Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

14 minutes ago, Malvo said:

Ovo može da se reši samo generalnim štrajkom prosvetnih radnika. Nema ni 40, ni 30, ni 22 minuta, ni zaključivanha ocena, ni male ni velike ni srednje mature, ni prijemnih. Da li za to imaju snage, sloge i petlje, naravno da nemaju. Da imaju, već sutradan bi bila obustavljena nastava do ispunjenja nekih vrlo konkretnih zahteva.

 

Bukvalno ovo. Stopiraj sve.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sve i da dođe do štrajka (sa parolom Stop nasilju, pretpostavljam), kako će to da spreči nekog učenike i roditelje da napadaju nastavnike? Šta drugo može da spreči napade osim jake kazne?

  • +1 2
Link to comment

Obustava nastave u "Dučiću" sutra, ako ništa drugo.

 

Bilo bi lepo da ispliva identitet te osobe u međuvremenu.

  • +1 4
Link to comment

 

3 minutes ago, ragasto said:

Sve i da dođe do štrajka (sa parolom Stop nasilju, pretpostavljam), kako će to da spreči nekog učenike i roditelje da napadaju nastavnike? Šta drugo može da spreči napade osim jake kazne?

 

Nije dovoljna stroga propisana kazna ako nema svesti kod ljudi da se ista redovno primenjuje u odnosu na sve učinioce bez izuzetka. Ovoj "jel znaš ti ko sam ja" kik-boks majci, čiji se identitet još uvek ne zna, svejedno je da li profesorka biologije ima status službenog lica.

  • +1 2
Link to comment

Ovakvi roditelji, sem sto su divljaci sa nekakvim ledjima i zastitom, u stvari ne misle na svoje dete uopste. 

 

Nastavnik brutalno pretucen, svedok dogadjaja ne sme da ostavi svoje ime, svi se osecaju nebezbedno danima. Jos ce svi da imaju dodatne probleme ako se otkrije identitet napadaca

Edited by villiem
Link to comment
3 minutes ago, reg said:

 

 

Nije dovoljna stroga propisana kazna ako nema svesti kod ljudi da se ista redovno primenjuje u odnosu na sve učinioce bez izuzetka. Ovoj "jel znaš ti ko sam ja" kik-boks majci, čiji se identitet još uvek ne zna, svejedno je da li profesorka biologije ima status službenog lica.

Kik boks majci se identitet dalje od inicijala verovatno neće ni saznati, da se ne zanosimo. A prilično sam siguran da bi je zanimalo zbog kazne, jedino što bi počela da se zanima nakon što joj se odreže, ali jbg.

 

Nema ova nikakva leđa nigde, poznaje nekog ko poznaje nekog ko drži krav maga kurseve i kaže da je iz Žandarmerije.

Link to comment

Bahatost se najbolje leci kaznama, kakvo bre ubedjivanje i objasnjavanje.

Kada par takvih zaglavi dooobre kazne (najbolje neki tezak drustveno koristan rad, jer takve likove to ponizava), i jos se npr napravi emisija o njima gde oni pricaju u kameru, sledeci pobesneli Max ce dobro da promisli pre nego sto napadne nastavnika.

 

  • +1 3
Link to comment

Uopšte ne vidim razlog za optimizam, sve ovo što se sada dešava nije ništa drugo nego rezultat decenija ratova, i etičkog, ekonomskog i socijalnog urušavanja društva.

 

 

Došlo je do ireverzibilnih procesa, a mi ćemo završiti, ili možda bolje rečeno, mi smo već završili u nekoj srpskoj verziji Paklene Pomorandze.

Edited by Jeremija
  • +1 7
  • Tužno 1
Link to comment
4 minutes ago, Jeremija said:

Uopšte ne vidim razlog za optimizam, sve ovo što se sada dešava nije ništa drugo nego rezultat decenija ratova, i etičkog, ekonomskog i socijalnog urušavanja društva.

 

 

Došlo je do ireverzibilnih procesa, a mi ćemo završiti, ili možda bolje rečeno, mi smo već završili u nekoj srpskoj verziji Paklene Pomorandze.

Urusavanje drustva i kriza morala je i kod mene golim okom vidljiva, doduse u odnosu na Srbiju je Paklena Ribizla sa jasnom tendencijom da raste. Negde se svet opasno zajebao sa odabirom pravca zivljenja i razvoja.  

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

Urusavanje drustva i kriza morala je i kod mene golim okom vidljiva, doduse u odnosu na Srbiju je Paklena Ribizla sa jasnom tendencijom da raste. Negde se svet opasno zajebao sa odabirom pravca zivljenja i razvoja.  

 

 

Premali fokus na obrazovanje i etičke vrednosti, a prevelik na materijalno i iracionalno.

  • +1 4
Link to comment

Sve ovo sto se dešava više nije ni nekakva posledica, nego realnost, svakodnevica. Prilično sam siguran da ta koja joj je lupala glavu ne radi to prvi put, još manje da po prvi put uživo gleda takav incident.

 

Nasilje je prihvaćeno kao ne-negativna društvena praksa, fizičko, verbalno, mentalno, to se oseća uzduž i popreko po svim mogućim presecima. Prestaće kad isto tako uzduž i popreko krenu sankcije za takvo ponašanje. To se neće desiti prvo zato što mafiji ne odgovara da se zakon jačeg sputava, a drugo zato što i nekakve kakve-takve institucije imaju višedecenijski refleks da se bave nasilnicima umesto žrtvama, od sudova do škola. Potpuno je isti proces sudije koji traži olakšavajuće okolnosti za bitangu koja se očigledno ne kaje ni za šta i razrednih veća koja se bave nekim problematičnim klincem umesto dobrom decom koja treba da napreduju. 

 

I sad mi kažemo, mislimo kao "pući će ovo negde", a ono je već puklo, dva puta za dva dana, i ništa se nije promenilo i ponoviće se opet u ovom ili onom obliku, iznova i iznova.

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Posto nemamo petlje, istorija je pokazala ovo mi zvuci kao nepotrebno prozivanje osim ako nije cilj reci da smo onda batine i zasluzili jbg 

 

Ni najmanje mi nije bila namera. Ogorčenost više, jer mislim da mogu se izbore i za sebe i za budućnost ove zemlje, ali jednostavno nemaju petlje.

  • +1 2
Link to comment

stvarno nisam znao a ni mogao da pretpostavim da je vigilantizam toliko popularan na forumu.

 

svašta se ovde promenilo za ovih 6-7 godina odsustva.

 

loša vremena.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
4 hours ago, ragasto said:

Ne mislite li da je ovo prva stvar koja može prilično lako ds se uradi i da ipak da neke rezultate? Dok se stigne do rešavanja uzroka,  ova generacija prosvetara će otići ili u Nemačku ili u penziju. Nije celo rešenje, slažem se, samo mislim da je obavezan početak.

 

Nije nikakav početak, zato što bi velika većina izvršilaca tih krivičnih dela bila maloletna, i vrlo često ispod 16 godina starosti, pa bi shodno tome mogle samo da im se izriču samo vaspitne mere koje mogu da im se izreknu i sada. Isto važi i za njihove roditelje, oni i sada mogu da popasu kazne za ovakvo ponašanje. Pisao sam već o tome, obično mazanje očiju. Rešenje je u tome da sistem radi, pre svega u prevenciji, a tek onda u retribuciji, a sada ne radi ni u retribuciji, niti će raditi sa nekim novim kaznama. Zbog čega je to tako je pitanje za državne organe, i to baš za tehnokratiju, a ne političare.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...