Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

el možeš da grafički prikažeš kognitivni slom koji te je doveo do ovog pokušaja ironije?

Samo sumnjam u autenticnost price (ortak od ortaka), a sve da je i istinita covek koji ume da smisli "graficki prikaz kognitivnog sloma" bi morao znati da je takav podatak vredan poput "moj deda je pusio pet pakli dnevno i doziveo sto godina". Moj stav, ok?

Link to comment

a, pa lepo reci da mislis da lazem :)

 

moj ortak je moj najbolji ortak, tog dzankija sam vidjao nekoliko puta kad ga je ovaj pratio na vma.

jedino sto nisam video dogadjaj o kome se kasnije pripovedalo.

 

i dalje ne vidim sta je neverovatno u prici, al nema veze.

Link to comment

a, pa lepo reci da mislis da lazem :)

 

moj ortak je moj najbolji ortak, tog dzankija sam vidjao nekoliko puta kad ga je ovaj pratio na vma.

jedino sto nisam video dogadjaj o kome se kasnije pripovedalo.

 

i dalje ne vidim sta je neverovatno u prici, al nema veze.

U prici nije nista neverovatno, pretpostavimo da se bas tako desila.

 

Ovde se prica o naizgled normalnim ljudima koji iznenada postanu monstrumi ™. Tvoj primer je kazes, obrnut. Ja sam imao nesrecu ds mi prijatelj bude vrlo slican ovom koga si ti opisao. On se u 99% vremena ponasao lucidno, oni koji ga nisu dobro znali nisu mogli provaliti da je narkoman (do jedne jako kasne faze). Uglavnom, cinjenica da je jedan dzanki lucidno odreagovao je ok. Ali ti dajes kontraprimer, dakle on je na dopu ali je ipak tako reagovao. Kapiras? Nije logicki isto kao kad mesar iz komsiluka ubije dete. Mislio sam da ce ti biti jasno iz "pokusaja ironije" sta sam hteo da kazem.

 

I da, mislim da si seljacina za onaj kurac.

Link to comment

pitao kucnog prijatelja iz surcina - koji jeste malo rougher around the edges ali u sustini dobar na leba da ga mazes - dal je znao ovog djurica mesara. kaze znao ga ceo zivot, isao u osnovnu skolu s njim i posle ga stalno vidjao - normalan decko, zajebant, nista preterano agresivan i ni po cemu se nije negativno isticao. njegova rodjena sestra bukvalno zasipala sve ljude oglasima i vestima o Tijani na FB tokom potrage. kaze prijatelj bio u potpunom soku kad je saznao.

 

 

meni ovo i inače jako smrdi. ništa mi se ne uklapa. "ništa preterano agresivan" meni zvuči kao neka normalna količina agresivnosti, ni jedna ni druga krajnost. psihopate su, koliko se ja razumem u ljudsku prirodu, uvek u nekoj krajnosti - ili javno ispoljavaju preteranu agresivnost, ili je potpuno potisnu za javnost - to su oni što su za okolinu najfiniji ljudi na svetu, koji bukvalno ni mrava ne bi zgazili. ovo mi nikako ne ide. nešto mi govori da ovde nedostaje ogroman deo slagalice, a imam osećaj da neko razvlači postojeće delove da bi na silu popunio rupe.

Link to comment

U prici nije nista neverovatno, pretpostavimo da se bas tako desila.

 

Ovde se prica o naizgled normalnim ljudima koji iznenada postanu monstrumi ™. Tvoj primer je kazes, obrnut. Ja sam imao nesrecu ds mi prijatelj bude vrlo slican ovom koga si ti opisao. On se u 99% vremena ponasao lucidno, oni koji ga nisu dobro znali nisu mogli provaliti da je narkoman (do jedne jako kasne faze). Uglavnom, cinjenica da je jedan dzanki lucidno odreagovao je ok. Ali ti dajes kontraprimer, dakle on je na dopu ali je ipak tako reagovao. Kapiras? Nije logicki isto kao kad mesar iz komsiluka ubije dete. Mislio sam da ce ti biti jasno iz "pokusaja ironije" sta sam hteo da kazem.

 

I da, mislim da si seljacina za onaj kurac.

sori bro, jos si gluplji i to mnogo.

kakav kontraprimer? sta pricas?

