Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja bih samo bes usmerio ka onome ko đubri zemlju iz koje raste ovaj odron od ljudi. Radije bih da ne dođu u priliku da budu kažnjeni, nego da ih kažnjavamo nakon što su iz čiste obesti ubili čoveka. Ekstremi koji bi svakako bili kažnjavani u funkcionalnom društvu su ovde alat vlasti i zvezde medija. Policija dozvoljava brutalne sukobe između navijačkih grupa. Vlast koristi navijačke i kriminalne grupe i toleriše im kriminal. Kriminal i nasilje im se isplati, kad ih vidiš ovde u blokovima to su ugledni članovi zajednice. Svuda su u medijima, jer su zanimljivi ljudima naviklim na nasilje, ortaci su i korisni su.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

gledam u ovom mom parkiću/dvorištu destrukciju. "zelenilo" je napravilo igralište za sitnu decu sa spravama i tartanom, postavilo klupe i stolove sa šah poljima. sve je uništeno ili nagrđeno. i sve to rade klinci, viđam ih, od12 to 16 godina otprilike. najmanja je šteta što su sva šah polja crna a tabla sa informacijama ižvrljana kojekakvim natpisima. klupe se lome, klackalice oštećuju, zaštitne mreže kidaju, otpatci od hrane i pića posvuda..

 

vidim, gledam i ne usuđujem se da išta kažem. najmanje što bi moglo da se desi je da mi nešto sjebu na autu, gore da mi povrede pse, najgore da me pošalju u bolnicu.

 

i dalje tvrdim da je porodica uzrok sveg dobrog/zlog u potomstvu. ostali mogu samo da leče ili kažnjavaju. nekom prilikom sam napisao da roditelj treba da iskusi kaznu za zlodelo koje je potomak napravio kao da je on to uradio. nije po zakonu ali, mislim da bi neko stavio prst ačelo kada bi roditelji ovih ubica dobili po 20 godina robije. ili otac kecmanović. ovako, te bitange, ako ih pohvataju, otići će na doškolovavanje u zabelu i vratiće se kao profesionalci.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

porodica je baza ali apsolutno ne mora da igra presudnu ulogu. na kraju svako odlucuje manje vise sam kako ce da postupa u odredjenoj situaciji

 

deci je data prevelika sloboda i moc da rade sta hoce, kako u porodici, na internetu, tako i u drustvu. zasticena su svuda

 

u skoli bi mi bili manji od makovog zrna. roditeljima bih zabranio pristup skoli osim ukoliko ih se pozove

  • +1 7
Link to comment
18 minutes ago, đorđe geprat said:

gledam u ovom mom parkiću/dvorištu destrukciju. "zelenilo" je napravilo igralište za sitnu decu sa spravama i tartanom, postavilo klupe i stolove sa šah poljima. sve je uništeno ili nagrđeno. i sve to rade klinci, viđam ih, od12 to 16 godina otprilike. najmanja je šteta što su sva šah polja crna a tabla sa informacijama ižvrljana kojekakvim natpisima. klupe se lome, klackalice oštećuju, zaštitne mreže kidaju, otpatci od hrane i pića posvuda..

 

vidim, gledam i ne usuđujem se da išta kažem. najmanje što bi moglo da se desi je da mi nešto sjebu na autu, gore da mi povrede pse, najgore da me pošalju u bolnicu.

 

i dalje tvrdim da je porodica uzrok sveg dobrog/zlog u potomstvu. ostali mogu samo da leče ili kažnjavaju. nekom prilikom sam napisao da roditelj treba da iskusi kaznu za zlodelo koje je potomak napravio kao da je on to uradio. nije po zakonu ali, mislim da bi neko stavio prst ačelo kada bi roditelji ovih ubica dobili po 20 godina robije. ili otac kecmanović. ovako, te bitange, ako ih pohvataju, otići će na doškolovavanje u zabelu i vratiće se kao profesionalci.

