Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, morgana said:

 

to sa cime je milosevic poceo je jedno, a za sredinu i kraj bi trebalo pitati muslimane, hrvate, albance, srbe izdajnike i sl

 

Nije mi diksusija u koju bih ulazila, kao sto su mi ovi po mom lichnom dozivljaju fashisti, ili oni iz Bosne 90tih, tako mi je Milosevic onako komi klasika. Ne moze sad svaki komnistichki zlochinac da se proglasava za fashistu jer je zlochinac, a to je nespojivo sa komunizmom.

 

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ili obrnuta pricha, posto je Staljin pobio onolike ljude (a Lenjin pretpostavljam nije), pa jos posebno imao pik na Jevreje po nacionalnoj osnovi, onda je komunizam isto shto i fashizam. To je isto popularno.

 

Link to comment
7 minutes ago, Mel said:

 

Nije mi diksusija u koju bih ulazila, kao sto su mi ovi po mom lichnom dozivljaju fashisti, ili oni iz Bosne 90tih, tako mi je Milosevic onako komi klasika. Ne moze sad svaki komnistichki zlochinac da se proglasava za fashistu jer je zlochinac, a to je nespojivo sa komunizmom.

 

Milošević je ostavio takav utisak zato što se nije eksponirao po medijima. Ne znam da li mu je to bila svesna odluka ili posledica vremena u kome su samo dva programa RTSa mogla da se vide na celoj teritoriji države, ali nema šansi da bi ovoliko ljudi imalo polupozitivno mišljenje ili čak i neutralno o njemu da je makar tadašnji Studio B mogao da se vidi svugde. To su one priče kako je vodio računa da čak ni ne bude viđen na istom mestu sa npr. Arkanom i ljudima koji su bili operativci za...poslove. Dok se ovi danas okumljuju sa čistim kriminalcima i slave pred kamerama.

 

Koliko ljudi pamti Mirka Marjanovića ili Radomana Božovića? Da ne idemo dalje od njih...

  • +1 1
Link to comment
Just now, morgana said:

evo ponovo mi ucitavas stav o komunizmu :rolleyes:

nemoj, bezveze je

 

Mislim da cemo se lako sloziti da preskocimo, malo je old diskusija. I generalna sa moje strane, jer me prilicno smara ono od Staljin nije bio praaavi komunista do Staljin je bio komunista ergo komunizam je equally bad kao fashizam. Ne mislim da si pristalica jedne ili druge ili obe teze, ali svakako let's skip/

 

Link to comment
Posted (edited)
15 minutes ago, Mel said:

 

Nije mi diksusija u koju bih ulazila, kao sto su mi ovi po mom lichnom dozivljaju fashisti, ili oni iz Bosne 90tih, tako mi je Milosevic onako komi klasika. Ne moze sad svaki komnistichki zlochinac da se proglasava za fashistu jer je zlochinac, a to je nespojivo sa komunizmom.

 

Milošević je učestvovao u svim ratovima, u Srbiji počistio Hrvate, mrtve Albance šetao hladnjačama po Srbiji, slao tenkove na Vukovar...dogovarao se s ekipom RSK i Karadžićem. 

Imao je Stanišića i još brojne koji su radili za njega. 

Ne znam da li si bila nekad pored policajca na protestu devedesetih i jesi li mogla da pričaš slobodno...

Ćuruvija i Dada Vujasinović su svoju priču platili glavom. 

Mnogi intelektualci emigrirali da ih ne zatuku (npr Dušan Kecmanović)

Meni je to dovoljno da bude fašista

Edited by Svemir Zeka
  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, ragasto said:

 ali nema šansi da bi ovoliko ljudi imalo polupozitivno mišljenje ili čak i neutralno o njemu

 

kojih ljudi? Ovih sto glasaju za SNS? Ili o meni pricas? Ja imam vrlo konkretno misljenje o Milosevicu, nit je polupozitivno a jos manje neutralno.

Link to comment

Prvenstveno o glasačima SNSa, i to ne samo o današnjim penzionerima a nadovezao sam se na ono što si napisala da je komi klasika. Nije za ovu temu, tu se slažem sa tobom. Jasno mi je da ti je mišljenje o njemu negativno, naravno...

@Mel 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Milošević je učestvovao u svim ratovima, u Jugoslaviji počistio Hrvate, mrtve Albance šetao hladnjačama po Srbiji, slao tenkove na Vukovar...dogovarao se s ekipom RSK i Karadžićem. 

Imao je Stanišića i još brojne koji su radili za njega. 

Ne znam da li si bila nekad pored policajca na protestu devedesetih i jesi li mogla da pričaš slobodno...

Ćuruvija i Dada Vujasinović su svoju priču platili glavom. 

Mnogi intelektualci emigrirali da ih ne zatuku (npr Dušan Kecmanović)

Meni je to dovoljno. 

 

Ako su to dovoljni kriterijumi za fasizam ispasce da su Turci Osmanlije fashisti a SSSR - fashistichka drzava. Komunista nije bio niko.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, ragasto said:

Prvenstveno o glasačima SNSa, i to ne samo o današnjim penzionerima a nadovezao sam se na ono što si napisala da je komi klasika. Nije za ovu temu, tu se slažem sa tobom. Jasno mi je da ti je mišljenje o njemu negativno, naravno...

@Mel 

 

Naravno da je za glasache SNSa Milosevic neutralan, to su ljudi koji podrzavaju Vuchica on im je bash onako taman.

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

sve je stiglo kuci, i rat i fasizam i nasilje, spoljne neprijatelje su zamijenili domaci izdajnici, to je nuznost ovog procesa. jos malo i svi ce(mo) biti u riziku, steta je sto znacajna vecina nije to uvidjala ranije nego joj je bilo ok ili bar ne previse bed kad se borilo protiv famoznih drugih ili bar 'nasih' ali po nekim periferijama sa kojima se teze identifikovati.

 

Optimista si ako misliš da značajna  većina danas to uvidja, samo osećaju malu nelagodu što se fašizam primakao i pojavljuje se na ulicama kojima svakodnevno hode. Kad bi se nekako opet potpuno izmestio ka van, prema onim koji "nas" mrze, ništa od te nelagode ne bi ostalo.

  • +1 2
Link to comment

Milošević veze s komunizmom nije imao, a to što se predstavljao kao socijalista je naziv restl vremena pre devedesetih.

 

Staljin je ubijao ko se ne složi s partijom i "ugrozi stabilnost i bezbednost države", što jeste odlika komunističkih diktatora. Milošević je vršio čišćenje po etničkom ključu ili je to rađeno uz njegovo znanje i podršku: tako se prvenstveno kvalifikovao za fašistu. 

  • +1 2
Link to comment

Potreban ali ne i dovoljan uslov

Jesu Dada Vujasionović, Ćuruvija, Stambolić po etničkom ključu uklonjeni?

Link to comment
5 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Optimista si ako misliš da značajna  većina danas to uvidja, samo osećaju malu nelagodu što se fašizam primakao i pojavljuje se na ulicama kojima svakodnevno hode. Kad bi se nekako opet potpuno izmestio ka van, prema onim koji "nas" mrze, ništa od te nelagode ne bi ostalo.

 

ne mislim. ali vjerujem da je dobra sansa da ih fasizam dobro lupi po glavi. ni za koga vise nema garancije da nece biti sljedeci komsija kojeg marva sutira u glavu.

 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...