korak si od informisanja na yućub kanalima tipa balkaninfo. a možda si i taj korak prošao, otkud znam.

  • +1 2
Link to comment

Balkan info ili instagram stranice, Danas i Informer, Politika ili Zidojče Cajtung, CNN, RT...

Sve je isto...

Kada se pojavi medij oslobođen državnog ili tržišnog uticaja, njemu ću da verujem :coffee:

 

Trenutno su najbliže tome stranice koje bez dodatnog komentara puste video snimak određenog događaja sa tonom (najbolji primer onih nekoliko incidenata za vreme trajanja izbora). Naravno, ni to nije idealno, niti je isključeno od učitavanja,  ali je mnogo bolje od toga da mi neko prepričava šta se desilo.

 

Razlika između tebe i mene (sad ja učitavam) je verovatno što ti imaš poverenja u demokratske procese i institucije (globalno govoreći), a ja sam ih izgubio odavno :coffee:

 

S obzirom kakve idiote evropske zemlje sa dugom demokratskom tradicijom dovode na vlast (razni islamofobi prvenstveno), čini se da je klatno na ovoj mojoj ciničnoj strani jače, ali nadajmo se da si ti u pravu zbog mogućih posledica po sve...

  • +1 6
Link to comment
On 13. 6. 2024. at 16:26, Jeremija said:

Uopšte ne vidim razlog za optimizam, sve ovo što se sada dešava nije ništa drugo nego rezultat decenija ratova, i etičkog, ekonomskog i socijalnog urušavanja društva.

 

 

Došlo je do ireverzibilnih procesa, a mi ćemo završiti, ili možda bolje rečeno, mi smo već završili u nekoj srpskoj verziji Paklene Pomorandze.

 

Ovaj, moze, ali ako mislis na zapadno-severnu poluloptu.

 

Nivo obrazovanja se SVUGDE srozava. (Ne u Kini, Koreji i Vijetnamu.)

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, dùda said:

Ne vidim u tome lov na veštice.

Majka joj je još i prosvetni radnik. Da ima i malo dostojanstva, uradila bi upravo to. Ali nije to za očekivati, ne pada iver daleko od klade što bi rekli.

 

Uh, Dudo, pa kako?

Iver-klada, ostrakizam osoba koje za ucinjeno delo nisu krive.

Nema to nikakve veze sa pravdom.

 

Da li vidite da vrsite linc na isti nacin kao i oni kojih se gnusamo?

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, warp said:

U smislu imanja agende svi su isti, i da isto je sve, svet se promenio, novinarstvo kakvo poznajemo je izumrlo, ne samo u Srbiji već svuda.

 

naravno da svi imaju neku "agendu" i da su svi isti u smislu zatrpavanja današnjeg čoveka suvišnim i besmislenim informacijama...zašto bih ja morao biti "informisan" t.j. izbombardovan gomilom gluposti začinjenom debilnim komentarima na svaku vest..ne treba mi niko da mi objašnjava, ne treba mi debilni komentator za vreme fudbalske utakmice hoću da osetim atmosferu dogadjaja a ne da slušam dal on misli da je penal ili nije, koga zabole..

 

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Sandradjer said:

Izaberi neku skolu koja je sto manja po broju ucenika i koja nije na glasu po popularnosti. Takodje, nikako kod trazene uciteljice. Ta odeljenja su losa

 

Pre mnogo godina, kad se prelazilo u peti razred i formiraju se nova odeljenja, užasno sam se skenjao kada sam saznao da neću upasti u odeljenje kod razrednog kod koga sam želeo. A želeo sam jer su to svi želeli - sva popularna deca su tu upala. Razredni predavao fizičko.

 

Upao sam u jedno drugo odeljenje u istoj smeni, kod razrednog matematičara, i kasnije saznao da je otac urgirao da bude tako. Rasplet: ovo nesuđeno odeljenje je bilo puno maminih i tatinih sinova koji su dobijali dobre ocene samo zbog toga, a stvorilo i puno školskih i vanškolskih nasilnika i u osnovnoj i u srednjoj i kasnije u životu. Takođe, iz ove perspektive opravdano sumnjam, da ne kažem da znam, da im je razredni bio nasilnik i simpatizer zakona jačeg.

 

Ako ikako možete da utičete na to već u prvom razredu, prihvatite upravo ovaj savet iz citata. Manja škola i ne najpopularnija učiteljica.

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Budja said:

 

Uh, Dudo, pa kako?

Iver-klada, ostrakizam osoba koje za ucinjeno delo nisu krive.

Nema to nikakve veze sa pravdom.

 

Da li vidite da vrsite linc na isti nacin kao i oni kojih se gnusamo?

 

Ne. Zato što su roditelji ove bitange brižljivo vaspitali i odgajili ovu bitangu. Iver i klada. 

 

Čak i iskrivljeni princip odgovornosti je bolji od nepostojanja istog.

Link to comment
1 hour ago, Malvo said:

 

Pre mnogo godina, kad se prelazilo u peti razred i formiraju se nova odeljenja, užasno sam se skenjao kada sam saznao da neću upasti u odeljenje kod razrednog kod koga sam želeo. A želeo sam jer su to svi želeli - sva popularna deca su tu upala. Razredni predavao fizičko.

 

Upao sam u jedno drugo odeljenje u istoj smeni, kod razrednog matematičara, i kasnije saznao da je otac urgirao da bude tako. Rasplet: ovo nesuđeno odeljenje je bilo puno maminih i tatinih sinova koji su dobijali dobre ocene samo zbog toga, a stvorilo i puno školskih i vanškolskih nasilnika i u osnovnoj i u srednjoj i kasnije u životu. Takođe, iz ove perspektive opravdano sumnjam, da ne kažem da znam, da im je razredni bio nasilnik i simpatizer zakona jačeg.

 

Ako ikako možete da utičete na to već u prvom razredu, prihvatite upravo ovaj savet iz citata. Manja škola i ne najpopularnija učiteljica.

Evo jos malo dodam. 

Kod nas su odeljenja uglavnom brojna, preko 25 ucenika i nastava je naravno u skladu sa tim. Odeljenja koja se vestacki formiraju imaju losu dinamiku, tu su svi isti, preko veze, to nije filter po znanju i sposobnostima kao kad krenes u srednju skolu odredjenog obrazovnog profila. Deca odrastaju u jednoj supkulturi, totalno izolovani, sto nije dobro zbog socijalizacije, razvoja itd. Neka popularna uciteljica je mozda i dobra uciteljica, ali dinamiku pored nje i gradiva cine i sami ucenici, sto bi se reklo ono sto su doneli od kuce. 

Pisem samo o prosveti kod nas, i zasto je to lose kod nas, u nasim uslovima. Verujem da u drugim zemljama postoje privatne skole, dobre skole i razliciti pristupi odrastanja i obrazovanja. 

 

Edited by Sandradjer
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...