Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

13 hours ago, Shan Jan said:

Imamo vozace iz Sri Lanke, gradjevince iz Turske, sad nam dolazi i kontigent Kenijaca... Balkanski Tigar ne moze da podmiri potraznju za radnicima bez uvoza radne snage, precednik je zver!

sta radina nasa mladez,sedi u kladionicama i drogira se. Neko drugi upada na slobodna radna mesta.

  • Haha 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

50 minutes ago, Miki_belavista said:

sta radina nasa mladez,sedi u kladionicama i drogira se. Neko drugi upada na slobodna radna mesta.

Sram te bilo.

Naša mladež™ je vozila te jebene autobuse pod abnormalnim uslovima godinama. Gomile njih nisu hteli da prime za stalno. Pa sad voze po Zapadnoj Evropi ili su promenili profesije.

Lično znam dečka koji taj posao sad radi u Bergenu.

  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment

a jel pričaju o obavezama? jel to ima u njihovom rečniku

 

 

slab sam sa z-ovcima

  • +1 1
Link to comment

mislim krenuli smo od ima posla ko hoce da radi, a stigli do ekskluzivne ponude od garantovanih 26 dana godishnjeg u maksiju i da birash i dane i smene i sate i da te nose na rukama do kuce, al eto. ko je hteo/morao taj je otishao da ga ne prave na budalu ova bedna izvinjenja od eksploatatora, ko je ostao, izgleda i da ne mora da radi. oh boy. ili opa djurdjo shto reche onaj. eno u cro se spremaju da uvezu 400 tisuca*** zdrave mushke radne snage sa istochnog istoka  uzrasta 25 do 45, jer nema ko. pokushace da reshe jedan poremecaj sistema (koji su sami napravili) drugim poremecajem sistema (isto sami), posle da vrishte rasizam rasizam i kako to narod nece da razume globalna kretanja i da kapitalizam nema rod, broj, boju, nego je tu da te cedi do svake moguce smrtii. i zashto se tome odupiresh, vidi shta se napravi, vidi kakvi sad problemi ispadoshe nece niko da pretovaruje govna za sitninu.

 

naciju da ne pominjem. eto nacije mashala :s_w:

 

a lepo su mogli svoj narod da lepo plate kao ljude oh wait. 

 

da ne skrecem levlje, mada imam chekic imam i eksere :hihi:

 

 

*** ako ne bash danas, onda sutra, ako ne sutra, prekosutra :rolleyes:

 

 

 

ed. da li vi znate da program moja prva plata u srbiji finanansira drzava, tako shto diplomiranog pravnika, filologa, filosofa... plati 36 hiljada dinara da se drka u nekoj kvazidrzavnoj parafirni, koja ce da mu iz svojih sredstav dopuni do minimalca. ja bih tukla u glavu svakog. ne mogu da rangiram neki redosled, ali onako, sve redom kako koga dokachim. jesmo pametni, nismo pametni, nije onda rizik da se udaramo u glavu :ph34r:

 

ed2. ja sam starog kova, ne umem da verujem da neko moze a nece da radi, sve bih radila stalno bih radila. istovremeno sam privilegovana bela zena (kolko se moze pod ovim uslovima, staram se :lolol:) i upravo se uchim i vaspitavam da postoje ono bash obichni ljudi koji nece da rade i ne moraju da rade i mnogo mi je teshko i sve nas razumem :hihi:

 

Edited by gospa buba
  • +1 5
Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

naciju da ne pominjem. eto nacije mashala :s_w:

kad kod nas stigne nekih 400 iljada, meni ce glavni merak biti da sednem baba u park i gledam kako okolo trckaraju zuckasta i smedjkasta srpcad.

bice i toga, secam se studenata iz nesvrstanih zemalja.

i neka ce.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
6 minutes ago, le petit nicolas said:

kad kod nas stigne nekih 400 iljada, meni ce glavni merak biti da sednem baba u park i gledam kako okolo trckaraju zuckasta i smedjkasta srpcad.

 

poz

samo ako dodju zene bice srpchadi :hihi:

 

ako ne, bicemo zemlja 'drugih sinova' spemna za krstashki rat svih protiv svih.

 

ed. cro ove godine stvarno ima prve sharene bebe, nepalke i indijke se udale :hihi:

Edited by gospa buba
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
10 hours ago, gospa buba said:

kako bih rekla, ako je vic i ako nije, vrlo interesantna ekipa je sada stasala do radne sposobnosti, nece da rade shta ih ne interesuje, slabo shta ih i interesuje, nece da skapavaju za kikiriki, zabole ih za dobrobit poslodavca i iskreno im se jebe shto se kapitalizam muchi, a najidealniji je od svih uredjenja koja su ikad postojala i postojati ce. reshenje tog problema vidim kao sistemsko, tako shto ce sistem da im osiromashi (najbolje pobije) roditelje, popali im kuce (roditeljima) i shta im josh treba za udoban zivot da su navikli, i tako ih namami na jedno dinamichno trzishte rada na kome pobedjuje najbolji. drugachije ce teshko da im se objasni. sad, istinu govoreci, njima teshko idu i sve druge stvari, oni veruju da im drushtno neshto duguje, da su njihova ochekivanja datost, da imaju neka prava, na jedan najidealistichkiji moguci nachin, ne znam ko ih je tako vaspitao, ali su zaista jedna lepa anomalija. osim shto se plashim da ce nam zaboravljati makaze u stomaku i mostovi padati pod nama, i ja im se pomalo radujem, kad vec sve ide u tri lepe, neka ide tako dekadentno i neochekivano i neka mi je korporativni kapitalizam zatechen u jednom iznenadjenju :hihi:

 

a oni josh nisu ful digitalna generacija, delimichno jesu analogni, secaju se telefona sa tipkama i stojadina i tih nekih tako nemogucih stvari, kad stigne kompletno digitalna ekipa, to ce biti shtogod.

 

ed. kladionice i narkotici su reshivi. prve zabranimo, druge sadimo na terasi po dvije stabljike ko u shvicarskoj :rolleyes:

Zato ja jedva čekam:

 

 

pa kad nas AI lepo resetuje, da se rode generacije koje će ceniti rmbanje 16h dnevno 7 dana u nedelji. 

Link to comment
20 hours ago, napadaj said:

Drugar je investitor. Kaže da su Turci odlični - nema rakije i piva u toku dana, ne sluša se radio Teheran, ne prave pauze svakih 20 minuta, vredni su... Ali kaže da po znanju nisu na nivou naših majstora.

Zato su u hotelu u Turskoj u tus-kabini plocice pod nagibom u smjeru suprotnom od slivnika. 

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...