Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

11 minutes ago, bejzbolka said:

Znači imamo:

 

- Čoveka u godinama, lošijeg imovinskog statusa, usled čega nije mogao da plati kaznu, a ni pre toga da dobije adekvatnu pravnu pomoć, jer da je dobio verovatno bi prošao dosta blaže ili bez kazne za ovaj banalni prekršaj.

 

- Komšije koje su ladno išle da svedoče protiv čoveka koji je bacio petardu sa terase (možda je ovo nekome i normalno, meni nije).

 

- Sud koji ga ladno kazni 10.000 dinara, iako je prekršaj zaista banalan i s obzirom na godine okrivljenog svrha kažnjavanja bi se postigla i običnom opomenom.

 

- Policiju koja ladno, ali ladno PIŠE ŽALBU na prvostepenu presudu i traži oštriju kaznu!

 

-  Prekršajni apelacioni sud, koji USVAJA žalbu, znači misle da 10.000 dinara nije dovoljno da se postigne svrha kažnjavanja u odnosu na penzionera koji nema ni tih 10.000 i razrezuje mu 30.000, odnosno verovatno jedno 70-80% njegove penzije.

 

- Zatvorsku upravu koja smešta čoveka od 74 godine u ćeliju sa dvadesetogodišnjacima.

 

- Čuvare koji ne reaguju da višednevno maltretiranje čoveka.

 

- Ceo policijsko-zdravstveno-pravosudni sistem koji mesec i po dana KRIJE da se dogodilo brutalno ubistvo u zatvoru i to dolazi nekako u medije ko zna kojim kanalima.

 

- Niko ne preuzima odgovornost, nema nijedne ostavke, smenjeni neki levati u zatvorskoj upravi.

 

To je to, Srbija u malom.

Smenjeni as in spušteni nivo niže.

 

Ja sam isprva razumeo da se penzioner žalio na 10k, ako je ovo tvoje tačno utoliko gore.

 

Ekonomski Tigar.

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, *edited by mod said:

Smenjeni as in spušteni nivo niže.

 

Ja sam isprva razumeo da se penzioner žalio na 10k, ako je ovo tvoje tačno utoliko gore.

 

Ekonomski Tigar.

Ne, ne, policija se žalila.

 

1710937644-ПРЕСУДА-Станимир-Брајковић-1-1082x1536.jpg

Edited by bejzbolka
Link to comment

znate, ne samo ovo, ne samo što imamo onakve sednice parlamenta, ne samo što jedna ministarka ne može da komunicira sa drugim ministrom, ne samo što se neće saznati šta se desilo u porodilištu u mitrovici, ne samo što se šapić obraća kao poslednja dripčina nego i zbog gomile drugih dešavanja, ova država nije država. samo je jedno banditsko lovište u kome je sve dozvoljeno i moguće.

  • +1 6
Link to comment

Da li možete da zamislite toliko revnosnog policijskog službenika, kome je samo pravda u mislima, koji je potrošio vreme i energiju da napiše žalbu???? Ja ne mogu.

Edited by Arkadija
  • +1 6
Link to comment

Taj deo je jasan, neko je potegao nekog. Nadam se da će svi oni bar u snovima imati nekog Fredi Krugera i da će bar neko da završi u ludnici zbog griže savesti.

  • +1 7
Link to comment
48 minutes ago, *edited by mod said:

Smenjeni as in spušteni nivo niže.

 

Ja sam isprva razumeo da se penzioner žalio na 10k, ako je ovo tvoje tačno utoliko gore.

 

Ekonomski Tigar.

 

Da se penzioner žalio ne bi mogao sud da preinači presudu na njegovu štetu.

 

Meni je još uvek čudno da nije od porodice i prijatelja tražio novac već otišao u zatvor.

Edited by reg
Link to comment
17 minutes ago, reg said:

 

Da se penzioner žalio ne bi mogao sud da preinači presudu na njegovu štetu.

 

Meni je još uvek čudno da nije od porodice i prijatelja tražio novac već otišao u zatvor.

Možda je mislio, šta me košta, ima da jedem džabe 30 dana.

  • +1 1
Link to comment

Penzioner je imao sinove u Austriji. Možda nije bio u kontaktu sa decom, ne znamo u kakvim su odnosima bili, možda im nije tražio pare iz nekog svog inata.

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, reg said:

Meni je još uvek čudno da nije od porodice i prijatelja tražio novac već otišao u zatvor.

na stranu što mislim da ova trojica treba da budu obešeni glavom nadole nasred neke livade. dopuštam sebi ovaj izliv surovosti jer je žrtva moj ispisnik. žao mi je čoveka iz sve snage.

