Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

svakako bolje nego da je kod oni sto su protiv nasilja. da se lepo podelimo u tabore

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

@vememah mislim da devojka na tvitu desno nije ista osoba na slici levo, odnosno da to nije žena koja je fizički napala nastavnicu biologije.

Link to comment

Baš ima retarda na tviteru.

 

Pomislim da mnogi nastupaju iz egzibicionizma a ne isključivo borbe za pravdu.

Link to comment
3 hours ago, garcia said:

Screenshot_20240614_111846.thumb.jpg.d0c2ea8afdacb0c4c8b062eb06e992bf.jpg

 

sportistkinja™ uredno dala izjavu za Prvu oko 10:05 danas a pre hapšenja.

ovo nije sportistkinjaTM.

ovo je majka teško bolesnog deteta koje ide u 3. razred OŠ Sveti Sava, i koja je zbog neproverenih glasina da joj je dete bilo gurnuto od strane 60+-godišnje učiteljice koja je htela da fotografiše drugu decu, sačekala povratak dece sa rekreativne i zajedno sa mužem fizički i verbalno napala (pljuvanje, čupanje, udaranje, žena je pala na pod) tu učiteljicu.

 

ima i izjava druge majke koja tvrdi da dete nije bilo gurnuto, nego rukom blago pomereno u stranu.

 

pakao na zemlji, to je ovo. ne mogu da se smirim uopšte od juče...

Edited by pt 2.0
  • +1 4
  • Tužno 2
Link to comment

Kao da je ekspres lonac prokljucao, ali nije otislo u smeru u kom smo zeleli, a sto nije bilo realno

  • +1 1
Link to comment

Bukvalno ne znam sta cu sa ovim mojim malim, njemu je i zvonjava za chas preveliki stres, a tek ovaj tv serijal opstanak...

Link to comment
20 minutes ago, Mel said:

Bukvalno ne znam sta cu sa ovim mojim malim, njemu je i zvonjava za chas preveliki stres, a tek ovaj tv serijal opstanak...

Izaberi neku skolu koja je sto manja po broju ucenika i koja nije na glasu po popularnosti. Takodje, nikako kod trazene uciteljice. Ta odeljenja su losa

  • +1 3
Link to comment
18 hours ago, copkillah said:

 

Apsolutno, davanje statusa službenih lica bi bilo lenjo rešenje, bavljenje posledicama a ne uzrocima.

 

 

Ne znam kako plastičnije da objasnim:

1. potrebno je lečiti posledicu kad je terminalna faza

2. potrebno je lečiti i uzrok, ali to je jako dug tretman.

 

Pre neki dan sam imala slučaj, svi se pozivaju na zakone, jedino ovde zakon koji bi možda mogao da se primeni, ne stoji jer svi misle da ne treba

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, ragasto said:

ova generacija prosvetara će otići ili u Nemačku ili u penziju.

Ili će pocrkati

  • +1 1
Link to comment

Tata Radojičić, vlasnik odbojkaškog gluba je ozbiljan investitor, gradi 8-spratnu zgradu sa 41 stanom i hotelom sa 28 soba na Tošinom bunaru.

 

5uU9fhs.jpeg

 

Quote

Privatni investitor iz Beograda planira izgradnju objekta spratnosti Po+Su+P+8, u kome će biti smešten 41 stan, hotel sa 28 soba, kao i tri garaže.

Sekretarijat za urbanizam i građevinske poslove oglasio je na sajtu Grada Beograda javnu prezentaciju urbanističkog projekta za izgradnju objekta na Novom Beogradu, u ulici Tošin bunar broj 224a.

Nosilac izrade projekta je beogradsko preduzeće za građevinu, proizvodnju, promet i usluge „Dalmak” d.o.o., koje je zahtev podnelo u ime investitora Zorana Radojičića, takođe iz Beograda.

U okviru granica Urbanističkog plana planira se izgradnja stambeno-poslovnog objekta, spratnosti Po+Su+P+8, kao i površina za kolski i pešački pristup, te zelenih površina.

https://www.gradnja.rs/tosin-bunar-zgrada-hotel-dalmak-zoran-radojicic/

Edited by vememah
Link to comment
16 hours ago, Malvo said:

Sve ovo sto se dešava više nije ni nekakva posledica, nego realnost, svakodnevica. Prilično sam siguran da ta koja joj je lupala glavu ne radi to prvi put, još manje da po prvi put uživo gleda takav incident.

 

Nasilje je prihvaćeno kao ne-negativna društvena praksa, fizičko, verbalno, mentalno, to se oseća uzduž i popreko po svim mogućim presecima. Prestaće kad isto tako uzduž i popreko krenu sankcije za takvo ponašanje. To se neće desiti prvo zato što mafiji ne odgovara da se zakon jačeg sputava, a drugo zato što i nekakve kakve-takve institucije imaju višedecenijski refleks da se bave nasilnicima umesto žrtvama, od sudova do škola. Potpuno je isti proces sudije koji traži olakšavajuće okolnosti za bitangu koja se očigledno ne kaje ni za šta i razrednih veća koja se bave nekim problematičnim klincem umesto dobrom decom koja treba da napreduju. 

 

I sad mi kažemo, mislimo kao "pući će ovo negde", a ono je već puklo, dva puta za dva dana, i ništa se nije promenilo i ponoviće se opet u ovom ili onom obliku, iznova i iznova.


ta Ana je, sasvim sigurno, takva postala zbog oholog tate siledzije. Posto joj je tata bahati majmun (mozda se tako ponasao i prema njoj i prema njenoj mami), ne sumnjam da je nasla i takvog muza. Obicno to tako ide. Al da ne gresim dusu… mozda joj je muz neki dugokosi naucnik, papucar, pacifista, aktivista SPN… lol

 

Ali koliko je nebitan razlog za sav njen bes - dvojka ili trojka desetogodisnjeg decaka, u jebenom petom razredu… 

 

 

  • +1 2
Link to comment

meni je fascinantno da ta majka do petog razreda svog sina nije uspela da uklaviri da se u prosek,

koji utvrđuje zaključnu ocenu na kraju godine, uračunava i ocena s polugodišta.

 

Link to comment

Ovako stoji u pravilniku - sve ocene date od početka školske godine do trenutka zaključivanja ulaze u zaključnu, kako na pologudištu, tako i na kraju godine.

 

Quote

Zaključna ocena iz predmeta utvrđuje se na kraju prvog i drugog polugodišta, na osnovu svih pojedinačnih ocena koje su unete u dnevnik od početka školske godine, a u skladu sa zakonom.

https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik-o-ocenjivanju-ucenika-u-osnovnom-obrazovanju-i-vaspitanju.html

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...