Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Koji je sad ovo nivo lova na veštice:mellow:

Ovi su verovatno zabrinuti zbog urušavanja demokratije.

Edited by ragasto
  • +1 8
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Ayatollah said:

 

Mi smo došli do faze da bukvalno može da se desi bilo šta i da to baš nikoga ni najmanje ne uzbudi, pa ni policiju. 

 

Evo, mene ne bi iznenadilo da se otkrije da neko čuva decu robove vezane u nekom podrumu, ili da neko krene da kamionom gazi ljude po Knez Mihajlovoj, ili da lekari počnu u bolnicama da vade zdrave organe radi prodaje, a ne verujem ni da bi se neko drugi nešto posebno iznenadio. Dostigli smo kao društvo terminalni nivo oguglalosti na sve vrste društvenih devijacija. Nije prošlo tri meseca od kada su onog nesrećnog čoveka ubili u zatvoru u Padinskoj skeli, o tome više niko ni ne priča, kao ni o smrti brata osumnjičenog u slučaju Danke Ilić, u drugim zemljama bi se o ovim stvarima mesecima pričalo. 

 

Juče čitam ovo:

 

Quote

Irig: U dvorištu držao 200 litara dizela, za koji nije imao račun

Policija u Irigu je uhapsila M.L. (25) u čijem dvorištu je našla 200 litara dizela za koji on nije imao račun.

 

Quote
U saopštenju policije se navodi da se on tereti za krivično delo nedozvoljeno skladištenje robe.
Po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Rumi, osumnjičeni je zadržan.

 

To je valjda 300 i kusur evra? A ovamo kad neko prebije nekog nikom ništa.

Edited by Time Crisis
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

Koji je sad ovo nivo lova na veštice:mellow:

Ovi su verovatno zabrinuti zbog urušavanja demokratije.

Ne vidim u tome lov na veštice.

Majka joj je još i prosvetni radnik. Da ima i malo dostojanstva, uradila bi upravo to. Ali nije to za očekivati, ne pada iver daleko od klade što bi rekli.

  • +1 2
  • -1 2
Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 

Juče čitam ovo:

 

To je valjda 300 i kusur evra? A ovamo kad neko prebije nekog nikom ništa.

 

Pa ovo i jeste za privođenje i oduzimanje tih stvari. Ne zbog vrednosti tog dizela, već zbog toga što postoje posebni uslovi pod kojima se skladište naftni derivati, da bi se izbegli raznorazni incidenti. Ne možeš baš sada da natočiš tonu benzina i staviš je u podrum zgrade, pa da taj benzin iscuri ili se zapali, eksplodira, itd. Važi i za druge stvari.

Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pa ovo i jeste za privođenje i oduzimanje tih stvari. Ne zbog vrednosti tog dizela, već zbog toga što postoje posebni uslovi pod kojima se skladište naftni derivati, da bi se izbegli raznorazni incidenti. Ne možeš baš sada da natočiš tonu benzina i staviš je u podrum zgrade, pa da taj benzin iscuri ili se zapali, eksplodira, itd. Važi i za druge stvari.

Ko ima traktor, ima i bure sa dizelom, da se nadje (nije zapaljiv i eksplozivan kao benzin)

 

Ovde je nešto drugo - Il ga drkaju bez razloga (tj. Zbog nečega drugog) ili znaju da krade al ne mogu da ga nahvataju pa mu ovo pakuju

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, dùda said:

Ne vidim u tome lov na veštice.

Majka joj je još i prosvetni radnik. Da ima i malo dostojanstva, uradila bi upravo to. Ali nije to za očekivati, ne pada iver daleko od klade što bi rekli.

Pa valjda svako odgovara za svoje postupke. Nasilnica je punoletna i (nadam se) krivično će odgovarati za svoje postupke.

Zašto bi majka onda davala otkaz? Nije joj pomagala, huskala, štagod.

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pa ovo i jeste za privođenje i oduzimanje tih stvari. Ne zbog vrednosti tog dizela, već zbog toga što postoje posebni uslovi pod kojima se skladište naftni derivati, da bi se izbegli raznorazni incidenti. Ne možeš baš sada da natočiš tonu benzina i staviš je u podrum zgrade, pa da taj benzin iscuri ili se zapali, eksplodira, itd. Važi i za druge stvari.

