Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, JozoMujica said:

Sa druge strane , šta, neko treba da mi siluje dete ili sestru ili ženu a ja da ćutim da nE bIh iŠaO nA rObIjU? Pa i robija je za ljude...


jeste, super je to. a imaš još dvoje dece, žena nema posao, majka koja je nije više u stanju da se brine sama o sebi. šta će s njima biti ako ti odeš na robiju?
ja rekoh da razumem stav, ali neću ga opravdavati nikad.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Upravo to, ne može sebi svako da priušti osvetu i pravdu i to ne možeš da osuđuješ.

Link to comment

Opet, s druge strane, ova porodica isz slučaja koji je inicirao raspravu je svakako razorena.

Još ako im je to jedino dete bilo, katastrofa je još veća.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Svemir Zeka said:

To kad dođe do ličnog i nekog tvog, jako je teško pretpostaviti kako bi ko reagovao. 

 

Zavisi puno i od situacije.

Link to comment
Quote

Rekao je da se zalaže za produbljivanje saradnje javnog i privatnog zdravstva, za šta je neophodno uskladiti cene.

 

well of course

Link to comment
19 minutes ago, JozoMujica said:

 

Kakav je to magarac.

 

 

A da neko njemu ispostavi račun, koliko nas je koštala njegova vlast sve ove godine. Koliko otišlih doktora iz zemlje, koliko otišlih med tehničara iz zemlje. Koliko košta kovid bolnica u Batajnici, ful opremljena i za ugradnju stentova, koja zvrji PRAZNA. Koliko košta uništen Torlak? 

  • +1 6
Link to comment
8 hours ago, aram said:


jeste, super je to. a imaš još dvoje dece, žena nema posao, majka koja je nije više u stanju da se brine sama o sebi. šta će s njima biti ako ti odeš na robiju?
ja rekoh da razumem stav, ali neću ga opravdavati nikad.

 

Niti će odlazak na robiju da spreči zlostavljača da zlostavlja dok si ti na robiji. Osim, naravno, ako ga ne ubiješ ili osakatiš, ali je i onda sva prilika neko od njegovih preživelih da nastavi zlostavljanje + nećeš videti porodicu čestito jedno 10-15 godina.

Link to comment
10 hours ago, spettacollo said:

Imaju li ove nesrećne žene/devojke braću ili očeve?

 

šta će one koje nemaju?

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

 

Niti će odlazak na robiju da spreči zlostavljača da zlostavlja dok si ti na robiji. Osim, naravno, ako ga ne ubiješ ili osakatiš, ali je i onda sva prilika neko od njegovih preživelih da nastavi zlostavljanje + nećeš videti porodicu čestito jedno 10-15 godina.


ma ovo je samo onaj tipičan pravednički gnev, razumljiv u trenutku.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Svemir Zeka said:

To kad dođe do ličnog i nekog tvog, jako je teško pretpostaviti kako bi ko reagovao. 

 

 

Baš tako, u idealnom svetu niti bi se takve stvari lako dešavale, niti bi izostala adekvatna reakcija društva.

 

 

Ja ne mislim da su se ljudi odjednom prozlili, naprotiv, uvek su bili ovakvi, ali im se sad ukazuje šansa da pokažu pravo lice pošto osećaju da nema nikakvih sankcija, tako da u ovom slučaju imamo primer kolektivnog uživanja u zlu.

 

 

Pošto niko neće korigovati samog sebe, jedini način kakve-takve regulacije su drakonske kazne i njihovo sprovodjenje, a od toga u društvu u kojem su uništene bazične institucije nema ništa.

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 7. 6. 2024. at 20:44, levi said:

 

šta će one koje nemaju?

Izgleda isto kao i ove što ih imaju: da ćute i trpe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...