Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, radisa said:

Sad sam saznao još nešto, da se može u zatvor dopasti zbog neplaćene autobuske karte... :isuse:

 

Jedan bivši komšija je išao 13 dana zbog istrošenih guma na autu. Fast forward - rekao je "nikad više".

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja ne mogu vise ovo da pratim, gradski saobracaj kao mjesto rizika za zivot, ubistvo i mucenje u zatvoru, neobiljezeni grob vucicevog neprijatelja, ismjevanje porodice poginulog radnika, fajt oko memorijalnog centra u skoli, dva masovna ubistva u dva dana, pravljenje cevapa od ljudi,  mars sa nacistickom ikonografijom koji sponzorise rusija i od svih mogucih pravaca za empatiju obiljezavanje smti darije dugine poetskom veceri u saradnji sa italijanskim fasitima.

 

 

Edited by morgana
  • +1 6
  • Tužno 2
Link to comment

Ovo što se desilo sa ovim starijim gospodinom u zatvoru je nešto najstrašnije ko zna otkad. Ujedno savršen prikaz funkcionisanja države Srbije na samo jednom primeru. Bukvalno je sve tu, na jednom mestu.

  • +1 9
Link to comment

Nije nastavak priče ali mislim da je za doom, KC i VMA su takav raspad da ćemo ići u Kinu, Indiju na lečenje.

Nije problem do lekara/sestara nego do sistema, to je toliko prenapregnuto da mi nije jasno zašto to trpe i sada mi je jasno zašto je onaj ex ex ministar išao u inostranstvo da se operiše.

Svaki život koji uspeju da spase, pacijenta da izleče je jebeni mirkl. 

  • Tužno 1
Link to comment
Just now, Zaboravan said:

Nije nastavak priče ali mislim da je za doom, KC i VMA su takav raspad da ćemo ići u Kinu, Indiju na lečenje.

Nije problem do lekara/sestara nego do sistema, to je toliko prenapregnuto da mi nije jasno zašto to trpe i sada mi je jasno zašto je onaj ex ex ministar išao u inostranstvo da se operiše.

Svaki život koji uspeju da spase, pacijenta da izleče je jebeni mirkl. 

 

Podji malo po bolnicama po "unutrasnjosti". Tamo ko zapadne taj je vec unapred umro - bukvalno samo rade trijazu koga ce da salju za BG/NS da bude izlecen a koga ce da ostave da umre kod njih i to je cela svrha njihovog postojanja.

  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, Zaboravan said:

Nije nastavak priče ali mislim da je za doom, KC i VMA su takav raspad da ćemo ići u Kinu, Indiju na lečenje.

Nije problem do lekara/sestara nego do sistema, to je toliko prenapregnuto da mi nije jasno zašto to trpe i sada mi je jasno zašto je onaj ex ex ministar išao u inostranstvo da se operiše.

Svaki život koji uspeju da spase, pacijenta da izleče je jebeni mirkl. 

 

VMA izgleda prilično zapušteno, ali je odnos prema pacijentima nebo i zemlja na VMA u odnosu na ove "civilne" klinike, u korist VMA. Govorim iz ličnog iskustva. Bar ovo što sam ja video, (a nažalost imao sam prilike dosta vremena tamo da provedem), stvarno se odnose sa poštovanjem prema pacijentima i hoće svakome da posvete vreme i pažnju, nisu nadrkani i bezobrazni. Imao sam osećaj kao na privatnoj klinici, dakle što se tiče tog odnosa lekar-sestre-pacijenti.

 

Dok recimo za Klinički centar u Bg i sve njihove klinike mogu da kažem sve najgore. Tamo samo što ne šutiraju pacijente. Verbalno iživljavanje je ko dobar dan. Okej su ako imaš vezu, onda može sve, inače ne daj Bože nikome.

