Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

hezuse, pa ovo je jebeni forum, naravno da gotovo svi samo iznosimo svoja misljenja o temama za koje nismo eksperti

U postu koji citiras, stvarno fali par smajlija. Sad kad sam ga procitao kako zvuci, morao bih da dodam ispod tvog posta

+1

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cak i bez smajlija bih shvatio ton tvog odgovora. A i u onom odogovru Toniju sam se namerno dodatno ogradio da je sve laicki stav, da ti zbog nika ne pomislis da smo kolege.

 

Tek da smo kolege bi mogli da se dohvatimo za vratove po tom pitanju, pošto se, nezavisno od brojnih istraživanja, radi o školama mišljenja, a mišljenje je, ma koliko se temeljilo na činjenicama, ipak subjektivni konstrukt a ne zakonomernost. Posebno ako se radi o genezi i manifstacijama ljudskog ponašanja. 

Toni je potpuno u pravu, na forumu svi iznosimo, manje ili više kritično, samo svoja mišljenja. 

 

edit: nisam te povezala s Jungom zbog nika

edit2: evo koliko vredi moje obećanje da neću oftopičariti  :isuse:

Edited by Notorious
Link to comment

ok, ali i dalje takvo ponasanje ne vidim kao nesvesno. makar kod mog uzorka.

rutinirano i nauceno, to svakako, ali nikako nesvesno.

jeste svesno, samo kakva je to svest to je pitanje. cini mi se da izostavljas iz jednacine cinjenicu da su takvi ludi ko struja, da se tako laicki izrazim :D

Link to comment

ma dobro, ne mislim da nuzno postoji neki plan, ali fakat to delovanje ima neki algoritam.

a ima valjda, mada to ti ionako ne mozes da pohvatas i predvidis te uspostavis pattern jer jelte nisi jedan od takvih.

tvoj tok misli i postupaka prosto ne ide istim putem kao njihov.

tako da najbolje se drzati po strani ako mozes, ili biti jaaako oprezan, znas ono ko je lud ne budi mu drug :D

ali ni neprijatelj, da ne najebes bespotrebno.

Link to comment

Znam da si to hteo da kažeš, ali tvoja je procena valjda da tu ima više empatije nego "društvene pristojnosti", a moja obrnuto. Sklon sam da verujem da socijalno uslovljavanje diktira ogromnu većinu naših navodno saosećajnih reakcija, čak i internih. Kroz glavu mi prođe "jadni ljudi" kad pročitam neku novinsku priču o tragediji zato što sam od malih nogu treniran da je tako ispravno reći, ne zato što sam negde duboko u sebi iskreno zasuzio za sudbinom potpunih stranaca. I to je savršeno OK.

 

Taj fazon.

 

Ili da uzmemo ovaj primer. Recimo da na vestima prodje vest da se u Rumuniji prevrnuo autobus i poginula sila ljudi, a da posle toga krene obavestenje da su karte za GSP poskupele 8 dinara. Sta bi vas vise psihicki pogodilo? Ali iskreno...

Edited by Verterdegete
Link to comment

Šta je sastanak na Jelovoj gori? Zvuči kao nešto gde su se sastali četnici '44 da vide šta će dalje.

 

 

 

Šarić, koji je optužen za šverc kokaina i pranje novca poligrafski je ispitivan o navodnom tajnom susretu generala srpske policije Rodoljuba Milovića i pokojnog Dragana Dudića Frica u objektu BIA na Jelovoj gori. 

 

podsetilo te je zbog ovoga 

 

 

 

 

:happy:

Link to comment

Šta je sastanak na Jelovoj gori? Zvuči kao nešto gde su se sastali četnici '44 da vide šta će dalje.

Na Jelovoj na planini

sastali se svi dileri

Sastali se pa smišljaju

kako pajdo da valjaju.

 

Spid i vutru, skank i belo

Što Trnovac šalje selo.

Link to comment

Тешко да је на Јеловој гори неки четнички меморијал јер су тамо септембра 44-те поражени од партизана и после тога протерани из Србије

(напомена: то је пре доласка Црвене армије). Заробили би и ДМ-а, да га љотићевци нису извукли.

Link to comment

Šta je sastanak na Jelovoj gori? Zvuči kao nešto gde su se sastali četnici '44 da vide šta će dalje.

:lolol: Tamo ima  (neveliko) odmaralište MUP-a, pa je valjda zato.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...