Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da me je neko pitao, ne bih imao pojma da je za doniranje organa neophodan pristanak porodice. Ako čovek ima donor card to znači da je doneo odluku koja je 100% privatna, ne tiče se nikoga drugog, ni porodice ni duhovnika ni gurua...

 

Znači, ako se sad prijavim na listu donora organa, onda kad umrem neki retadirani rođak će moći da odlučuje umesto mene da li je bolje da se nekom spase život ili da leš celovito trune u zemlji? :unsure:

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Glupost neopisiva. Tako može da se ospori i šta sam napisao u testamentu kome ostavljam kuću i imanje... ko zna, možda se predomislio, 'ajde da se mi lepo dogovorimo, ko njega jebe.

Link to comment

- Činilo nam se da će porodica pristati na doniranje srca, ali nakon konsultacija sa sveštenikom, usledilo je veliko razočaranje. Naravno, zakonsko je pravo porodice da ne pristane na donaciju i mi na to ne možemo da utičemo, ali smo, s obzirom na situaciju, ipak očekivali drugačiju odluku. Posebno smo razočarani zbog toga što znamo da SPC u načelu podržava doniranje organa - kaže za “Blic” kardiolog na Klinici za kardiohirurgiju Kliničkog centra doktor Emilija Nestorović.

 

..

Doktorka navodi da je ovo prvi put da osoblje Kliničkog centra sa sigurnošću zna da je neki sveštenik SPC ili bilo koje duge crkve, bilo koje religije uopšte na ovakav način odvratio porodicu od doniranja organa. Takav potez je izraz verskog fundamentalizma i suprotan je idealima hrišćanstva u kom je telo “prah koji se vraća zemlji” i sekundarno je u odnosu na besmrtnu dušu, kaže verski analitičar Živica Tucić.

- Vernici mogu i treba da transplantiraju organe, hrišćanski je davati za bližnjega. Savremena hrišćanska bioetika to i nalaže, a i u samoj SPC imate, na primer, episkopa Lavrentija Trifunovića, koji je zaveštao organe 2011. Ovde se očigledno radi o verskom fundamentalizmu - navodi Tucić, koji dodaje da sve glavne religije na evropskom tlu podržavaju doniranje organa.

 

U Srbiji ima više od 80.000 vlasnika donorskih kartica, ali po oceni doktorke Nestorović, zaveštavanje organa i dalje mora da se promoviše u javnosti kako bi ga što veća populacija prihvatila kao humani čin.

- Porodica koja doživi smrt bliskog srodnika često ne može odmah da razmišlja nesebično. Ipak, nije problem u nedostatku humanosti, već pre svega, u niskom stepenu obrazovanja, predrasudama, verskim tumačenjima i običajima. Može se reći da doniranje najteže prihvataju stanovnici ruralnih krajeva na jugu Srbije, koji i kad se odluče za doniranje organa od preminulog člana porodice retko daju sve organe, a najmanje pristaju na doniranje srca i rožnjača - navodi Nestorovićeva.

 

opasnost organizovane religije, kao i bilo koje druge sekte, lezi pre svega u moci koju svetina daje u ruke svestenickoj kasti, sto ova beskrupulozno eksploatise otkad je sveta i veka, pa tek onda u samom verovanju.

 

ono sto je za doom je pre svega to sto su ljudi uopste pitali svestenika, sto je dokaz da ne umeju / ne zele / odvikli su se da misle svojom glavom.

 

edit: zapravo, to je vise za topik "nista novo pod suncem".

Edited by Zhota
Link to comment

Glupost neopisiva. Tako može da se ospori i šta sam napisao u testamentu kome ostavljam kuću i imanje... ko zna, možda se predomislio, 'ajde da se mi lepo dogovorimo, ko njega jebe.

 

to.

šta i da sam se predomislim a ne postignem da novoodlučeno najavim tamo gde treba? nije kao da ću da presavijam tabake s onoga sveta.

