Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, gospa buba said:

jel pratite ovaj gejzir duhovitosti koji se vec neko vreme izliva iz katastra :rolf:

 

 

 


ovo je vladanka dobila nameštenje 100%
nema šanse da postoje dve takve osobe

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment

who is vladanka? :huh: ne gledam puno televiziju, jel to neka nova , ime mi zvuči nepoznato skroz 

  • +1 1
Link to comment

 

2 minutes ago, Kristalno jasna said:

who is vladanka? :huh: ne gledam puno televiziju, jel to neka nova , ime mi zvuči nepoznato skroz 

vladanka malović

poznata kao šef bot team-a sns

Link to comment
26 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:


ovo je vladanka dobila nameštenje 100%
nema šanse da postoje dve takve osobe

ovo ie suvishe pristojno za vladanku, vladanka jebe keve na keca i ruzno,  plus ova osoba, iako skot, donekle vlada materijom i strukturom. jedino ako vladanka nije originalno geodetkinja sa shalterskim iskustvon, ali danas sve moze bit :rolleyes:

 

gospode  partenone kosmose, shto meni jadnoj ne dash takvo jedno namjeshtenje, da se izivljavam na neukim, samo dva dana da vidim kako je, posle idem u namastir da se kajem na sharene ikone :lolol:

Edited by gospa buba
  • Haha 4
Link to comment
35 minutes ago, gospa buba said:

gospode  partenone kosmose, shto meni jadnoj ne dash takvo jedno namjeshtenje, da se izivljavam na neukim, samo dva dana da vidim kako je, posle idem u namastir da se kajem na sharene ikone :lolol:

 

Bubu za moda!

  • Haha 4
Link to comment
1 hour ago, Ted said:

 

"Zamena neplaćene novčane kazne

Član 41 

Novčanu kaznu koju kažnjeno fizičko lice, preduzetnik ili odgovorno lice u pravnom licu ne plati (u celini ili delimično), sud može zameniti kaznom zatvora tako što se za svakih započetih 1.000 dinara određuje jedan dan zatvora, s tim što kazna zatvora ne može trajati kraće od jednog dana ni duže od šezdeset dana.

 

Ako je pored novčane kazne kažnjenom licu bila izrečena i kazna zatvora, zatvor kojim se zamenjuje neplaćena novčana kazna i izrečena kazna zatvora ne mogu trajati duže od devedeset dana.

 

Ako sud oceni opravdanim, s obzirom na težinu prekršaja, visinu neplaćene novčane kazne i imovinske mogućnosti osuđenog sud može, umesto kazne zatvora, odrediti da se neplaćena novčana kazna zameni radom u javnom interesu, s tim što osam sati rada zamenjuje jedan dan zatvora, odnosno 1.000 dinara novčane kazne, a rad ne može da traje duže od 360 sati.

 

Deo neplaćene novčane kazne koji nije mogao biti zamenjen kaznom zatvora ili radom u javnom interesu, naplaćuje se prinudnim putem.

 

Ako posle odluke suda o zameni neplaćene novčane kazne kažnjeno fizičko lice isplati novčanu kaznu, kazna zatvora ili rad u javnom interesu neće se izvršiti. Ako je izvršenje kazne započeto, a kažnjeno lice isplati ostatak izrečene novčane kazne, obustaviće se izvršenje kazne zatvora i rada u javnom interesu.

 

Zamena neplaćene novčane kazne kaznom zatvora ne može se odrediti za novčane kazne izrečene prema maloletnicima i pravnim licima.

 

Neplaćena novčana kazna izrečena prema maloletniku prinudno će se naplatiti na imovini maloletnika, njegovog roditelja ili drugog lica zaduženog da se o njemu stara.

Na zamenu neplaćene novčane kazne shodno se primenjuju odredbe zakona koji propisuje izvršenje krivičnih sankcija."