 

zaboravi, nebitno :)

Edited by ToniAdams
Link to comment

bas to.

to mi je inace jako zanimljiva tematika, tojest, ponasanje ljudi u vandrednim situacijama.

kad naizgled normalni krenu prvi da kolju npr. ili kontraprimeri, kao sto znam jedan.

od ortaka ortak iz vojske, inace tezak dzanki sa vozdovca, ono, dop u venu, non stop dolazio u bgd iz vojske na satro lecenje, uvek u pratnji.

i onda, kad je krenulo na kosovu bombardovanje, posalju ih tamo da budu topovsko meso, i klinci neiskusni, na odsluzenju vojnog roka, ulete u zasedu.

i ladno je taj dzanki jedini ostao hladne glave i uspeo nekako da ih vecinu izvuce.

a u normalnim okolnostima krajnje nefunkcionalan lik,

 

(da, sluzio je pod oruzjem, u vojnoj muriji)

Naizgled normalni i uklopljeni vrlo često uspešno održavaju mimikriju na svim ili gotovo svim poljima (mlatitelji dece i žena koji inače ni mrava ne bi zgazili), a što je kontrola snažnija i  mogućnost za pražnjenje manja, pre će neka vanredna situacija da izazove kuljanje svega i svačega. 

Primer džankija koji si naveo je obrnut, on je preuzeo kontrolu nad situacijom, iako inače teško uspostavlja kontrolu i granice, upravo u vanrednim okolnostima. Moguće je da mu je opasnost pružila doživljaj svrhe, koji mu izmiče u svakodnevnom životu,  

Edited by Notorious
Link to comment

da, to mi je jasno.

 

pomenutog lika sam video par puta, i stvarno je izgledao kao tezak raspad.

sad, mozda je u sustini racionalan i pametan covek kog su sticaj okolnosti i kakva autodestrukcija doveli do stadijuma u kom jeste, to ne znam.

 

a jel mislis, posto vidim da si iz struke, da se na bilo koji nacin moze pretpostaviti ko bi u vandrednim situacijama mogao da iskoci iz nekog sablona ponasanja?

 

lupam, ko kad bi neko ko je kao klinac palio pse i macke pobio bez razloga civile, ili slicno.

Edited by ToniAdams
Link to comment

da, to mi je jasno.

 

pomenutog lika sam video par puta, i stvarno je izgledao kao tezak raspad.

sad, mozda je u sustini racionalan i pametan covek kog su sticaj okolnosti i kakva autodestrukcija doveli do stadijuma u kom jeste, to ne znam.

 

a jel mislis, posto vidim da si iz struke, da se na bilo koji nacin moze pretpostaviti ko bi u vandrednim situacijama mogao da iskoci iz nekog sablona ponasanja?

 

lupam, ko kad bi neko ko je kao klinac palio pse i macke pobio bez razloga civile, ili slicno.

 

Klizav teren. Može se pretpostaviti da su ljudi koji sebe doživljavaju preozbiljno, bez kapaciteta za empatiju (iako često umeju da je odlično odigraju), samokritiku i autoironiju, sa izraženom potrebom za kontrolom, skloniji pucanju u situacijama u kojima dođe do razglobljavanja spoljašnjih (ili unutrašnjih) mehanizama kontrole. No, to je samo pretpostavka na koju se teško možemo osloniti pri nekom ozbiljnijem razmatranju prevencije nasilja. 

Neko ko je kao klinac zlostavljao životinje a kasnije postao uzoran građanin bez mane i straha bi, iako ni to nije pravilo, mogao da bude u stanju da, u situacijama pucanja kontrole, povredi druge. 

Naravno, u predviđanju ponašanja je veoma teško pohvatati sve varijable koje bi mogle da budu od značaja. 

edit: dodala reč

Edited by Notorious
Link to comment

pitao kucnog prijatelja iz surcina - koji jeste malo rougher around the edges ali u sustini dobar na leba da ga mazes - dal je znao ovog djurica mesara. kaze znao ga ceo zivot, isao u osnovnu skolu s njim i posle ga stalno vidjao - normalan decko, zajebant, nista preterano agresivan i ni po cemu se nije negativno isticao. njegova rodjena sestra bukvalno zasipala sve ljude oglasima i vestima o Tijani na FB tokom potrage. kaze prijatelj bio u potpunom soku kad je saznao.

 

Jel si siguran za ovu osnovnu školu? Koliko sam shvatio, taj Đurić iopšte nije živeo u Surčinu do 2001., a tad teško da je još bio u osnovnoj školi. Mada, možda novine lupetaju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...