Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

35 minutes ago, Shan Jan said:

Koliko ko maloletnici mogu da dobiju? Par godina i onda olaksavajuce okolnosti pa dobro vladanje, eto njih napolju dok si rekao keks. Jos su stekli reputaciju, taman ih ceka zaposlenje u nekoj od ovih dilerskih grupa. Ih, win win. Porodici ubijenog - ko vam kriv sto zivite u Srbiji. 

 

Odavno pricam, ovde jedino vredi licna osveta kao vid odvracanja. 

Ma otkud znam, odgovoriće valjda odvjetnici. Da sam ja neka vlas, odrapio bih mu 20 godina za primer drugima. Neka mu se skine par godina ako zasluži, i ništa više od toga. A verovatno neće biti tako. 

 

Izmaklo je ovo svakoj kontroli odavno, teško je nagađati i koliko i kako će izgledati vraćanje u normalu pošto ne znamo ni kada će početi. A moraće nekad da počne pošto ćemo u suprotnom doći baš do ovog što kažeš, da sami sudimo i presuđujemo.

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Problem je što se ova spirala nasilja sve više ubrzava.

Nemam statistiku, a voleo bih da proverrim da li me subjektivni utisak vara, da je u poslednjih 10 godina značajno porastao broj (svirepih) ubistava gde su vinovnici maloletnici ili mlađi punoletnici.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Ne ne. Ne fantaziramo mi o nasilju, barem ne ja. Samo mi se sere od onih koji prostiru humanizam i renesansu u opštoj nesigurnosti. 

Ili možda nesigurnost nije njihova realnost. Moja jeste, ja sam juče imala situaciju u autobusu. Neki možda koriste ovo kao mentalnu gimnastiku. Svako po svojoj potrebi, kao što nedavno rekoh.

 

E i da. I kad ode ova vlast, malo sutra će da se promeni sve odjednom. Ima, nezamislivo - znam, čak i deo koji nije povezan s njima, nego dolazi iz kuća kao posledica mejnstrima potpunog neograničavanja i anarhičnosti, jer smo: nekažnjavajući, permisivni, jer smo razumevajući. 


Meni šište jaja šta će biti s počiniocima ovde, oni su verovatno izgubljen slučaj, jer su u Srbiji šanse za rehabilitaciju gotovo nikakve, ako su negde drugde uopšte moguće. Ono što me zanima kako smo došli dovde i kako da odatle izađemo.

 

Klinci samo kopiraju odrasle, sve dok imamo predsednika koji izlazi svaki dan na TV da nekog ponižava ne treba očekivati bilo šta drugačije. Šta očekujemo od 16-godišnjaka koji ceo svesni deo života sluša kako je suština nekog ponižavati i biti glavni mužjak kojem niko ništa ne može? Neće se ništa promeniti kad odu ovi™ ako se ne promeni ništa suštinski. 

 

Ko misli da je rešenje u bacanju ključa, likvidiraju po kratkom postupku, skakanju po lobanji ili šta je već predlagano ovde, želim vam puno uspeha. Za mene je to u najboljem slučaju na tragu doživotne kazne umesto 40 godina, epsko gubljenje vremena koje ne postiže ništa.

 

1 hour ago, Filozof manijak said:

Kapiram da bi Venom drugačije pričao da su izgazili lobanju nekom njemu bliskom.

 

Ti si ozbiljno beznadežan slučaj.

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, ragasto said:

 

 

Izmaklo je ovo svakoj kontroli odavno, teško je nagađati i koliko i kako će izgledati vraćanje u normalu pošto ne znamo ni kada će početi. A moraće nekad da počne pošto ćemo u suprotnom doći baš do ovog što kažeš, da sami sudimo i presuđujemo.

 

Znam ja tacan momenat u buducnosti kada ce sve poceti 

Link to comment
4 minutes ago, Venom said:


Meni šište jaja šta će biti s počiniocima ovde, oni su verovatno izgubljen slučaj, jer su u Srbiji šanse za rehabilitaciju gotovo nikakve, ako su negde drugde uopšte moguće. Ono što me zanima kako smo došli dovde i kako da odatle izađemo.

 

Klinci samo kopiraju odrasle, sve dok imamo predsednika koji izlazi svaki dan na TV da nekog ponižava ne treba očekivati bilo šta drugačije. Šta očekujemo od 16-godišnjaka koji ceo svesni deo života sluša kako je suština nekog ponižavati i biti glavni mužjak kojem niko ništa ne može? Neće se ništa promeniti kad odu ovi™ ako se ne promeni ništa suštinski. 

 

Ko misli da je rešenje u bacanju ključa, likvidiraju po kratkom postupku, skakanju po lobanji ili šta je već predlagano ovde, želim vam puno uspeha. Za mene je to u najboljem slučaju na tragu doživotne kazne umesto 40 godina, epsko gubljenje vremena koje ne postiže ništa.

 

 

Ti si ozbiljno beznadežan slučaj.

Ja ne mislim da se išta postiže skakanjem po njihovim lobanjama, ali, kao što rekoh, ovo je starije od sns-a jebiga

 

I mislim da je potpuna permisivnost i skidanje svih granica dovela do toga da Montesori deca sad razbijaju lobanje odraslima (ili pucaju u vršnjake)

 

Naravno da debelo potpomaže to što živimo u zemlji nasilja, ali avaj kapiram da ni Kosta ni ovi ološi nisu pratili Jovanjicu ni Hercegovačku. I sad ako hoćeš uopšte nešto da uradiš, moraš da kreneš u dva pravca 

Jedan je teži, to je nezavisno sudstvo, drugi je da ispred nekih institucija i organizacija tražiš da se nešto izmeni debelo u protokolima

 

 

  • +1 2
Link to comment

Vidiš, ja mislim da je beznadežnost ovo gde živim.