 

*******

 

Elem, ovde je bilo više mogućnosti da nesretni čovek na završi u zatvoru zbog bagatelnog dela i sitne novčane kazne. Sud je ovlašćen da ceni neke okolnosti, koje sam podvukao, a kao što se vidi postoji imogućnost prinudnog izvršenja novčane kazne (na plati, naknadi plate, nekakvom drugom prihodu, imovini).

 

Ono što je u celoj priči apsolutno jezivo jeste činjenica da je starac zbog bagatelnog prekršaja U DRŽAVNOJ USTANOVI, KOJA JE POD KONTROLOM DRŽAVNIH I POLICIJSKIH SLUŽBENIKA, ZA ČIJI RAD ODGOVARA DRŽAVA (PREKO NADLEŽNOG MINISTRA) I TI SLUŽBENICI, doživeo i fizčko i psihičko zlostavljanje kao da je bio zarobljen od strane Isis-a, i što je sve rezultiralo smrću. Ja sam se bezmalo rasplakao kada sam pročitao ovu vest i nije mi bilo dobro čitav dan, a i danas razmišljam o čitavom slučaju. Da sam ja tužilac za saučesništvo u teškom ubistvu bih gonio i upravnika i službenike tamo (nečinjenje), a našao bih način da gonim i ministra, odnosno da pokrenem istragu i protiv njega/nje.

 

Pička vam materina odvratna, u ovoj državi čovek može da ode na izdržavanje najblaže moguće kazne i da u u državnoj ustanovi bude izložen teroru, mučenju i nečovečnom postupanju.

 

Samo ću da ponovim i šta sam napisao na drugom topiku, da bude i ovde:

 

"evo ja ću. treba ih izvesti iz ćelije noću, radi navodne kontrole sobe, a nakon toga konstatovati u zapisniku da je slučajno došlo do opaljenja iz službenog pištolja i da je metak prošao kroz lobanju sva tri monstruma.

 

zatvoriti slučaj.....tela spaliti na deponiji, tamo gde se inače tretira smeće. raširiti priču među ostalima da je službeno oružije lošeg kvaliteta i da može doći do samoopaljenja, tako da pripaze.

 

najozbiljnije, ja bi svu trojicu likvidirao. mirne duše."

 

Deo neplaćene novčane kazne koji nije mogao biti zamenjen kaznom zatvora ili radom u javnom interesu, naplaćuje se prinudnim putem.

 

Ja ovo tumačim da će deo neplaćene novčane kazne koji nije mogao biti zamenjen zato što bi se time prekoračili maksimum u pogledu dana zatvora (90) i sati rada u javnom interesu (360) biti naplaćen prinudnim putem.

 

Razumem reakciju vezanu za učinioce, ali ovde su odgovorni i službenici iz Padinske skele, ne vidim kako je rešenje da se njihov nemar proširi na egzekuciju pritvorenih koje je trebalo da nadziru.

 

 

Link to comment

Evo, blic ima i fotke ubica i njihove presude... Nije dugo trebalo...

 

Sad sam saznao još nešto, da se može u zatvor dopasti zbog neplaćene autobuske karte... :isuse:

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

 

 

Sad sam saznao još nešto, da se može u zatvor dopasti zbog neplaćene autobuske karte... :isuse:

To je baš staro, moj burazer je pre x godina dobio poziv za zatvor jer nije platio kaznu u busu, pa sudija, pa troškovi suđenja..kad je stigao poziv kući za nekoliko dana zatvora platio je sve u roku od odmah.

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Evo, blic ima i fotke ubica i njihove presude... Nije dugo trebalo...

 

Sad sam saznao još nešto, da se može u zatvor dopasti zbog neplaćene autobuske karte... :isuse:

 

Komentari su...očekivani, "Cigani nam ubijaju penzionere"...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

ovo je vladanka dobila nameštenje 100%
nema šanse da postoje dve takve osobe

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
33 minutes ago, radisa said:

Evo, blic ima i fotke ubica i njihove presude... Nije dugo trebalo...

 

Sad sam saznao još nešto, da se može u zatvor dopasti zbog neplaćene autobuske karte... :isuse:

To je već za neki Iranski ili Rumunski film. Jedna tj dve karte koje promene živote.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...