Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, Moonwalker said:

Ma kakvo biranje izmedju njih dvoje daleko mu lepa kuca, bio je samo misaoni eksperiment nad nezeljenom situacijom.

A dokle smo spali, ne mogu da procenim. Mi se u lokalu ispomazemo sa onima sa kojima smo odrasli da pomognemo roditeljima ko sa cime moze (razne profesije) ko je od njih jos ziv i deci. Ostalo je ljudi, ali ih olos gura na dole ili se sklanjaju da prezive zbog svoje dece.

 

Moje mishljenje je da je sad loshije nego pre 15 god i da ce biti josh loshije. Kriza morala je na sve strane, a medicina jeste specifichna struka. Josh ima ljudi,i josh se neshto moze, ako imash vremena da reagujesh.

Ali trend je losh.

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mora postojati tacka na kojoj kazes dosta je bezobrzira na posledica. U suprotnom ce psihopate ici sve dalje i dalje.

  • +1 1
Link to comment

Realnobovo sa doktorima i takvim "omerta" ponašanjem nije SNS specijalitet realno. Jedino što je ceo "državni aparat" postao bezobrazniji pa su se uklopili...

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
21 hours ago, vememah said:

 

Glavni problem je poznat i Grujcicki i svim prozvanima, a niko ga ne spominje, jer pare.

Ginekolozi koji privatno vode zenama trudnoce, a rade i u bolnicama, u ogromnom broju slucajeva, obecavaju (i naplacuju) i porodjaj. U bolnici rade 7-14, u 15 su vec u privatnoj ordinaciji. Ako se porodjaj prirodno uklopi u radno vrijeme ili dezurstvo, super, ako ne (a to je bilo u dva od tri slucaja smrti bebe o kojima se govori u posljednje dve godine), onda ili the dr zapali sa porodjaja, ili posto poto hoce zavrsiti brzo i na silu, kao kod vaspitacice iz Rume.

Druga strana medalje je sto trudnice bas traze ginekologa koji obecava i porodjaj zbog sigurnosti i boljeg tretmana u porodilistu.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Metastaze.

 

Nedavno se desilo isto ovo, kada su upali u fast food restorane gde su ljudi sa decom posle utakmice svratili na hranu. I nikom ništa.

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
18 hours ago, Paul Gompitz said:

Druga strana medalje je sto trudnice bas traze ginekologa koji obecava i porodjaj zbog sigurnosti i boljeg tretmana u porodilistu.

I to mi je najtužnije. 

Znam dosta priča gde su ostavljali od 300-1000 evra u kesi, pa prolazili kao bos po trnju. 

Džaba je pričati: ne radite to. Neee, "u zemlji Srbiji moraš da imaš vezu za porođaj". Ne, ne moraš. 

Ta postavka da će sve najgore da ti se desi ako nemaš vezu kao trudnica, a to je bukvalno svaka priča koja se povede u čekaonici, u parkiću među trudnim ženama, po komentarima po društvenim mrežama, svojevremeno mi je bila traumatična i namerno sam se trudila da iz svega toga iskoračim i ne trujem se. Panika koja se širi na tu temu je doslovno traumatizujuća.

  • +1 6
Link to comment
On 26. 1. 2024. at 11:15, Arkadija said:

 

Odavno pričam da lekari kod nas deluju po principima sisilijanske mafije, omerta-zakon ćutanja iznad  svega.

 

 

Jel misliš da je to onako bezveze ili sa razlogom? Da li uče ili se to spontano napravi?

Link to comment

Popis poljoprivrede 2023. vs 2012.

 

Poljoprivredna gazdinstva
508.365 vs 631.552 (-20%)

 

Goveda
725.408 vs 908.102 (-20%)

 

Svinje
2.263.705 vs 3.407.378 (-34%)

 

Živina
22.022.439 vs 26.711.220 (-18%)

 

Broj stanovnika Srbije (2022 vs 2011):
6.647.003 vs 7.186.862 (-7,5%)

 

Quote

Просечна старост носиоца породичног пољопривредног газдинства је 60 година. Сваки 11. носилац газдинства је млађи од 40 година.

https://stat.gov.rs/media/377378/saopstenje-za-javnost-2024-prvi-rezultati.pdf

 

Popis poljoprivrede 2012:
https://publikacije.stat.gov.rs/G2013/Pdf/G201314002.pdf
https://publikacije.stat.gov.rs/G2013/Pdf/G201314003.pdf

  • Hvala 3
  • Tužno 3
Link to comment

Nema veze, teraj dalje, glavno da je MMF uradio studiju da nam je privreda rezistentna na sokove i da je dinar stabilan i da je dalje zaduzivanje spram Kine preko pozeljno, jer infrastruktura i stadioni moraju da se grade. Jel tako @radisa?¿  

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...