 

no, upravo zbog toga, ne  mogu sebe da zamislim u sličnoj situaciji. ostalo još malo, koja godina, imaš unuka kome dopuštaš i peterdiranje, opiče te sa izborom 30 hiljada ili 30 dana bez porodice, prijatelja, odrekneš se neke aktivnosti i, izabereš zatvor. 

  • +1 1
Link to comment

Ko zna, možda nije imao da plati ili je računao da će da se zaboravi ili da ga neće cimati i da su mu preinačili kaznu u zatvor i samo ga pokupili negde tipa na ulici i odveli da odsluzi kaznu. Verovatno nije uspeo nikome ni da javi. Meni je to najizgledniji scenario.

Edited by bejzbolka
  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, ragasto said:

Taj deo je jasan, neko je potegao nekog. Nadam se da će svi oni bar u snovima imati nekog Fredi Krugera i da će bar neko da završi u ludnici zbog griže savesti.

 

Ili je nekome trebalo da ispuni kvotu.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, bejzbolka said:

Znači imamo:

 

- Čoveka u godinama, lošijeg imovinskog statusa, usled čega nije mogao da plati kaznu, a ni pre toga da dobije adekvatnu pravnu pomoć, jer da je dobio verovatno bi prošao dosta blaže ili bez kazne za ovaj banalni prekršaj.

 

- Komšije koje su ladno išle da svedoče protiv čoveka koji je bacio petardu sa terase (možda je ovo nekome i normalno, meni nije).

 

- Sud koji ga ladno kazni 10.000 dinara, iako je prekršaj zaista banalan i s obzirom na godine okrivljenog svrha kažnjavanja bi se postigla i običnom opomenom.

 

- Policiju koja ladno, ali ladno PIŠE ŽALBU na prvostepenu presudu i traži oštriju kaznu!

 

-  Prekršajni apelacioni sud, koji USVAJA žalbu, znači misle da 10.000 dinara nije dovoljno da se postigne svrha kažnjavanja u odnosu na penzionera koji nema ni tih 10.000 i razrezuje mu 30.000, odnosno verovatno jedno 70-80% njegove penzije.

 

- Zatvorsku upravu koja smešta čoveka od 74 godine u ćeliju sa dvadesetogodišnjacima.

 

- Čuvare koji ne reaguju da višednevno maltretiranje čoveka.

 

- Ceo policijsko-zdravstveno-pravosudni sistem koji mesec i po dana KRIJE da se dogodilo brutalno ubistvo u zatvoru i to dolazi nekako u medije ko zna kojim kanalima.

 

- Niko ne preuzima odgovornost, nema nijedne ostavke, smenjeni neki levati u zatvorskoj upravi.

 

To je to, Srbija u malom.

Samo još da dopunim, znači ovo je prilično dug niz lica, ljudi (bar 10), zaposlenih u različitim državnim organima (policiji, sudstvu, zatvoru), od kojih da je samo jedan pokazao delić, trunku empatije prema ovom čoveku, mogao je da spreči ovu tragediju.

  • +1 9
Link to comment
1 hour ago, bejzbolka said:

Verovatno nije uspeo nikome ni da javi. Meni je to najizgledniji scenario.


4 godine je prošlo od bacanja petardi do zatvora

Link to comment
7 minutes ago, bejzbolka said:

Samo još da dopunim, znači ovo je prilično dug niz lica, ljudi (bar 10), zaposlenih u različitim državnim organima (policiji, sudstvu, zatvoru), od kojih da je samo jedan pokazao delić, trunku empatije prema ovom čoveku, mogao je da spreči ovu tragediju.

1 hour ago, đorđe geprat said:

na stranu što mislim da ova trojica treba da budu obešeni glavom nadole nasred neke livade. dopuštam sebi ovaj izliv surovosti jer je žrtva moj ispisnik. žao mi je čoveka iz sve snage.

 

no, upravo zbog toga, ne  mogu sebe da zamislim u sličnoj situaciji. ostalo još malo, koja godina, imaš unuka kome dopuštaš i peterdiranje, opiče te sa izborom 30 hiljada ili 30 dana bez porodice, prijatelja, odrekneš se neke aktivnosti i, izabereš zatvor. 

 

Ovaj deo o kazni, sa kojim se slažem (da je bila previsoka), mislim da ipak nije uticao (osim da su mu izrekli opomenu, za šta verovatno nije bilo uslova) nakon objavljenih članaka i presude. 

 

Ne mogu verujem da su ga pokupili sa ulice. Ako su ga pokupili kod kuće verovatno su mu ostavili mogućnost da siđe do pošte i izvrši uplatu kao što to obično čine. Plus trajanje postupka i činjenica da je imao porodicu koja je mogla da mu pomogne da plati kaznu. Sve ukazuje na to da nije imao/tražio pravnu pomoć/pomoć porodice i da je nakon presude izabrao zatvor pa bila kazna 10 ili 30 hiljada.

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...