Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Pa naravno, i uopšte me ne bi iznenadilo da su deca nekog uglednog člana SNS/SPS

Pretpostavljam da nisu, i to bi onda bio viši nivo problema. Što ovakve stvari rade klinci koji bleje u parku.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, ragasto said:

Pretpostavljam da nisu, i to bi onda bio viši nivo problema. Što ovakve stvari rade klinci koji bleje u parku.

Slažem se. Zapravo verujem da i nisu nameravali da ga baš ubiju, nego eto da ga iscipelare malo rekreacije radi, da ostanu u formi.

A na tu ideju su uopšte i došli zato što garantovano u svom najbližem okruženju imaju x primera da je neko tako cipelario nekog i prošao bez ikakvih posledica, ako to već nisu lično iskusili. Kao što glavu dajem da je policija dobro upoznata sa tom grupom, ali ih je bolelo dupe da preventivno deluju. I to nas onda vraća na ovo što @Uskebasi piše.

 

Stalno ponavljamo da je glavni problem to što nikad nema nikakvih posledica za problematična ponašanja. Ali koje su posledice zapravo moguće? Koliko znam, školama su ruke praktično vezane.

  • +1 4
Link to comment

imamo u boru primer kako se sve lako resi ako  pravi ljudi na pravom mestu uzmu pravdu u svoje ruke

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ne kažnjava se ništa, ne samo kriminal

 

odgovornost za učinjeno je prestala da postoji, rekao bih ‘12

od tada je bitna samo “šema” koju imaš

 

 

do tada je kao i postojala

 

Apsolutno nije postojala i prestala je da postoji tokom devedesetih kad nisu najebavali oni koji su skidali patike po školskom, a dao sam i primer iz 2000ih iz ličnog okruženja. Samo nije bio poznat lik pa nismo mogli da se zgražavamo na b92 forumu. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Jedino rešenje koje ja vidim je sniženje godina krivične odgovornosti i pooštravanje kazni za maloleltničku delikvenciju.

 

Ovi klinci što izgaziše čoveka na smrt nisu deca nego zveri, i po meni su izgubili ljudska prava da se na njih primenjuju.

 

Nije rešenje u retribuciji, nikada nije rešenje u retribuciji, rešenje je u prevenciji - da se nadležnim službama daju ljudi, obuka i sredstva, da policija i komunalna policija počnu od identifikacije onih koji lome klupe po parkovima i naplaćuju im za popravke, da se ti klinci redovno zovu na razgovore. Kazna je krajnja, ultimativna mera za one koji prođu kroz sva ta sita, što su sita gušća, to će manje njih dolaziti do samog kraja, i obrnuto.

  • +1 7
Link to comment

Slažem se u teoriji.

Jebe nas praktična izvedba prevencije.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, б1lme3 said:

to sto kad jasper i duda relativizuju srpske zlocine nad pripadnicima drugih nacija niko ne reaguje

Može citat?

Link to comment
31 minutes ago, Ayatollah said:

 

Nije rešenje u retribuciji, nikada nije rešenje u retribuciji, rešenje je u prevenciji - da se nadležnim službama daju ljudi, obuka i sredstva, da policija i komunalna policija počnu od identifikacije onih koji lome klupe po parkovima i naplaćuju im za popravke, da se ti klinci redovno zovu na razgovore. Kazna je krajnja, ultimativna mera za one koji prođu kroz sva ta sita, što su sita gušća, to će manje njih dolaziti do samog kraja, i obrnuto.

 

klinci lome klupe (pl.) Prvo sto mi je palo na pmet - roditelji su odgovorni da plate stetu koju naprave maloletna lica. A onda kao, jao pa nisu mogli da identifikuju maloletna lica jer su maloletna. Nekako mi deluje da ot nije cela pricha i da je moglo stosta da se uradi pre, da je bilo volje.

Nego policija se odmah pere - nista nismo mogli maloletni su.

Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

 

A kad maloletnici demonstriraju protiv Vučića, onda ih identifikuju za 10 minuta. Policijsko proseravanje. Nema političke volje da se za ovako nešto kažnjava, to bi bilo vrlo nepopularno, jer su ljudi navikli da mogu da rade razne stvari nekažnjeno - od bacanja đubreta po ulici do parkiranja sa sva četiri u sred saobraćajne trake, i kada bi krenulo da se to kažnjava, jedno 60% populacije bi vrlo brzo došlo na tapet. Da ne govorim da bi sami panduri tu bili u samom vrhu liste...

 

Pa to. i onda su problem zakoni, gde je kao nemoguce ni identifikovati maloletno lice jer su maloletnici prezasticeni zbog liberalnih zakona.

Pri tom ti liberlani zakoni 'preuzeti sa strane' su u ovom sluchaju pretpostavljam bili jos u SFRJ zakoni.

Link to comment

Promeniš prezime i onda sud mesecima ne može da te pronađe? Pa prosto fenomenalno.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...