 

4 minutes ago, Venom said:


. Ono što me zanima kako smo došli dovde i kako da odatle izađemo.

 

 

Jedan razloga kako smo ovde stigli je i nekritičko usvajanje modela iz normalnih i uređenih društava i neadekavatno primenjivanje na našu situaciju.

Kako izaći? 

Ja sam za ljuti lek na ljutu ranu, jer situacija polako izmiče kontroli.

  • +1 3
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

 

I mislim da je potpuna permisivnost i skidanje svih granica dovela do toga da Montesori deca sad razbijaju lobanje odraslima (ili pucaju u vršnjake)

 

Naravno da debelo potpomaže to što živimo u zemlji nasilja, ali avaj kapiram da ni Kosta ni ovi ološi nisu pratili Jovanjicu ni Hercegovačku. I sad ako hoćeš uopšte nešto da uradiš, moraš da kreneš u dva pravca 

Jedan je teži, to je nezavisno sudstvo, drugi je da ispred nekih institucija i organizacija tražiš da se nešto izmeni debelo u protokolima

 

 

Ovo

Link to comment
27 minutes ago, Frile said:

Neka svako proceni za sebe.
Neko će da se skloni i ćuti, nek će da  se odseli, neko će da se bori "pravnim sredstvima", neko će da žrtvuje sebe i osveti se, i tako dalje.

Bas tako. Realno je najpametnije odseliti se ako mozes jer nista ne ukazuje da ce biti bolje. A onda pizdis sto ti moras da ides iz svoje zemlje jer se govna nakotila bez kazne, al to je vec drugi par cipela. 

Link to comment
3 minutes ago, villiem said:

 

Znam ja tacan momenat u buducnosti kada ce sve poceti 

Pa napiši nešto više, nemoj samo da ostavljaš tizere.

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

znate sta je jos bas onako jako uvezano sa ovim slucajem

 

to sto kad jasper i duda relativizuju srpske zlocine nad pripadnicima drugih nacija niko ne reaguje

kad fikreta lazno optuze da on to radi kad su u pitanju zlocini drugih prema srbima "gori forum" od utkrivanja ko ce mu se pre, jace i bolje nacestitati i objasniti kako stoje stvari

 

 

i nije pitanje sta bi radili da nekom vasem razbijaju glavu do smrti

pitanje je sta bi radili da neko vas ubije coveka razbijanjem glave do smrti

iz iskustva znam da bi kod ogromne vecine postojalo objasnjenje da on (mozda/verovatno) jeste pogresio i 1 "ali" zbog kojeg treba izbeci onu kreativnu sudbinu na koju sam reagovao proslim postom

i tu se vracamo na pocetak 

  • -1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ja ne mislim da se išta postiže skakanjem po njihovim lobanjama, ali, kao što rekoh, ovo je starije od sns-a jebiga

 

I mislim da je potpuna permisivnost i skidanje svih granica dovela do toga da Montesori deca sad razbijaju lobanje odraslima (ili pucaju u vršnjake)

 

Naravno da debelo potpomaže to što živimo u zemlji nasilja, ali avaj kapiram da ni Kosta ni ovi ološi nisu pratili Jovanjicu ni Hercegovačku. I sad ako hoćeš uopšte nešto da uradiš, moraš da kreneš u dva pravca 

Jedan je teži, to je nezavisno sudstvo, drugi je da ispred nekih institucija i organizacija tražiš da se nešto izmeni debelo u protokolima

 

 

 

I baš nađe Kostu da zaključiš da nije ni Jovanjica ni Hercegovačka, a pričamo o detetu koje su sa 10 godina VODILI DA PUCA IZ VATRENOG ORUŽJA U STRELJANI.

 

I rest my case. Bilo bi lepo da se prvo obračunamo s roditeljima koje decu vode u streljanu i to pre nego što se desi sranje, a ne da fantaziramo o kažnjavanjima dece kad je već kasno za bilo šta. Kad se to reši bacajte ih lavovima, samo cenim da će biti manje prilike za to.

Link to comment

A sad nešto sasvim drugačije:

 

Quote

UČENIK SEDMOG RAZREDA DANIMA SE IŽIVLJAVAO NAD PRVAKOM! Tukao ga, šutirao i pretio smrću, roditeljima u školi poručili: "Čeličite dete, nasilje je svakodnevnica"

Majka đaka prvaka koji pohađa osnovnu školu u Sremskim Karlovcima tvrdi da je njen sin protekle sedmice u tri navrata pretrpeo nasilje od učenika sedmog razreda - udarac o zid slepoočnicom, udarac u prepone, kao i pretnje smrću, a kao najveći problem ističe činjenicu da su ona i suprug to sve saznali upravo od svog deteta, odnosno da ih niko iz škole nije obavestio iako im se dete požalilo. Šokantno je i da je dete od sedam godina danima maltretirao duplo stariji đak, učenik sedmog razreda.

 

 

Vest u Blicu

  • Tužno 5
Link to comment
Posted (edited)
8 minutes ago, б1lme3 said:

 

 

 

pitanje je sta bi radili da neko vas ubije coveka razbijanjem glave do smrti

iz iskustva znam da bi kod ogromne vecine postojalo objasnjenje da on (mozda/verovatno) jeste pogresio i 1 "ali" zbog kojeg treba izbeci onu kreativnu sudbinu na koju sam reagovao proslim postom

i tu se vracamo na pocetak 

 

Ja sam rekla još prošle godine u maju šta bih uradila. Ali bolje da ne napišem, reportovaće me socijalnom radu 

 

Starovremenski bih to rešila, po dinarskom modelu: čojstvo, lep crnogorski običaj - sačuvati druge od sebe

Edited by Svemir Zeka
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...