Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Fakundo Sava said:

Šta je u ovom slučaju mogao da uradi Matić?

Koja je njegova pozicija ? 

mogao je da ne mlati kurcem poslednjih desetak godina. nista vise.

postao je sns-ov pajac na zici u zelji da sacuva svoj galantan zivot.

nek se jebe sada.

  • +1 6
Link to comment
Just now, bejzbolka said:

dao legitimitet

 

pa malo li je? i pri tome ja sam siguran da je dobro znao šta radi od početka.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, aram said:


pri tome ja sam siguran da je dobro znao šta radi od početka.

Dodatno jezivo. 
Sve vreme ne uspevam da razumem kako je ikome iz te ekipe palo na pamet da sa Vučićem sadi bilo kakve tikve, kako nije bilo jasno kakav je psihoprofil u pitanju još iz 90-ih. 
Gledam sinoć insajderovu emisiju iz dva dela. Smajlovićka plače, Bujošević, Matić… Gde su oni danas i šta rade poslednju deceniju?

Mučno, zastrašujuće, odvratno.

 

 

i drugi deo (ko ima živce da gleda, samo da najavim da ćete se osećati kao da je sve isto, minus ratovi u ex-Yu)

 

 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

pa nema tu šta, uzimao si pare od USAID-a decenijama, došao trenutak da oni tebi ispostave listu zahteva. krajnje pojednostavljeno, naravno.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, aram said:

Pa po ovome bi bili amerikanci, ko god tamo trenutno bio na vlasti. Reaktiviranje penzionisanog Hilla i njegovo slanje u Beograd govori u prilog tezi da neki ozbiljni poslovi treba da se završe.

edit: mislim, da se razumemo, ja prvi mrzim te fore "doveli ga ovi, doveli ga oni" jer to pre svega umanjuje našu odgovornost, samo prenosim priču koja ima neku logiku.

 

Ako je to tako, onda su i N1 i Nova na istoj misiji kao i Vučić, jer je i njima "gazda" isti, tj. imale bi za cilj ne da se utiče da dođe do promena, već kanalisanje i ventiliranje nezadovoljstva koje postoji u određenom delu društva dok se suštinski održava status kvo radi završavanja tih nekih poslova. Moglo bi se primeniti i na pojedine delove opozicije.

  • +1 8
Link to comment
11 minutes ago, pt 2.0 said:

Smajlovićka plače, Bujošević, Matić… Gde su oni danas i šta rade poslednju deceniju?

 

Malo širi pregled na tu temu:

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
  • Tužno 5
Link to comment

Kad neko sumira kao u tvitu iznad nekad i sad, dve decenije kasnije, utisak je jeziv. Gorcina i bes.

 

Edited by Stela
  • +1 9
Link to comment
28 minutes ago, pt 2.0 said:

Smajlovićka plače, Bujošević, Matić… Gde su oni danas i šta rade poslednju deceniju?

Mučno, zastrašujuće, odvratno.

 

 

Ogrezli u oportunizam i licne privilegije. I Bujosevic i Matic su nakon 5. oktobra dostigli zavidan drustveni i materijalni status, kojeg nisu hteli da se odreknu nakon promene vlasti, kao i Nebojsa Krstic i mnogi drugi.

 

Smajlovicka mi je uvek izgledala kao DB prica.

Edited by bejzbolka
Link to comment

Ako hoćete da vam se želudac skroz okrene, idite na LinkedIn i nađite post Nikole Nikodinovića kako je pravda konačno zadovoljena, a kako je njegova mama sada zvanično kraljica srpske advokature. Makar je imao dovoljno skrupula da kaže da je ceo postupak sam po sebi poraz. 

Link to comment
10 minutes ago, bejzbolka said:

...mi je uvek izgledala kao DB prica.

imaš na 23. minutu i 27 sekundi početak dela u kojem Bujošević priča kako ga je Čuruvija pozvao da radi u Evropljaninu i kako mu je on postavio 2 pitanja, koja su se ticala ograničenja koje bi imao u radu u odnosu na Ćuruvijine relacije i biografiju, tačnije vezano za to što je Čuruvija radio za DB u odeljenju analitike, i što je Ćuruvija imao privatne relacije sa Mirjanom Marković.

Na to mu je Ćuruvija rekao da ovo prvo nema veze, a za ovo drugo: "Samo nemoj da im diraš decu, osetljivi su na to".

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, Ayatollah said:

 

Ako je to tako, onda su i N1 i Nova na istoj misiji kao i Vučić, jer je i njima "gazda" isti, tj. imale bi za cilj ne da se utiče da dođe do promena, već kanalisanje i ventiliranje nezadovoljstva koje postoji u određenom delu društva dok se suštinski održava status kvo radi završavanja tih nekih poslova. Moglo bi se primeniti i na pojedine delove opozicije.

sve i da su ciljevi isti, ima nesto i do metoda kojim se ti ciljevi ostvaruju

 

mada, prilicno sam siguran da nisu ni (svi) ciljevi isti

 

ovde se mesaju babe i zabe

zapad/usa ima neke svoje ciljeve na balkanu ili konkretno srbiji

vucic im to u odredjenoj meri isporucuje

 

medjutim ovde se cesto predstavlja i da je sve ono dodatno sto vucic radi nesto sto dolazi spolja

a siguran sam da bi neka druga vlast itekako mogla balansirati i biti partner usa u njihovim balkanskim politikama, a da to ujedno ne bude i protv interesa gradjana srbije

  • Hvala 1
Link to comment

Veran Matić se sada i uvek brinuo o "dobrobiti" Verana Matića.

Što u krajnjoj liniji ne mora da bude problematično, ali ceo "ugled" i "profit" je odradio tovareći druge da sve rade pogrešno i štetno a oni su radili isto što i on samo manje uspešno.

Čovek je prišao na korito ovom ološu lepo ih "oprao" i "legitimizovao".

I naravno pošto nije glup čovek sad će da nam se popne na glavu da bi se distancirao od ovog zla i sad svi treba da zaboravimo da je bio zaposlen od strane ovog ludaka na vlasti.

Dakle ne ni od Vlade ni od Skupštine nego od Predsednika.

I to će ok da mu ide jer on je prosto "zadužio" masu ljudi što u medijima što u javnosti.

Igra vrlo lukavu igru zato što mnogo ljudi imaju u glavi misao : Ako je on prevatant, a mi mu verovali, jesmo mi sad budale?

A u Srbiji je najgora uvreda da ti neko kaže:

Ala te je presvukao, koja si ti budala!

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...