Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, ragasto said:

Smena radikala sigurno, problem je u tome što to može da bude i za 20 godina. Do tada, omladina je čopor koji trči i udara u napadu zbog sitnice i gluposti, neko i nožem. U mešuvremenu, stvarno može da dođe do toga da se sami svetimo.

 

Svakako je uznemirujuce i mislim da mnogo nas moze da se identifikuje sa ovim, da smo se mogli naci u vrlo slicnoj situaciji...

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa došli smo tako što se godinama prestupnici za najteža krivična dela izvlače bez ili sa jako malim kaznama, došli smo tako što vlast podriva i propagira nasilje,

 

 

Kad reče "vlast" setih se izvesnog Miladina Kovačevića (ne ovog što je umro pre neki dan).

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
29 minutes ago, Filozof manijak said:

A sad nešto sasvim drugačije:

 

 

 

Vest u Blicu

 

Ih, otkad su mom ortaku i njegovoj kevi u policiji rekli, nakon što su ga prebili trojica na sred ulice, da vežba trčanje. Tamo neke 2007-8.

  • Tužno 2
Link to comment
18 minutes ago, Jesper23 said:

Dođe mi da sa porodicom zapalim na seosko imanje od 40 dunuma zemlje, ogradim se bodljikavom žicom i živim od zemlje. Što više čitam to me više pogađaju ovakve stvari, ovo sam mogao biti i ja. Mislim da će se normalni ljudi sve više povlačiti iz gradova, ne bi me čudilo da se kao na zapadu formiraju neke vrste komuna sa većim brojem porodica. Da kod nas postoji nešto slično tačno bih momentalno zbrisao. Djeluje mi da ću svakako da zbrišem, ali mi žao djece da odrastaju daleko od vršnjaka, kao Mogli jbt.

Nazalost, mislim da ni to nije resenje, eno onaj umobolnik je maltretirao godinama upravo po selima dok na kraju nije pobio gomilu ljudi. Ne postoji vise babl, ili da se nadamo da cemo dovesti u red celu Srbiju ili da bezimo.

 

Smena radikala je must. Koliko god su i ostali govna, opozicija zna da joj podrska zavisi od ljudi kojima je preko kurca ovoga. Ali kao sto rece @ragasto, gledajuci situaciju, lako se moze desiti da ovi vladaju i 20 godina a tu se za mnoge nas priblizava kraj zivota. Ceo zivot u cekanju da stvari budu bolje...

  • Tužno 1
Link to comment
17 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa došli smo tako što se godinama prestupnici za najteža krivična dela izvlače bez ili sa jako malim kaznama, 

 

Ne mislim da je to razlog.

  • Haha 1
Link to comment
35 minutes ago, б1lme3 said:

to sto kad jasper i duda relativizuju srpske zlocine nad pripadnicima drugih nacija niko ne reaguje


Ne reagujemo zato što mislimo znamo da nisu imali ni mrvu loše namere (pogotovo to mogu reći za dudu koje je odavno sa nama).

 

Život ovde svih ovih godina je pomutio svest i govor i nama što nam je srce na pravoj strani. čak i ako ne mislimo ništa loše moguće je da ćemo reći nešto što će neko treći (nekad sa punim pravom) protumačiti drugačije, ili drugim rečima reći ćemo nešto što zvuči "politički nekorektno" iako u suštini tako ne mislimo.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Evo, ko neće da čeliči decu, prodje ovako

Spoiler

Jedanaestogodišnja devojčica iz sela Toponica kod Malog Crnića trpela je fizičko i seksualno nasilje svojih vršnjaka od početka školske godine. Roditelji su slučaj prijavili kako školi, tako i nadleženim institucijama. Međutim, dok čekaju reakciju i pravni epilog, dolazi do nove prijave, ali ovog puta protiv roditelja - direktorka OŠ Đura Jakšić iz Toponice podnosi krivičnu prijavu za nasilje u porodici protiv roditelja i brata maloletne devojčice, tvrdi  S.S, otac devojčice.

Ali su krivi zakoni... 

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Svemir Zeka said:

I to je tačno, ali kako se onda deca razlikuju? Zašto moj sin i kad ga udare, ne vrati? Kamoli da on udari nekoga prvi

 

 

Pa verujem da ima različitih faktora, od kojih si ti verovatno najveci deo. Neka deca su drugacija, neki roditelji su srecom drugaciji, a nekad su i srecom odeljenja drugacija. Juce se klinac vratio sa rekreativne, 4. razred, uciteljica im je drzala predavanje da ne treba da dozvole da okruzenje utice na njih i da treba da se trude da ostanu to sto jesu. Meni je to jezivo, deca ce snositi odgovornost za svoje postupke kada budu odrasli ljudi (ili stariji maloletnici), ali okruzenje u kome rastu smo im mi stvorili, i ako to ne promenimo, dzaba vaspitanje.

  • +1 1
Link to comment

Uz rizik da da budem onaj matori Homerov ćale, u kakvom okruženju smo mi odrastali kao deca i tinejdžeri?

Msilim na ove izgubljene rođene osamdesetih godina prošlog veka?

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Uskebasi said:

Evo, ko neće da čeliči decu, prodje ovako

  Hide contents

Jedanaestogodišnja devojčica iz sela Toponica kod Malog Crnića trpela je fizičko i seksualno nasilje svojih vršnjaka od početka školske godine. Roditelji su slučaj prijavili kako školi, tako i nadleženim institucijama. Međutim, dok čekaju reakciju i pravni epilog, dolazi do nove prijave, ali ovog puta protiv roditelja - direktorka OŠ Đura Jakšić iz Toponice podnosi krivičnu prijavu za nasilje u porodici protiv roditelja i brata maloletne devojčice, tvrdi  S.S, otac devojčice.

Ali su krivi zakoni... 

leba ti ne kenjaj

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Uz rizik da da budem onaj matori Homerov ćale, u kakvom okruženju smo mi odrastali kao deca i tinejdžeri?

Msilim na ove izgubljene rođene osamdesetih godina prošlog veka?

Ako mene pitas, meni je moje okruzenje bilo mnogo bolje nego ovo danas. Dok se zapatilo ludilo devedesetih, vec sam bio dovoljno formiran da izbegnem sve to. A u zivotu nisam bio kaznjen za bilo sta. Nisam imao mnogo, iz nekog razloga mi nije ni trebalo. Danas su klinci pod presijom, danas se uspehom smatra nesto drugo, i ne razumeju da do takvog uspeha dolazi mali procenat ljudi. A onda poprsavaju na razlicite nacine. Mislim da je pre porodica vise uticala na decu nego danas btw.

Link to comment
4 minutes ago, Shan Jan said:

Ma da se ne lazemo, 99% ovih nisu neuracunljivi klinci koji su propatili vec bahata stoka koja bi se smirila onog momenta kad bi znali da ce da najebu zbog svog ponasanja. Kako i pored svog road rage-a po Srbiji i dalje svi vezuju pojas? 

 

Pa naravno, i uopšte me ne bi iznenadilo da su deca nekog uglednog člana SNS/SPS

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...