Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Naravno. Testament nema nikakvu pravnu snagu, može ali i ne mora da se uzima u obzir u ostavinskoj raspravi.

Ovaj, jel si ciničan?

 

Mislim pošto ovo nije tačno.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovaj, jel si ciničan?

 

Mislim pošto ovo nije tačno.

 

Možda sam loše formulisao, ali je suština ista, bez obzira na testament, naslednici pokojnika imaju pravo da pokrenu postupak u kome dobijaju nužni deo.

Prosto rečeno, ako čovek ima dvoje dece i jednom ostavi stan, drugo dete ima pravo na deo tog stana, bez obzira na to šta piše u testamentu.

Link to comment

Možda sam loše formulisao, ali je suština ista, bez obzira na testament, naslednici pokojnika imaju pravo da pokrenu postupak u kome dobijaju nužni deo.

Prosto rečeno, ako čovek ima dvoje dece i jednom ostavi stan, drugo dete ima pravo na deo tog stana, bez obzira na to šta piše u testamentu.

 

To sam čuo, ali mislim da nije uvek tako, ili je taj deo neki simboličan, mada mi nije jasno zašto EDIT: zašto ima uopšte mogućnosti da se ide protiv testamenta.

 

@beowl: jasno mi je, i slažem se, deluje prilično neverovatno, no me čudi, da pored svih znanih i ne znanih, a dostupnih, kamera nisu mogli da isprate vozilo. Sada gotovo svaka radnja i banka imaju kamere, jako mi je teško da poverujem da se tek tako izvukao. Sa druge strane, to je ono što sam rekao juče valjda pa su me uverili da i nije tako strano, mislio sam da se, čak i da je neka vezara, ipak mora ispoštovati makar minimum minimuma, da stane pred sud, da se zna barem ko je.

Edited by Vapad
Link to comment

To sam čuo, ali mislim da nije uvek tako, ili je taj deo neki simboličan, mada mi nije jasno zašto.

 

 

 

Uvek je tako, i nužni deo nije simboličan, već iznosi valjda minimum 25%.

U široj porodici sam imao dva ovakva slučaja.

Link to comment

Uvek je tako, i nužni deo nije simboličan, već iznosi valjda minimum 25%.

U široj porodici sam imao dva ovakva slučaja.

 

A ako bih prodao nekretninu i sav novac ostavio samo jednom?

U bre, o čemu sve mora u nas da se razmišlja, ne možeš ni da napakostiš nekome a da se sud ne umeša :lolol:

Edited by Vapad
Link to comment

opasnost organizovane religije, kao i bilo koje druge sekte, lezi pre svega u moci koju svetina daje u ruke svestenickoj kasti, sto ova beskrupulozno eksploatise otkad je sveta i veka, pa tek onda u samom verovanju.

 

ono sto je za doom je pre svega to sto su ljudi uopste pitali svestenika, sto je dokaz da ne umeju / ne zele / odvikli su se da misle svojom glavom.

 

edit: zapravo, to je vise za topik "nista novo pod suncem".

 

To je tačno. Ja bih samo dodao da bi mnogi misleći pravoslavci i uopšte religiozni ljudi, mogli sa tim da se slože.

Link to comment

Nisam nesto pratio poslednjih dana - sad je ispalo da je nije ni udario kolima, nego se vracamo na onu monstruozniju teoriju? Da li ima zvanicnih nalaza obdukcije?

 

TT

Edited by Malvo
Link to comment

posto se ja intenzivno trudim da ne saznam bas sve detalje, zamolio bih da, ako neko odgovori na ovaj post, stavi taj nalaz i slicno u jasno oznacen spojler.

Link to comment

 

izgleda da nisu našli nikakve tragove na autu. takođe izgleda da od početka nisu mnogo ni verovali u tu priču o slučajnom udarcu delom i zato što je put na mestu otmice loš i ne dozvoljava brzu vožnju. obdukcija nije potvrdila silovanje zbog stanja tela posle desetak dana u plitkom grobu.

 

Link to comment

Juce u bulevaru b92* prilog o nekoj NN devojci, zamuljan lik ali su je svi prijatelji sigurno prepoznali, koja je imala bliski susret sa draganom djuricem. Nisam pazljivo slusala pocetak ali je valjda ona lezala na adi, on je pljunuo pored nje, ona ga gadjala sljunkom i izdrala se na njega. On se tu uplasio i skamenio odakle je ona zakljucila da je on jedna kukavica koja se plasi snaznih zena pa je zato napao klinku od 40-50 kila a ne nju, opasnu zenu. Kakvo bedno i jeftino generisanje sadrzaja za retardiranu emisiju.

 

 

*moram priznati da je meni potpuno nejasan format ove emisije, juce za pola prilikoga nisam mogla da ukapiram da li je to nesto ozbiljno ili parodija.

Link to comment

Juce u bulevaru b92* prilog o nekoj NN devojci, zamuljan lik ali su je svi prijatelji sigurno prepoznali, koja je imala bliski susret sa draganom djuricem. Nisam pazljivo slusala pocetak ali je valjda ona lezala na adi, on je pljunuo pored nje, ona ga gadjala sljunkom i izdrala se na njega. On se tu uplasio i skamenio odakle je ona zakljucila da je on jedna kukavica koja se plasi snaznih zena pa je zato napao klinku od 40-50 kila a ne nju, opasnu zenu. Kakvo bedno i jeftino generisanje sadrzaja za retardiranu emisiju.

 

 

*moram priznati da je meni potpuno nejasan format ove emisije, juce za pola prilikoga nisam mogla da ukapiram da li je to nesto ozbiljno ili parodija.

Priča je bila juče u nekom smeću od tabloida video ja na stolu kod mene u firmi..
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...