Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

sve je stiglo kuci, i rat i fasizam i nasilje, spoljne neprijatelje su zamijenili domaci izdajnici, to je nuznost ovog procesa. jos malo i svi ce(mo) biti u riziku, steta je sto znacajna vecina nije to uvidjala ranije nego joj je bilo ok ili bar ne previse bed kad se borilo protiv famoznih drugih ili bar 'nasih' ali po nekim periferijama sa kojima se teze identifikovati.

 

 

 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, morgana said:

sve je stiglo kuci, i rat i fasizam i nasilje, spoljne neprijatelje su zamijenili domaci izdajnici, to je nuznost ovog procesa. jos malo i svi ce(mo) biti u riziku, steta je sto znacajna vecina nije to uvidjala ranije nego joj je bilo ok ili bar ne previse bed kad se borilo protiv famoznih drugih ili bar 'nasih' ali po nekim periferijama sa kojima se teze identifikovati.

 

 

 

 

 

Tako je, to je taj proces. Srpski fasizam sad je pretezno okrenut protiv unutrasnjih neprijatelja, takav mu domet.

  • +1 1
Link to comment

ima leka i za to

 

necemo mu dati legfitimitet

pa nek vidi fasizam sta ce bez legitimiteta

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Ima leka i za to, ali to nisu izbori

 

Nego ulica.

 

Opozicija 90tih je kombinovala oba pristupa. Pogptovo sto je sad narod manje naprzen za ulicu.

Link to comment
Posted (edited)

Daj mi primer jednog fašističkog režima koji je sklonjen samo izborima?

 

 

PS: devedesetih nije bio fašistički režim kao ovaj, kakav god Milošević zlotvor bio.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Daj mi primer jednog fašističkog režima koji je sklonjen samo izborima?

 

 

PS: devedesetih nije bio fašistički režim kao ovaj, kakav god Milošević zlotvor bio.

 

Ja ti kazem da ni Milosevicev nije mogao samo izborima.

Ja nikad nisam Milosevicev rezim nazvala fashistichkim, on je bio jedan neuspesan komunista, ili kako se to kaze komunjara.

Ovi su fashisti.

Link to comment

Ako je ovaj narod odustao od izlaska na ulice, onda će  Psiho vladati doživotno ili dok se sam ne povuče.

Nikakvim izborima se ovi neće skloniti. 

  • +1 2
Link to comment

Skinuce se kad neka apstraktna vaga pretegne na nasu stranu. A na nas tas moramo da stavljamo i izbore i ulicu i medije i prijatelje i novac i vaspitanje i sve sto nam padne pod ruku.

  • +1 6
Link to comment

Voleo bih da sam optimističan kao ti, i da je taj tas malo manje apstraktan.

Ili bar manje apstraktniji nego u decembru 2023. A ne obrnuto

Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

Ako je ovaj narod odustao od izlaska na ulice, onda će  Psiho vladati doživotno ili dok se sam ne povuče.

Nikakvim izborima se ovi neće skloniti. 

 

Pa dok se narod po forumu cerekao 'dosao Toma, hihihi al smo ga ...Tadicu', te daleke 2012te moj daleki suprug je rekao 'Ove ce moci samo puskom da se oteraju'.

Priznajem pitala sam se da li je malo dramatichan.

Ti sad realno mozes samo da se nadas nekom mesanju karata i prekomponovanjem u koraku, tako to ponekad i biva.

Ja mogu da razumem i da neko izabere neizlazak na izbore, sto nije moj stav, ali ni 'nedavanje'legitimiteta' ' ni defetizam ne bi trebalo da su u korenu te odluke. Bukvalno mozda za 10 god bude Vuchic, mozda bude nesto trece... ne znamo jos.

 

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Mel said:

 

Ja ti kazem da ni Milosevicev nije mogao samo izborima.

Ja nikad nisam Milosevicev rezim nazvala fashistichkim, on je bio jedan neuspesan komunista, ili kako se to kaze komunjara.

Ovi su fashisti.

 

to sa cime je milosevic poceo je jedno, a za sredinu i kraj bi trebalo pitati muslimane, hrvate, albance, srbe izdajnike i sl

 

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Voleo bih da sam optimističan kao ti, i da je taj tas malo manje apstraktan.

Ili bar manje apstraktniji nego u decembru 2023. A ne obrnuto

Ma kakav optimizam, ocekujem najgore :D Samo se manje potresam oko izbora drugih na koje ne mogu da uticem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...