 

Nema seljaka koji nema bar jedno ili dva bureta (bure = 50l) nafte u šupi, tj. bar je tako bilo u mom kraju

Edited by Time Crisis
  • +1 6
Link to comment
6 minutes ago, Zverilla said:

Ko ima traktor, ima i bure sa dizelom, da se nadje (nije zapaljiv i eksplozivan kao benzin)

 

Ovde je nešto drugo - Il ga drkaju bez razloga (tj. Zbog nečega drugog) ili znaju da krade al ne mogu da ga nahvataju pa mu ovo pakuju

 

2 minutes ago, Time Crisis said:

 

Nema seljaka koji nema bar jedno ili dva bureta nafte u šupi, tj. bar je tako bilo u mom kraju

 

Ma znam ja da je po selima uobičajena stvar da imaju bure-dva-tri za svaki slučaj, i ne važi samo za dizel, imaju oni i drugih stvari uskladištenih. Ne bi trebalo, ali svi to rade, pa se toleriše, tako da ovo jeste verovatno neko pakovanje - kao nešto u rangu kada bi kažnjavali što pričaš mobilnim dok prelaziš ulicu na pešačkom.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

@Zverilla i @ragasto

Pa naravno da ne mislim da majka ima neku odgovornost. 

Ceo događaj, tj ponašanje sportistkinje™ je toliko gadno, da bi meni recimo bilo normalno da majka, obzirom da je već prosvetni radnik učini nešto kao moralni čin. Da iskaže podršku pre svega, to za otkaz mi promaklo, nisam mislila na otkaz.

  • +1 4
Link to comment

@dùda Ma ok, nisam ni mislio da je drugačije.

 

Nego me je iznervirao akademik Teodorović koji bi, recimo, u znak protesta i zgrožen stanjem u društvu mogao npr. da da ostavku na faksu. Gle slučajnosti, takođe Saobraćajni.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
3 hours ago, Ayatollah said:

 

Mi smo došli do faze da bukvalno može da se desi bilo šta i da to baš nikoga ni najmanje ne uzbudi, pa ni policiju. 

 

Evo, mene ne bi iznenadilo da se otkrije da neko čuva decu robove vezane u nekom podrumu, ili da neko krene da kamionom gazi ljude po Knez Mihajlovoj, ili da lekari počnu u bolnicama da vade zdrave organe radi prodaje, a ne verujem ni da bi se neko drugi nešto posebno iznenadio. Dostigli smo kao društvo terminalni nivo oguglalosti na sve vrste društvenih devijacija. Nije prošlo tri meseca od kada su onog nesrećnog čoveka ubili u zatvoru u Padinskoj skeli, o tome više niko ni ne priča, kao ni o smrti brata osumnjičenog u slučaju Danke Ilić, u drugim zemljama bi se o ovim stvarima mesecima pričalo. 

 

Ne bih se složila, iako se mnogo ljudi slaže.

 

Ovde se na nedeljnom, da je kažem i dnevnom nivou dešavaju gadosti, sve jedna za drugom. Prosto je to proces interferencije informacija. Čovekov mozak ne može da obradi toliko traume u jedinici vremena. Lično se klonim vesti i informativnog sadržaja, iz razloga da mogu mentalno da funkcionišem. Uobičajeno ne želim ni da pričam o pričama iz prosvete, jer znam da ću da eksplodiram (viđeno i ovde), jer ne mogu sve da obradim a ležim u osećanju bespomoćnosti. I ostatak društva je većinom naučeno bespomoćan.

  • +1 4
Link to comment

upravo sam pročitala 1 prikaz alternativne realnosti  

o događaju sa natavnicom biologije na portalu B92.

godinama, da ne kažem bar deceniju,

nisam otvarala B92 sajt, ovo potpuno smećarski deluje.

uz ogradu da prenose šta drugi mediji pišu, naravno.

:gospode:

 

EDIT.

ma ljudi su potpuno preplavljeni i uzimaju vazduh da malo životare između dva užasa. i ne mogu ništa da urade.

razmišljam da prestanem sebe da izluđujem do disfunkcionalnosti i da se isključim od vesti.

Edited by pt 2.0
  • Haha 4
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...