Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Posted (edited)
7 hours ago, Sandradjer said:

Besmislica. Najbolje za svaku profesiju da uvedemo posebno krivično delo. Napad na lekara, na pekara, na vozača GSP-a, napad na tviteraša i forumaša.

 

Mazanje očiju, nažalost prosvetari su naivno legli na rudu.

 

Škulić je još pre 10 godina lepo objasnio zašto su sve izmene KZ-a na ovu temu besmislene i klasično mazanje očiju. Žalosno je što to nisu skapirali ni pojedini advokati koji su insistirali da se uvede u KZ krivično delo Napad na advokata i tako pokrenuli seriju sličnih glupih zahteva.

 

https://www.usprv.org.rs/skulic-zastita-sluzbenih-lica-i-zablude/

 

https://www.rts.rs/lat/vesti/drustvo/1591844/status-sluzbenog-lica-ne-garantuje-bezbednost.html

 

 

 

Edited by bejzbolka
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

I ja se slažem da je to sviranje kurcu. 

Zapravo bi trebalo izmeniti odgovornosti roditelja za svaki pojedinačni prekršaj. Pa nek onda dolaze s advokatima u školu. 

 

Ovo može samo simbolično da nekome zvuči kao vraćanje dostojanstva, u stvarnosti, kad ti više nemaš ni dnevnik u ruci, ti si laka meta i za batine. Sad sama sebi zvučim kao moj konzerva ćale, ali da, ipak jeste tako. 

 

  • +1 3
Link to comment

Ja se secam kada sam u prva 4 razreda, bio stalno kaznjavan zbog raznih gluposti. Ocene nisu bile problem, ali malo malo, pa eto mene u cosku, ili ispred vrata (sto mi je najsmesnije iz ove perspektive). Nisam bio jedini, no niko nije ulazio u sukob sa nastavnikom, posebno ja koji kome je otac ucitelj. Cak sam krio te gluposti, kako me ne bi postrojili kod kuce (ili dok me komsika ne tuzi). U pitanju je prva polovina osamdesetih.

Osnovni problem su roditelji i njihov (cesto los) uticaj na decu. Previse je tu slobode/uticaja dato (cak i ucenicima), kao da je u pitanju studentski parlament.

  • +1 4
Link to comment
9 hours ago, ragasto said:

Mislim da je profi trenutno bitnije to što je policija podnela krivičnu prijavu protiv mladog buntovnika, pa će valjda da se razjasni ko je tu koga, drugovi, tukao.

 

Meni je, recimo, potpuno nebitno iz koje je škole taj dečko. Jedino mi je bitno da je udario nastavnika i to posle, kako si napisao, potpaljivanja i provociranja. I ne vidim zašto uplićeš konkurenciju među gimnazijama, došlo je do fizičkog konflikta i ne mogu u istoj ravni da budu đaci sa nastavnicima nikako, pa da ga 'ebeš.

Pomenuti ucenik (profin golman) je zeleo da udari ucenika druge skole, pa je lakat/pesnica zavrsila na profinom licu, a ucenik kom je namenjen udarac biva optuzen da je NAMERNO udario profesora. Znaci, niko nije zeleo da udari profesora, narocito ne njegov ucenik. Otud je bitno ciji je ucenik. I upravo ta cinjenica ne stavljam ucenike i profesora u istu ravan. To ne opravdava nasilje, slucajno ili ne, profesor je udaren.

Link to comment

Vi ljudi kao da ti roditelji i deca zive u vakuumu, a ne u okruzenju u kome zive. Ovo od ranije su bili uglavnom nestasluci, Bilo je i tezih ispsda, ali nisu bili cesti.

Ovo sad ozbiljno nasilje koje se preliva. Da ih zatvarate u pravi zatvor nece biti reseno dok se okolina ne uljudi.

Majmun radi sto majmun vidi. Tinejdzerima roditelji vise nisu primer. Vide kao kako se ponasaju i resavaju konflikte okolo njih.


Brend je podjebavanje pristojnosti. Dobro je da nije gore. Vecina dece je u stvari sasvim OK. Koliko ste matorih siledzija u svom okruzenju resili zadnje vreme?

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Pa nije samo da roditelji nisu primer, nego nemam pojma, sve je puklo.

 

Meni je otac bio u službi bezbednosti™, pa mi je uvek pričao da, ako se nešto desi u školi, probam da se odbranim i sklonim se, ili se samo sklonim. Nikakva tuča, nikakva sranja. Jednom sam se samo u osnovnoj pobio, glupa dečja tuča sa dečakom koji mi je posle i drug bio, nit smo se nešto pobili, nit mrzeli, posle tri dana kao da ništa nije bilo. Ali morali su očevi da idu u školu. Setim se - bez reči, bez berbe ušiju, ali pogled koji šiba. 

