Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nadskup, dete pa ja :krindz:

 

Ja sam bash chitala chlanke gde se smatra da je problem sa odrastanjem dece danas to shto se nekad znalo da su u porodici 'glavni' majka i otac, a ne deca.

Ja ne vidim vezu toga i ovih pravila od koje godine se pochinje suditi deci itd.

Nego nismo mi (Srbi) pisali te zakone itd. To su radili ljudi koji su imali rezon zasto je to tako. Mi smo vise u problemu rastuceg nasilja i ohrabrivanja nasilja u drzavi. Ista ta ruka ce posle kaznnjavati nasilje, pa onda pustati i one koje ne bi trebalo pustati medju ljude, da opet pocine nasilje.

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Filozof manijak said:

Da li misliš da se deca ubice mogu rehabilitovati i vratiti u društvo kao funkcionalne jedinke?

@Mel

 

mislim da zavisi od sluchaja do sluchaja, svakako da ih ima dosta koji ce uvek biti opasnost po drustvo.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Da li misliš da se deca ubice mogu rehabilitovati i vratiti u društvo kao funkcionalne jedinke?

@Mel

 

A ovo inace mozes i za odrasle da pitas, ljudi se redovno pustaju iz zatvora, mnogi od njih lezali su za ubijanja i prebijanja...

  • +1 1
Link to comment

@Mel nema veze ovo toliko sa roditeljima, ima ih i dobrih i groznih. Ovo je posledica sto se kriminal ne kaznjava u drzavi. Bilo gde da postavis tako stvari, dobices ovo kao rezultat.

  • +1 2
Link to comment

Kao neko ko živi u tom kraju, mogu da prijavim da je sinoć oko ponoći bilo navijačkog zapevavanja iz pravca tog fudbalskog terena. Jako odvratan osećaj.

Link to comment
4 minutes ago, Shan Jan said:

@Mel nema veze ovo toliko sa roditeljima, ima ih i dobrih i groznih. Ovo je posledica sto se kriminal ne kaznjava u drzavi. Bilo gde da postavis tako stvari, dobices ovo kao rezultat.

 

Kriminal se podstiche u drzavi.

 

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Jedino rešenje koje ja vidim je sniženje godina krivične odgovornosti i pooštravanje kazni za maloleltničku delikvenciju.

 

Ovi klinci što izgaziše čoveka na smrt nisu deca nego zveri, i po meni su izgubili ljudska prava da se na njih primenjuju.

  • +1 4
  • -1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
12 minutes ago, Frile said:


Ko potegne za ličnom osvetom, treba od početka da se pomiri sa tim da će zbog "uzimanja zakona u svoje ruke" momentalno fasovati robiju. 
I to je sasvim u redu. 

Uzimanje zakon u svoje ruke je prečica do propasti. Krene od toga što su mladi huligani nekom razbili lobanju, završiće se tako što će na  primer neki roditelj "uzeti zakon u svoje ruke" i proceniti da meni treba razbiti lobanju zato što sam se izdrao na njegovo dete.

Prvi pasus: To je tacno nazalost al koja je druga opcija?

 

Drugi pasus: Vec sada ce ti razbiti glavu onaj koji je povezan i koji za to nece da fasuje nista. To i jeste sustina problema danasnje Srbije, na sve strane bahata stoka koja maltretira normalne ljude znajuci da nema posledica. Normalan covek nece da ti razbije glavu zbog dranja na dete.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Jedino rešenje koje ja vidim je sniženje godina krivične odgovornosti i pooštravanje kazni za maloleltničku delikvenciju.

 

 

+1

 

Nije toliko komplikovano

 

Svi su jaki na recima u vezi vec propisanih sankcija ali postoji vecita blokada telefonskih poziva. Ono sto ne postoji je nezavisnost u odlucivanju na svim nivoima

 

Mozda samo da primene trenutno, za pocetak

  • +1 1
Link to comment

Dovoljno je da odete do Vase Stajića da vidite kako se nose sa sličnim profilima maloletnika i koje su im mogućnosti. Onda posle toga odete u Prihvatilište za decu i vidite kako tamo funkcionišu stvari. 

 

Tu negde su zaključci, kako nešto negde može, a u okviru istog sistema na drugom mestu ne može. I to je poraz ove države, ovog sistema i celog našeg društva. 

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Mel said:

 

Ja sam bash chitala chlanke gde se smatra da je problem sa odrastanjem dece danas to shto se nekad znalo da su u porodici 'glavni' majka i otac, a ne deca.

Ja ne vidim vezu toga i ovih pravila od koje godine se pochinje suditi deci itd.

Nego nismo mi (Srbi) pisali te zakone itd. To su radili ljudi koji su imali rezon zasto je to tako. Mi smo vise u problemu rastuceg nasilja i ohrabrivanja nasilja u drzavi. Ista ta ruka ce posle kaznnjavati nasilje, pa onda pustati i one koje ne bi trebalo pustati medju ljude, da opet pocine nasilje.

Pa naravno da je to problem odrastanja ove dece. Tu je i moje dete, formirala sam se kao roditelj u toj paradigmi. 

I naravno da je I DO roditelja I DO zakona tj (ne)sprovođenja (više nego slova na papiru).

 

Postoji ljudska arhipitreba da sve objasne jednim razlogom. Nažalost, u ljudskom ponašanju to nije tako, čak ni u slučaju biohemijske ekvivalentnosti: da dve osobe nafiluješ istom količinom iste psihoaktivne supstance i tako uravnotežiš uticaj, drugačije će se ponašati. 

Uvek je sadejstvo više faktora. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Shan Jan said:

Prvi pasus: To je tacno nazalost al koja je druga opcija?


Neka svako proceni za sebe.
Neko će da se skloni i ćuti, nek će da  se odseli, neko će da se bori "pravnim sredstvima", neko će da žrtvuje sebe i osveti se, i tako dalje.

  • Tužno 1
Link to comment
22 minutes ago, Frile said:


Uzimanje zakon u svoje ruke je prečica do propasti. Krene od toga što su mladi huligani nekom razbili lobanju, završiće se tako što će na  primer neki roditelj "uzeti zakon u svoje ruke" i proceniti da meni treba razbiti lobanju zato što sam se izdrao na njegovo dete.

 

Scenario 1: Ti se izderao, tebi razbili lobanju, smrtna kazna tvom ubici
Scenario 2: Ti se izderao, tebi razbili lobanju, ubica na slobodi posle 5-7 godina jer jebiga olaksavajuce okolnosti kisa pala pa bilo klizavo nije namjerno vec taj dan izbacivali kupus iz podruma pa se ruka malo zategnula jbg, ti i dalje pokojni

Sta je pravednije?

Link to comment

Ne govorim o pravdi, nego o konkretnim koracima koje neko može ili treba da preduzme. Pre svega o preuzimanju zakona u svoje ruke.
Na primer, da se meni neki huligan toliko usere u život da život posle toga slabo ima smisla, svakako bih pokušao da preuzmem zakon u svoje ruke.

Ako sam iz nekog razloga (nekome) potrebniji na slobodi nego u zatvoru, vrlo verovatno bih progutao govno i uzdržao od osvete.

Vidi moj prethodni post. 

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...