Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

MAJKA ĐAKA PREBILA NASTAVNICU BIOLOGIJE Stravično nasilje u OŠ "Jovan Dučić": Lupala joj je glavom o pod i pretila da će ubiti nju i njenu porodicu

Nastavnicu biologije u Osnovnoj školi “Jovan Dučić” na Novom Beogradu napala je i teško povredila majka učenika ove škole, saznaje “Blic”.

 

- Majka je došla na otvorena vrata i pitala nastavnicu biologije zašto je njenom sinu zaključena dvojka, a ima prosek za trojku. Pritom, nije znala da se sabira i ocena iz prvog polugodišta - priča za “Blic” učiteljica u OŠ “Jovan Dučić” koja je u pratnji povređene koleginice otišla u bolnicu.

 

Kaže da je nastavnica biologije da bi rešila nesuglasice pozvala majku u kabinet. Ali, umesto rešenja, došlo je do užasnog nasilja.

 

- Govorila joj je užasne stvari "Ne znaš ti kučko ko sam ja, je*aću ti mater - kaže učiteljica za “Blic”.

 

Onda je zapretila da će da ide kod direktorke što je nastavnica biologije podržala. Međutim, iznenada se vratila. Sa vrata je, kaže počupala za kosu, oborila na pod i lupala glavom o pod.

"Pobiću ti porodicu"

 

- Nećeš nigde više raditi, nećeš raditi u ovoj školi, zapamtićeš me, ne znaš ti ko sam ja. Pobiću ti porodicu - vikala je.

 

Pošto je bio odmor, pozive u pomoć napadnute nastavnice niko nije čuo, pa je besna majka nastavila da se iživljava i govori: ”Niko te ne čuje, ubiću te”.

 

Tek tada je nastavnica uspela da se otrgne, jurila je do policajca, ali on nije bio tu.

 

Zaposleni su zatim pozvali policiju koja je došla i uzela izjavu.

 

- Majka koja je napala nastavnicu je pred policijom priznala da je završila kurs borilačkih veština - kaže naša sagovornica.

 

Nastavnica biologije kolima hitne pomoći je odvezena u bolnicu gde se utvrđuje stepen povreda.

 

 

https://www.blic.rs/vesti/beograd/stravicno-nasilje-u-os-jovan-ducic-majka-daka-prebila-nastavnicu-biologije/382e6sj

 

- Koleginica ima kontuziju grudnog koša, a povređeni su joj i list na nozi, ruka i ima ogrebotine - kaže jedna od koleginica povređene nastavnice koja je u njenoj pratnji otišla u bolnicu.

Ona za “Blic” navodi da su svi prestravljeni i zgroženi onim što se dogodilo njihovoj koleginici.

 

- Pregledi i dalje traju, koleginica je trenutno na snimanju, snima joj se vrat - kaže naša sagovornica.

 

Majka je došla na otvorena vrata i pitala nastavnicu biologije zašto je njenom sinu zaključena dvojka, a ima prosek za trojku. Pritom, nije znala da se sabira i ocena iz prvog polugodišta - priča za “Blic” učiteljica u OŠ “Jovan Dučić” koja je u pratnji povređene koleginice otišla u bolnicu.

 

https://www.blic.rs/vesti/beograd/blic-otkriva-stanje-prebijene-nastavnice-u-os-jovan-ducic-majka-ucenika-je-krvnicki/ec7b1dp

 

 

 

DOKLE VISE!  :veryangry_b:

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

A pre neki dan...

 

Aleksandru Stanković, nastavnicu muzičkog vaspitanja u Osnovnoj školi "Vasa Pelagić" u Beogradu, verbalno je i fizički napao učenik šestog razreda te škole, saopštio je Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije.

 

Kako navode, napad se dogodio juče, a usledio je nakon razgovora koji je učenik imao sa razrednim starešinom i zamenikom direktora škole, kod kojih ga je uputila napadnuta nastavnica, jer je pušio elektronsku cigaretu u učionici,

 

 

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/ucenik-sestog-razreda-verbalno-i-fizicki-napao-nastavnicu-muzickog-objavio-nezavisni-sindikat-prosvetnih-radnika-srbije/

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Đe li su oni dušebrižnici koji su govorili da prosvetarima status službenih lica nE rEšAvA pRoBlEm

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Ne rešava u dovoljnoj meri.

Mora da se vrati i staro dobro izbacivanje iz škola i padanje godine.

Pa da vidim kako bi obesna majka divljala da dete ne može više nigde nikada da se upiše.

 

 

Apsolutno, davanje statusa službenih lica bi bilo lenjo rešenje, bavljenje posledicama a ne uzrocima.

 

 

  • +1 7
Link to comment

Ne mislite li da je ovo prva stvar koja može prilično lako ds se uradi i da ipak da neke rezultate? Dok se stigne do rešavanja uzroka,  ova generacija prosvetara će otići ili u Nemačku ili u penziju. Nije celo rešenje, slažem se, samo mislim da je obavezan početak.

