Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma daj, na fotografiji sa lične karte delujem kao upravo oslobođeni izmučeni talac, a na prethodnoj kao serijski ubica. 

 

Ontopik: Tekst je prepun nedoslednosti i, blago rečeno, neproverenih i neodmerenih izjava. Sad se čeka Trebješanin da upotpuni doživljaj. 

Link to comment

Ontopik: Tekst je prepun nedoslednosti i, blago rečeno, neproverenih i neodmerenih izjava. Sad se čeka Trebješanin da upotpuni doživljaj. 

 

Taman kako treba za novine

Link to comment

Ne znam koji deo populacije je ciljna grupa Novosti, ali mislim da tekst nije kako treba ni za koga. Na početku se govori o preovladavajućoj zastupljenosti genetski predisponirane unipolarne depresije (Nenadović), bez ikakvog prelaza se nastavlja sa spoljašnjim činiocima i nesposobnošću za učešće u reformama (Vlajković), da bi se finiširalo Milivojevićevim ispraznim i potpuno neutemeljenim lamentom nad srećnijim vremenima. Da ne poveruješ.  

 

edit: potencijalne implikacije izjava J.V. i Z.M. radije ne bih komentarisala

Edited by Notorious
Link to comment

Bolestan, nerazuman narod i neshvaćeni mesija Vučić? 

Ako je tako, onda tekst nije samo nesuvisla sklepotina nego i teška prljavština. 

Nisam razmišljala na taj način, sad mi je tek zlo. 

Link to comment

meni je najlepsi deo kad pas sa lakocom vuce po betonu onog siledziju drzeci ga za glavu :wub:

Ali šta ako ga je s pravom gađao ciglama, šta ako je ovaj pujdao kerove na manga srndaće, ili takvo što?

Ne znam, pitam...

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ali Zoća je, kao i vazda, sve zajebao. Nekad smo jeli korenje, i šta nam je falilo? Zapni, Srbine, jebeš smisao, komfor, budućnost svoje porodice - napred u reforme!
 

 

Psihoterapeut Zoran Milivojević tvrdi da smo bili srećniji pre 100 godina, iako danas objektivno živimo mnogo komfornije. Ali, i očekivanja su daleko veća. A nezadovoljena očekivanja vode u - razočaranje, apatiju, ravnodušnost i depresiju. Pritom, on naglašava razliku između depresivnosti, koja se povremeno javlja kod većine ljudi i depresije kao zdravstvenog poremećaja.

 

Civilizacijski problem je što savremeni čovek u bogatijem društvu stalno nečim uslovljava svoje postojanje i osećanje lične vrednosti. "Samo ako uspem da ostvarim to i to, ja vredim", ukazuje naš sagovornik. Ako ne uspe, upada u krizu smisla. U siromašnom društvu, kada su u zoni preživljavanja, ljudi se bore da opstanu i nemaju vremena za pitanje lične vrednosti i smisla.

 

Milivojević navodi primer nedavnog samoubistva čoveka u Beogradu koji se oprostio od porodice jer više nije mogao da je izdržava. Njegov rezon je bio: "Smem da postojim samo ako sam muškarac i roditelj koji izdržava porodicu. Ako to nisam, nemam pravo na život."

 

- Stav psihoterapeuta je da čovek treba sebe da prihvati bezuslovno i da je smisao života sam život, a ne nešto treće. U suprotnom, svedoci smo pada životne energije, ljudi su sve manje poduzetni, što je i za njihovu porodicu, i za njih, i za društvo pogubno. Pasiviziraju se, ne zanima ih ni politika, ni privreda, ni spoljni život, zatvaraju se u svoje mikrosvetove, troše tablete - upozorava Milivojević.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...