Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

4 minutes ago, Braća Strugacki said:

meni nije jasno zašto su ga osudili

 

mozda su morali nekog, pa se on prijavio

  • Haha 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mozda je neko od pravnika nekad objasnjavao, bas me interesuje kako se, i na koji rok, biraju sudije apelacionog suda? Kada su npr ove dve postale sudije tog suda, da li je moguce da su tu jos od Milosevica, ili su isplivale sa naprednjacima?

 

Edit: Nadjoh

Nada Hadzi Peric, od 2010 sudija ovog suda, http://www.bg.ap.sud.rs/cr/articles/o-apelacionom-sudu/uredjenje/sudije/nada-hadzi-peric.html

Dusanka Djordjevic, od 2020 sudija ovog suda, http://www.bg.ap.sud.rs/cr/articles/o-apelacionom-sudu/uredjenje/sudije/dusanka-djordjevic.html

Edited by LaLinea
Link to comment

Nemoj da misliš da se ovakve sudije biraju zarad naprednjaka ili da je ovo njihov izum. Za sudije se biraju beskicmenjaci koji će podržavati svaku vlast. Tako da oni koje je birao Milošević, savrseno odgovaraju DS-u, a oni koje je birao DS savršeno odgovaraju SNS-u. Setimo se samo zapisnika opštinskih odbora DS za vreme the reforme pravosuđa o sudijama koje treba i koje ne treba birati. 

Krajnje je vreme da ljudi ovde shvate da mi nemamo pravosuđe i da su srećni oni koji ne moraju da imaju tu nesreću da im ovo pravosuđe odlučuje o bilo čemu, a naročito o nekim životno bitnim stvarima. 

  • +1 7
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
5 hours ago, Hamlet Strašni said:

Повраћа ми се од Верана Матића. 

 

5 hours ago, Klara said:

Isto, jedno ljigavo i licemerno stvorenje.

Da uzvratim pitanjem koje se meni ovde stalno postavljalo:

Vi imate nešto lično protiv nega?

😉

  • Haha 1
Link to comment
24 minutes ago, Frank Pembleton said:

 

Da uzvratim pitanjem koje se meni ovde stalno postavljalo:

Vi imate nešto lično protiv nega?

😉

Nemam. Moj kontakt sa njim je bio minimalan a stav zasnovan na činjenici da je bio u b92 devedesetih, znači pozitivan na prvu loptu bezuslovno. Ovo što sad kažem se odnosi na ovu priču oko komisije i njegov nastup...

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Razumem da su svi ovde, kao i javnost pogodjeni i sokirani presudom, ali prvostepena presuda jeste losa. Ne znam sad detalje celog postupka, ali sam citao obrazlozenje one prve presude, znaci one sto je vec bila ukinuta i stvarno ima stvari koje su prilicno besmislene. Nisam citao ovu drugu prvostepenu presudu koja je sad preinacena.

 

Ovime ne opravdavam ubistvo, niti zlocine DB, daleko bilo, kazem samo sa pravne strane. Niti kazem da ovi ljudi koji su oslobodjeni nisu umesani u ubistvo, vec da prosto nije dobro odradjen posao od istrage, preko optuznice, pa do sudjenja.

 

Takodje, ne mislim da su samo sudije "krive", vec i tuzilastvo koje nije uspelo da napravi kvalitetnu optuznicu. A vrlo verovatno to nije slucajno.

Edited by bejzbolka
Link to comment
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

Nemam. Moj kontakt sa njim je bio minimalan a stav zasnovan na činjenici da je bio u b92 devedesetih, znači pozitivan na prvu loptu bezuslovno. Ovo što sad kažem se odnosi na ovu priču oko komisije i njegov nastup...

koji je njegov stav, propustila sam

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, gospa buba said:

koji je njegov stav, propustila sam

njegov stav je da poželiš da zafrljačiš kristalnu pikslu u ekran televizora.

upravo ga slušam i gledam.

 

edit. kad oljuštim bes koji osećam, deluje mi... neadekvatno. čemu on služi i šta je radio sve ovo vreme?

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, pt 2.0 said:

čemu on služi i šta je radio sve ovo vreme?


Davno mi jedan čovek reče "pa šta se čudiš, isti mu je gazda ko i Vučiću". Kad se tako sagledaju stvari, poprilično je jasno.

Link to comment
7 minutes ago, aram said:

 isti mu je gazda ko i Vučiću

ko je gazda vučiću?

mr. disheartening?

Edited by pt 2.0
Link to comment

Pa po ovome bi bili amerikanci, ko god tamo trenutno bio na vlasti. Reaktiviranje penzionisanog Hilla i njegovo slanje u Beograd govori u prilog tezi da neki ozbiljni poslovi treba da se završe.

edit: mislim, da se razumemo, ja prvi mrzim te fore "doveli ga ovi, doveli ga oni" jer to pre svega umanjuje našu odgovornost, samo prenosim priču koja ima neku logiku.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...