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Lezilebovich said:

Da li je negde napisano ko je ta nasilnica ? 

Nisam videla, ne objavljuje se. Sama je rekla iz kog je miljea recenicom Jel znas ti ko sam ja 

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

A pre neki dan...

 

Aleksandru Stanković, nastavnicu muzičkog vaspitanja u Osnovnoj školi "Vasa Pelagić" u Beogradu, verbalno je i fizički napao učenik šestog razreda te škole, saopštio je Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije.

 

Kako navode, napad se dogodio juče, a usledio je nakon razgovora koji je učenik imao sa razrednim starešinom i zamenikom direktora škole, kod kojih ga je uputila napadnuta nastavnica, jer je pušio elektronsku cigaretu u učionici,

 

 

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/ucenik-sestog-razreda-verbalno-i-fizicki-napao-nastavnicu-muzickog-objavio-nezavisni-sindikat-prosvetnih-radnika-srbije/

 

 

 

ovaj komentar mi se baš dopao

Quote

Banne

Osnovno obrazovanje više ne treba da bude obavezno. Učenik koji se izbaci iz jedne osnovne ili srednje državne škole ne može se upisati u drugu. Pa da vidite kako će se uvesti red kada roditelji postanu svesni toga da će svom delikventu morati da plaćaju privatne škole da bi završio. Rad čas posla.

 

  • +1 4
Link to comment
20 minutes ago, ragasto said:

Ne mislite li da je ovo prva stvar koja može prilično lako ds se uradi i da ipak da neke rezultate? Dok se stigne do rešavanja uzroka,  ova generacija prosvetara će otići ili u Nemačku ili u penziju. Nije celo rešenje, slažem se, samo mislim da je obavezan početak.

 

Ne moze cak ni lako da se uradi jer onaj ko bi morao da potpise takvo resenje prvo ceni da samo oni imaju prava na razne znacke, a drugo zasto bi uradili bilo sta kada stvari teku tacno onako kako su zamislili, odavno. Toliko traje da se ne vidi pocetak radikalskog inzenjeringa, a cilj su skole po njihovoj meri, pa kako se ko izbori, i deca i nastavnici. Svi su zrtve kao i u svakom drugom domenu. Da postoji jedna institucija koja funkcionise i nadgleda i kroji sve. Ne sme da bude nista funkcionalno, nezavisno, ispravno, u vlasti su jaki su na recima ali dela govore da nemaju ni zelje ni kapacitete da zaustave nasilje npr, naprotiv(po meni), da ne idemo do kolicine znanja, vestine, radne navike i postovanja tih nekih sitnica

  • +1 2
Link to comment

Sta ih briga sto ne mogu posle da se upisu u drugu skolu, ima tih privatnih skola, a i skola je danas obsolete.

Ovde treba uvesti krivicnu odgovornost i za maloletne.

Ono popravni domovi, Sivi dom.

Eh, nije vam valjao komunizam ...

 

  • +1 9
Link to comment
24 minutes ago, Sandradjer said:

Nisam videla, ne objavljuje se. Sama je rekla iz kog je miljea recenicom Jel znas ti ko sam ja 

Pojačano onim “pobiću ti porodicu..” :gospode:

Pritom tuka nije uklavirila da u prosek ulazi i ocena iz prvog polugodišta.

Link to comment
4 minutes ago, pt 2.0 said:

Pojačano onim “pobiću ti porodicu..” :gospode:

Pritom tuka nije uklavirila da u prosek ulazi i ocena iz prvog polugodišta.

Polupismeni polusvet. Ako je pravde ova bi zatvor trebalo da zaglavi 

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, Malvo said:

A čekaj, zar za sve ovo ne ide privođenje, pritvor, oduzimanje oružja ako ga ima u domaćinstvu itd.? Nigde nema tih informacija.

 

Rešenje je vrlo jednostavno, isto kao i objašnjenje zašto ga nema: neki modalitet izbacivanja iz škole i nemogućnost upisa u bilo koju drugu obrazovnu ustanovu u periodu od minimum godinu dana, dakle u praksi ponavljanje razreda. Osim što ovde dete nije nije počinilo nasilje, već roditelj, iako sam siguran i da ispod kruške pada kruška.

 

Ovo može da se reši samo generalnim štrajkom prosvetnih radnika. Nema ni 40, ni 30, ni 22 minuta, ni zaključivanha ocena, ni male ni velike ni srednje mature, ni prijemnih. Da li za to imaju snage, sloge i petlje, naravno da nemaju. Da imaju, već sutradan bi bila obustavljena nastava do ispunjenja nekih vrlo konkretnih zahteva.

Posto nemamo petlje, istorija je pokazala ovo mi zvuci kao nepotrebno prozivanje osim ako nije cilj reci da smo onda batine i zasluzili jbg 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...