 

Moja sestra, a njegova ćerka, danas ima problem da je njeno malo dete žrtva agresivnog malog deteta već par puta. I kaže joj - moraš da se braniš, moraš da vratiš, moraš da je udariš ako te dira. Nema ono "skloni se u stranu". Tužno mi mnogo. Ali još tužnije što znam da je u pravu.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Vecina dece je u stvari sasvim OK.

Tako je, ovo i ja kažem. 

Gledam svojim očima neretko kako roditelji daju dozvoli otvoreno da se ponašaju bahato i bezobrazno. Onoj maloj manjini, ali to posmatra cela škola. 

 

Reći da je ceo sistem truo nije ništa što ne znamo, ali odnekud mora da se krene. 

 

Imaš li neki predlog šta učiniti? Pitanje za sve.

Link to comment
Posted (edited)

Mislim da je ta bolećivost prema deci veliki problem jer kreira atmosferu koja a priori oslobadja odgovornosti, uvek je kriv neko drugi, društvo, rodielji, nastavnici, škola...

 

 

Ja sam odrastao u neka druga vremena, i pored toga sam video gomilu loše dece, koja su posle, gle iznenadjenja, postali i loši ljudi. U većini slučajeva roditelji su bili fini i pristojni ljudi, škola ih ni na koji način nije negativno afektirala, društvo je bilo mnogo uredjenije, i opet ništa nije pomoglo.

Edited by Jeremija
Link to comment

Verovao ili ne, ljudi koji su sami bili kabadahije u školi, imaju jače granice prema svojoj deci. Iz iskustva kažem. 

 

Slabe ili nikakve granice su preovlađujuće kod helikopter, "nek oni imaju sve kad ja nisam", čitača mrežnih fb/instagram lekcija o vaspitanju od strane influensera....tu je problem što se brkaju pojmovi: ljudi misle da su granice nešto loše, nasilje i slično. 

Link to comment
Posted (edited)
49 minutes ago, Svemir Zeka said:

Imaš li neki predlog šta učiniti? Pitanje za sve.


Ja uopste nisam boleciva prema deci, cak mogu da se racunam u stroge iz ugla dece.  Ali nemam druge arsine za njih.

I kod mene u razredu su najgori postovali hemicarku koja je bila stroga bez razlike prema svima. Kad je profesorsko vece menjalo njene ocene onima sa «pedigreom», ona sama bi popravila svima koji isti nisu imali.

 

Mora da se promeni znas vec gde, da se uspostavi ravnoteza u drustvu nekoj drugoj tacki, pa ce se i skole primiriti. Nece se to brzo srediti.
Prvo solidarnost unutar kolektiva na nekoj liniji. Fizicki nasrtaji, to je za izbacivanje.  

S tim sto ce funkcionersko dete nasilnik ostati u skoli. Tih razlika u tretmanu je bilo i ranije nego su prekrsaji bili beningniji.

Edited by Moonwalker
Link to comment
Posted (edited)
29 minutes ago, Svemir Zeka said:

Verovao ili ne, ljudi koji su sami bili kabadahije u školi, imaju jače granice prema svojoj deci. Iz iskustva kažem. 


Moj utisak na osnovu mog babla, lokalne sredine je da su takvi odgajili slicnu decu, a oni se uklopili u taj bahati sistem.


Svi koji su bili vaspitani, ni slucajno samo tunjavi streberi vec oni koji se nisu izivljavali na slabijima, i deca su im takva. Snalaze se kako mogu.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Jeremija said:

Mislim da je ta bolećivost prema deci veliki problem jer kreira atmosferu koja a priori oslobadja odgovornosti, uvek je kriv neko drugi, društvo, rodielji, nastavnici, škola...

 

 

To je opšta pojava u društvu, niko nikad nije kriv i niko nikad nije nadležan, kriva je CIA, Zapad, Vatikan, Papa, krivo je loše društvo, kriv je sudija jer je svirao penal itd, od vrha do dna društva odgovornosti nema ni u tragovima

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment

U Podgorici mali maturanti bakljama zapalili krov škole. Ovo je čak i smešno, kao neki mnogo glup vic.

  • Tužno 1
Link to comment
Posted (edited)
32 minutes ago, Time Crisis said:

 

To je opšta pojava u društvu, niko nikad nije kriv i niko nikad nije nadležan, kriva je CIA, Zapad, Vatikan, Papa, krivo je loše društvo, kriv je sudija jer je svirao penal itd, od vrha do dna društva odgovornosti nema ni u tragovima

 

 

Dobro si to primetio, nedostaje nam accountability, iliti osećaj odgovornosti, pred problemom se žmuri ili se ignoriše, i onda očekujemo da se sam rešava ili da ga eventualno neko drugi reši, a mi da kritikujemo.

Edited by Jeremija
  • +1 1
Link to comment

kad smo vec kod nasilja na decijim sportskim utakmicama, eto dece a eto i gurovica da smiri situaciju. not.

 

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...