 

Kad ste spomenuli porodicu...

 

Znam taj kraj, to je granični deo Medakovića i Braće Jerković, inače baš po tim niskim zgradama su bili pre ~15godina grafiti Heroes i Shadows, dve navijačke grupe ne baš dominantne na tribinama oba kluba. I tada pre ~15 godina su bile čarke oko preuzimanja zgrada po kojima su grafitima obeležavali teritoriju.

 

Elem, zašto ovo pišem:

Pre godinu dve prijatelj mi je vrlo blizu pomenute lokacije imao incident sa deranom sličnih godina kao ovi iz čopora koji mu je pretio da će dovesti ćaleta koji je "vođa navijača".

Ubeđenja sam da je bar nekoliko od ove huliganske balavurdije druga generacija navijača od pre 15-20-25 godina.

Nije ovo neki novi incident. Slična, a možda i ista "ekipa" orgija uglavnom noću na platou mesne zajednice "Veljko Vlahović" (koja btw gotovo i da ne postoji osim ponekad četvrtkom od 10h-11h kada primaju građane - pogađate koja politička sekta tu pustila korenje) već više od 10 godina, mesto je idealno, pregledno, može se prići iz svih pravaca i pobeći. Pijančenje je najmanji porok koji upražnjavaju, ujutru se mogu naći prazne male samozatvarajuće kesice, ponekad špric, ostaci dogorelog džointa kad se ne mogu više držati prstima... i slični asortiman pobacan okolo. Uspeli su uzvišene kamere sa drugih objekata da polome kao i svaku noćnu banderu u zoni gde banče. Murja dolazi po pozivu kad oštete neki automobil i staklo lokala (koji su odavno zatvoreni ) bez nekog truda da ganjaju izgrednike.

Sumoran kraj noću, a i opasan i to od "dece".

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
56 minutes ago, Venom said:

Samo fantazirajte o nasilju, makar i pravednom, to će sigurno u budućnosti doprineti da bude manje nasilja.

 

 

Ne ne. Ne fantaziramo mi o nasilju, barem ne ja. Samo mi se sere od onih koji prostiru humanizam i renesansu u opštoj nesigurnosti. 

Ili možda nesigurnost nije njihova realnost. Moja jeste, ja sam juče imala situaciju u autobusu. Neki možda koriste ovo kao mentalnu gimnastiku. Svako po svojoj potrebi, kao što nedavno rekoh.

 

E i da. I kad ode ova vlast, malo sutra će da se promeni sve odjednom. Ima, nezamislivo - znam, čak i deo koji nije povezan s njima, nego dolazi iz kuća kao posledica mejnstrima potpunog neograničavanja i anarhičnosti, jer smo: nekažnjavajući, permisivni, jer smo razumevajući. 

  • +1 7
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

 nekažnjavajući, permisivni, jer smo razumevajući. 

 

Razumevajuci je SNS koji sa jedne strane podstice ovakva ponasanja muske omladine, a sa druge przi rulju da se posere na humanizam i renesansu trenutnog pravnog sistema i vrati se u neki USA-like recimo sistem.

Ljudi su zvali vec policiju vise puta, ovi kao ne mogu da urade nista jer su maloletnici u pitanju, pa maloletnici smeju da napadaju coveka policija ne moze nista, smeju da ruse klupe policija ne moze jadna nista, e jedino bas ako ubiju nekoga onda to tek ne sme, i tek tad nastupa trenutak u kome smeju da legitimisu maloletnike.

Pa da li je bas tako.

 

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ne ne. Ne fantaziramo mi o nasilju, barem ne ja. Samo mi se sere od onih koji prostiru humanizam i renesansu u opštoj nesigurnosti. 

Ili možda nesigurnost nije njihova realnost. Moja jeste, ja sam juče imala situaciju u autobusu. Neki možda koriste ovo kao mentalnu gimnastiku. Svako po svojoj potrebi, kao što nedavno rekoh.