Link to comment

Inace, propustio sam cist zicer.

 

- Porodica koja doživi smrt bliskog srodnika često ne može odmah da razmišlja nesebično. Ipak, nije problem u nedostatku humanosti, već pre svega, u niskom stepenu obrazovanja, predrasudama, verskim tumačenjima i običajima. Može se reći da doniranje najteže prihvataju stanovnici ruralnih krajeva na jugu Srbije, koji i kad se odluče za doniranje organa od preminulog člana porodice retko daju sve organe, a najmanje pristaju na doniranje srca i rožnjača - navodi Nestorovićeva.

Link to comment

e, i to što kažete. em je pao na poligrafu, ne?

ma, meni samo čudno što su ga navodno uhodili danima a ne znajući je li dete živo ili ne. šta da ju je ostavio u životu a držao zatočenu i da ju je ubio u tih nekoliko dana dok je bio pod prismotrom, čoveče?!

 

Procitah negde da su upravo to i radili - pratili ga danima sa namerom da ga uhvate tamo gde ju je drzao zarobljenu, ako je ziva da ih odvede do skrovista. Ali je on bio u fazonu kuca poso, nigde sumnjivo nije isao i tu su verovatno zakljucili da nije ziva i uhapsili ga. Sto opet znaci da su imali nesto vrlo jako protiv njega, mobilni na dva mesta recimo, u Bajmoku i tamo gde se poslednji put javio Tijanin telefon dva sata kasnije?

Link to comment

A sta da je taj dok je drugu polovinu dana provodio u kuci - u toj istoj kuci npr. zrtvu zlostavljao na dnevnom nivou dok su oni preko puta sedeli u kolima i cekali da ih odvede do skrovitog fantomskog mesta? To je ili retardirano sa njihove strane ili SF (kao teorija)...

Link to comment

Procitah negde da su upravo to i radili - pratili ga danima sa namerom da ga uhvate tamo gde ju je drzao zarobljenu, ako je ziva da ih odvede do skrovista. Ali je on bio u fazonu kuca poso, nigde sumnjivo nije isao i tu su verovatno zakljucili da nije ziva i uhapsili ga. Sto opet znaci da su imali nesto vrlo jako protiv njega, mobilni na dva mesta recimo, u Bajmoku i tamo gde se poslednji put javio Tijanin telefon dva sata kasnije?

Nisu imali ništa jače, posle par dana počeli su da privode sve koji su imali dosije a ili su iz okoline ili su bili u Bajmoku.

Ovaj nije imao priču™ i kada je uhvaćen u laži, raspao se i progovorio.

Link to comment

A sta da je taj dok je drugu polovinu dana provodio u kuci - u toj istoj kuci npr. zrtvu zlostavljao na dnevnom nivou dok su oni preko puta sedeli u kolima i cekali da ih odvede do skrovitog fantomskog mesta? To je ili retardirano sa njihove strane ili SF (kao teorija)...

Prismotra je napredovala, čak i u Srbiji. Ovu istragu su vodili malo ozbiljniji ljudi od pozornika iz Bajmoka.

Edited by wall
Link to comment

A sta da je taj dok je drugu polovinu dana provodio u kuci - u toj istoj kuci npr. zrtvu zlostavljao na dnevnom nivou dok su oni preko puta sedeli u kolima i cekali da ih odvede do skrovitog fantomskog mesta? To je ili retardirano sa njihove strane ili SF (kao teorija)...

 

On zivi sa mamom u iznajmljenoj kuci, u Surcinu, nije imao sanse da u kuci bilo sta uradi.

Link to comment

Glupost neopisiva. Tako može da se ospori i šta sam napisao u testamentu kome ostavljam kuću i imanje... ko zna, možda se predomislio, 'ajde da se mi lepo dogovorimo, ko njega jebe.

 

Naravno. Testament nema nikakvu pravnu snagu, može ali i ne mora da se uzima u obzir u ostavinskoj raspravi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...