Edited by bejzbolka
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

https://www.blic.rs/vesti/hronika/pozar-u-beogradu-gori-zgrada-u-uciteljskom-naselju-kulja-ogroman-crni-dim-vidi-se-cak/58tgevr

 

 

Quote

VELIKI POŽAR U UČITELJSKOM NASELJU Prvi snimci: Ogroman crni dim se vidi čak iz centra Beograda, 30 vatrogasaca na terenu, stižu i nove ekipe

 

 

Depo, Blok 70, sada Bukulja, kada potroše "javne" parcele preći će na naše kuće lagano. Samo brže, jače, bolje...

Edited by VoodooDerina
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, bejzbolka said:

 

VMA izgleda prilično zapušteno, ali je odnos prema pacijentima nebo i zemlja na VMA u odnosu na ove "civilne" klinike, u korist VMA. Govorim iz ličnog iskustva. Bar ovo što sam ja video, (a nažalost imao sam prilike dosta vremena tamo da provedem), stvarno se odnose sa poštovanjem prema pacijentima i hoće svakome da posvete vreme i pažnju, nisu nadrkani i bezobrazni. Imao sam osećaj kao na privatnoj klinici, dakle što se tiče tog odnosa lekar-sestre-pacijenti.

 

Dok recimo za Klinički centar u Bg i sve njihove klinike mogu da kažem sve najgore. Tamo samo što ne šutiraju pacijente. Verbalno iživljavanje je ko dobar dan. Okej su ako imaš vezu, onda može sve, inače ne daj Bože nikome.

Vidiš kod mene drugačije, VMA glumio neku strogoću ali operacija moraš krenuti da podmazuješ™ od instrumentarki, anesteziologa... 

No kod njih je svako odeljenje, sprat država za sebe, niko im ne sme ništa, ni vba ni voa... 

Ujutru se pojavi hrpa ljudi, upišu se da su došli i onda zapale na drugo radno mesto.

KC, ljudi se trude ali ne ide kada premašiš sve moguće kapacitete, tačno vidiš kako pucaju. 

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, bejzbolka said:

Dok recimo za Klinički centar u Bg i sve njihove klinike mogu da kažem sve najgore. Tamo samo što ne šutiraju pacijente. Verbalno iživljavanje je ko dobar dan. Okej su ako imaš vezu, onda može sve, inače ne daj Bože nikome.

 

Screenshot-2024-01-29-215329-1-360x240.p

  • Haha 1
Link to comment
41 minutes ago, Zaboravan said:

Vidiš kod mene drugačije, VMA glumio neku strogoću ali operacija moraš krenuti da podmazuješ™ od instrumentarki, anesteziologa... 

No kod njih je svako odeljenje, sprat država za sebe, niko im ne sme ništa, ni vba ni voa... 

Ujutru se pojavi hrpa ljudi, upišu se da su došli i onda zapale na drugo radno mesto.

KC, ljudi se trude ali ne ide kada premašiš sve moguće kapacitete, tačno vidiš kako pucaju. 

To je tačno da je svaki sprat za sebe, nisu uopšte povezani i koordinisani međusobno, tipa dešavalo mi se da lekar sa jednog odeljenja nema pojma gde se u zgradi nalazi drugo odeljenje gde treba da me uputi, ni ko tamo radi. Ali sam nekako stekao utisak, na tri razlicita odeljenja da se u okviru svakog od tih odeljenja zna neki red i nema trke, frke, napetosti, postoji neki plan rada i radi se po tome.

 

Dok je u KC blago rečeno haos. Doduše, verovatno nisu zaposleni krivi što potrebe i broj pacijenata daleko prebacuju kapacitete postojećeg KC, ali usled toga vlada neorganizovanost, pa onda i tenzija i sve što ide uz to. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, bejzbolka said:

Ovo što se desilo sa ovim starijim gospodinom u zatvoru je nešto najstrašnije ko zna otkad. Ujedno savršen prikaz funkcionisanja države Srbije na samo jednom primeru. Bukvalno je sve tu, na jednom mestu.

Meni je najstrasnije sto mi ova vest delovala kao dobar dan, nisam bio ni najmanje sokiran.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...