 

E i da. I kad ode ova vlast, malo sutra će da se promeni sve odjednom. Ima, nezamislivo - znam, čak i deo koji nije povezan s njima, nego dolazi iz kuća kao posledica mejnstrima potpunog neograničavanja i anarhičnosti, jer smo: nekažnjavajući, permisivni, jer smo razumevajući. 

Pa cak i ako je resenje poostravanje kazni, nije prepreka mejnstrim nego institucionalizovani kriminal. A mozda gresim, ali nisam uveren da su roditelji ovih odrona takvi kakvim opisujes mejnstrim, naprotiv.

Link to comment
15 minutes ago, copkillah said:

identifikovani su i jedan je uhapšen, 16 godina

 

Ko bi rekao, narodna milicija može da reši slučaj u ovom velegradu od 50 miliona stanovnika.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Mel said:

 

Razumevajuci je SNS koji sa jedne strane podstice ovakva ponasanja muske omladine, a sa druge przi rulju da se posere na humanizam i renesansu trenutnog pravnog sistema i vrati se u neki USA-like recimo sistem.

Ljudi su zvali vec policiju vise puta, ovi kao ne mogu da urade nista jer su maloletnici u pitanju, pa maloletnici smeju da napadaju coveka policija ne moze nista, smeju da ruse klupe policija ne moze jadna nista, e jedino bas ako ubiju nekoga onda to tek ne sme, i tek tad nastupa trenutak u kome smeju da legitimisu maloletnike.

Pa da li je bas tako.

 

Pusti sad sns, u vreme kad sam bila trudna a i ranije (a tada sasvim izvesno sns nije bio uzrok) načitala sam se pun kurac interneta o detetu kao centru univerzuma. Sama sam odbolovala jednu epizodu zbog toga. Srećom pa sam došla k sebi

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Dnaralaske said:

Pa cak i ako je resenje poostravanje kazni, nije prepreka mejnstrim nego institucionalizovani kriminal. A mozda gresim, ali nisam uveren da su roditelji ovih odrona takvi kakvim opisujes mejnstrim, naprotiv.

Ovi su najnasilniji odron. 

Juče jedan mali, lepo obučen, nenapadno, torba puna, mlađa srednja škola. Nije huligan. Sedi on, ja prolazim, zakačim mu nogu koja viri na pola prolaza, mali krene s drugarom da elaborira kako će da ga unakaze u autobusu. 

Neće verovatno taj nikoga ubiti, ali sama činjenica da komentariše kako mu padne na pamet (ovo mi je samo najsvežiji primer) će onome s potencijalom nasilnika dati dozvolu da ocu manjeg deteta smrska lobanju, jer je veća faca, pa daj više i gore.

  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Da li su prava deteta podskup ili nadskup ljudskih prava?

Nadskup, dete pa ja :krindz:

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Da li su prava deteta podskup ili nadskup ljudskih prava?

 

Mislim da se radi prosto o utvrdjivanju urachunljivosti i svesti da li si dok si nesto radio znao/ razumeo sta radis. To se gleda i kod odraslih. Kod dece se do neke tachke smatra da nisu u stanju da imaju razumevanje prosto zbog godina. Tako ja to razumem.

Ali sad je bio naslov u novinama, neka zena nadjeno nekoliko kostura mrtve dece, nece joj suditi. Naslov besmislen, posle u tekstu chitam da je zena neka mentalno obolela, kad su je policajci ispitivali bukvalno pricha i mrmlja nepovezano. Nece joj suditi jer ona ne zna sta je pocinila, iako je iza sebe ostavila ko zna koliko te ubijene dece. To je vise propust onih koji je trebalo da brinu o njoj. Tako je valjda rezonovanje i oko dece kao pochinilaca zlochina.

Link to comment

Da li misliš da se deca ubice mogu rehabilitovati i vratiti u društvo kao funkcionalne jedinke?

@Mel

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...