Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

25 minutes ago, Shan Jan said:

Na selima je ovo i dalje vecinski. Onaj fazon da ce o cerci da brine muz a sinu treba imovina da on brine o svojoj zeni. U gradu nema toliko odricanja ali ima cesto to da sinu kao treba vise. Zasto? Zato. Pri tom, ne guraju samo ocevi tu pricu vec cesto i majke.

 

Za moju familiju znam da je baba gurala da ujak nasledi svu imovinu al se deda izborio da se ipak podeli jednako medju decom :gospode:

 

Moj otac uopste ne gura tu prichu, samo majka. Otac je u fazonu podjednako svoj deci. To sa majkama po Srbiji, ja ne znam ima li igde drugde po ovom evropskom svetu. Mozda u Turskoj evt. Ne znam kako recimo Grci gledaju na sve to.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

https://n1info.rs/region/nadjena-dva-skeleta-u-stanu-u-igalu-medju-njima-osoba-u-srbiji-prijavljena-kao-nestala/

 

 

Crnogorska policija pronašla je dva ljudska skeleta u stanu u Igalu, od kojih je za jedan utvrđeno da pripada osobi M. A, koju je policija Srbije prijavila kao nestalu. Jedan od skeleta bio je u fazi mumifikacije i neprepoznatljivog oblika, sa ostacima kostiju, saopšteno je iz PU Herceg Novi. Radnik gradskog komunalnog preduzeća uklonio je mumificirani skelet za koji je kasnije utvrđeno da se radi o licu M.I. i isti dislocirao na gradsku deponiju, navodi se.

 

 

 

wtf-what-the-fuck.gif

Link to comment

Roditelji svakako zaslužuju porciju bičevanja (nakon dobre lekcije koju su upravo dobili), ali bih malo ispreskakao onog koji je klincima točio špiritus. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Jel imamo neki topik za intenet zlostavljanje? Do tada, ovde:

 

https://www.facebook.com/story.php/?id=100000159326106&story_fbid=8142972359051327

Pre par nedelja sam bio na Kesićevom nastupu u pozoristu...

Nastup je zavrsio čitajući gadosti koje dobija na raznim platfotmama svakodnevno... Trajalo je jedno 10-15 minuta... Koje su to bolesti, to normalan čovek ne moze da izmisli... On je to okrenuo na sprdnju, ali verujem da mu realno nije svejdno... 

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
On 15. 2. 2024. at 1:24, ljuttko said:

meni su i 2 veka  za vekovima unazad :D 

Pravda za puk svakako, običaji i magije povezani sa različitim stvarima  su skroz interesantni kada se zaviri u etnologiju.  Meni je sa stanovišta crvene boje interesantno otkud baš ona jer u vrlo ruralnoj  zapadnojsrbiji koju ja pamtim po babama i prababama crvene  boje na odeći  nije bilo, a bogami retko, tek  i drugoj polovini 20 veka su neke babe naučile da vunu farbaju i u crveno i tako šaraju ( A pirotski su imali te šare mnogo pre ). Možda zato što je bila redja i što se povezuje sa bojim krvi :unsure: Sada skoro da nema bebe koja oko ruke ne nosi crveni končić a pitala sam majku, bukvalno niko u selu nije deci u vreme njenog detinjstva vezivao to oko ruku. Ni u vreme mog rodjenja pedeset i neke Kada se i zašto nešto iz nekog dela Srbije iz koje davne prošlosti  vratilo i ugnjezdilo da svi roditelji, za ne daj bože  i to primenjuju, ne znam. Potpuno neko magijsko ponašanje ali gle čak ni crkva ne prigovara tom crvenom končiću :DTu im, da ne talasaju previše ne smeta takav način čuvanja od uroka :D 

Nemam ništa protiv etnologije i običaja, zanimljivost je što se taj savet deli kao medicinski.

 

Naravno da je bilo boja, ženske narodne nošnje to pokazuju, najviše makedonska ali i srpska. 

 

A to što "neki" misle da smo pali s kruške pa ne znamo ni običaje ni verovanja, nego odrasli u saksiji: jebiga - razdvojite medicinu od običaja danas, ako već tipkate po fejsu. Moja tetka ima takve savete ali ona drži u rukama pleteninu, a ne dugme "reply".

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
7 minutes ago, Arkadija said:

Za nas koji ne pratimo tviter i to ne želimo uopšte, ko je Julija i zbog čega sve ovo????

 

Julija je, koliko znam, Somborska glumica i DJ posprdnog pseudonima 'Duda Buržujka'. Izgleda da su je na Twiteru pomešali s nekim ko je kačio sadržaj neugodan za desničare, pa je sad proganjaju na svim društvenim mrežama.

Link to comment

Da se ne lazemo, nije ovo problem sto se generalno ne kaznjava nasilje na internetu, nego sto se selektivno kaznjava u ovoj drzavi.

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, Arkadija said:

https://n1info.rs/vesti/deca-se-otrovala-alkoholom-u-nocnom-klubu-u-beogradu/

 

Ne znam šta bih rekla. Pred nekim stvarima, čovek samo zanemi.

 

 

 

U stvari, znam, sad bih bičevala roditelje, ko na onim robovlasničkim plantažama u 18.veku.

ne slažem se

imao sam i ja 15, izlazio kao balavac i nisam se trovao

sistem, nazovi država je kriva, sve se svodi na kintu, nema reda, nema sankcija, nema nikakvog obraćanja pažnje na "konzumente" bilo čega, samo rokaj

šta tu roditelji mogu, da zaključaju dete u stan?

  • +1 7
Link to comment
On 15. 2. 2024. at 12:18, Mel said:

 

Moj otac uopste ne gura tu prichu, samo majka. Otac je u fazonu podjednako svoj deci. To sa majkama po Srbiji, ja ne znam ima li igde drugde po ovom evropskom svetu. Mozda u Turskoj evt. Ne znam kako recimo Grci gledaju na sve to.

da

majke su presudan faktor u tim pričama

iz najbliže okoline kroz krvne veze imam tri primera koji to potvrđuju

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, mire said:

ne slažem se

imao sam i ja 15, izlazio kao balavac i nisam se trovao

sistem, nazovi država je kriva, sve se svodi na kintu, nema reda, nema sankcija, nema nikakvog obraćanja pažnje na "konzumente" bilo čega, samo rokaj

šta tu roditelji mogu, da zaključaju dete u stan?

 

Osim toga ovo je nova verzije zozovace, metil alkohol ubacen. To ko prezivi spaljuje mozak nacisto, imali smo u gradu ziv primer toga. Time bi se i matori otrovali.

Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

 

Osim toga ovo je nova verzije zozovace, metil alkohol ubacen. To ko prezivi spaljuje mozak nacisto, imali smo u gradu ziv primer toga. Time bi se i matori otrovali.

 

Metil alkohol? Isuse.

Ja isto rado krivim roditelje ali ne znam dal je ovde bash to sluchaj, mislim meni su davali sa 15 god da pijem vino ako hocu moji, nisam ni mnogo pila niti se trovala.

Pretpostavila bih pre ili da roditelji nisu prisustvovali ili je ovo bilo neshto shto je brzo od jedne chashice doshlo do padanja po podu (nisam znala pre da je u pitanju bio metil alkohol). Niko ne bi pustio tek tako situaciju u kojoj im deca zavrshavaju u bolnici.

Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

Metil alkohol? Isuse.

 

Pa pisalo je juce da je izgleda dodavan spiritus. Dobro su svi na broju.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...