Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

7 minutes ago, Filozof manijak said:

 

11 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja verujem da svako za sebe misli da je dobra osoba, i verujem da su poštenjačine sposobne da učine strahotne stvari samo kad se nađu u pravom sticaju okonosti.

12 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne verujem u formiranje mišljenja o nekoj osobi na osnovu medija ili tračeva.

Btw, upoznao sam ga lično pre nego je postao ministar, utisak o njemu se nikako ne može podvesti pod - antisocijalan.

 

 

Pre par strana sam upravo to i ja tvrdila. Nikom se nije dopala ta tvrdnja. Jer realno govori da smo možda i mi sami u određenom sticaju okolnosti sposobni za nešto za šta do sticaja okolnosti nismo mislili da jesmo. 

 

Recimo, za sebe sam mislila da sam hipersenzitivna. Međutim, kad sam se našla u situaciji da je oko mene mnogo smrti, odabrala sam da se isključim i čuvam sebe. Ok to nije dobar primer, jer je samozaštita, ali ona može da motiviše takođe i na delanje. 

 

A što se Smrta tiče, upoznao si ga...koliko dobro? Ja poznajem dobro neke ljude, jako dobro, ceo život, i znam da su se bavili kriminalom, pa kad ih vidiš, to je jedna srdačnost, šta ćeš da popiješ i tako.

 

Iskreno, za njega i da se razbacujem ovlaš mišljenjem po forumuma ne grize me savest ni jedan %

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, Desmond Bojčinski said:

 

Jel može ovo često da se pretoči u neke cifre? Npr procente? 1% ? 15? 45?

 

Zavisi shta te zanima, klinichki ili subklinichki oblik. Svi su overreprezentovani u medicini. U bolnici u kojoj sam ja bila jasno su se razlikovale npr sestre koje nikad ne bi napravile ono shto sam ja dozivela od ovih koje imaju jaku sadistichku i psihopatsku crtu. Tamo je bilo otprl trecina bash empatichnih odgovornih sestara, trecina nezainteresovanih priglupih tukica okje dodju da odrade, sa njima nismo imali problema, ali ni koristi neke, i trecina su bile bolesnice. To su recimo one koje ce u Srbiji koristiti priliku da najgrublje izvredja zenu koja se poradja, ili ona koja je mene poradjala koja je potpuni frik.

Po radovima imash porast sociopatskih crta lichnosti ljudi koji rade u medicinskoj profesiji konkretno lekara u poredjenju sa opshtom populacijom, kad rade testiranja medju samim lekarima imash obogacivanje tih osobina za one koji idu na hirurgiju u odnosu na one koji ce postati oftamolozi ili tako neshto.

Ako te zanimaju bash klinichke sociopate, njih u opshtoj populaciji imash 1%, u medicini vishe, medju CEOovima kazu i 20% (pri chemu od onih 80% CEOovi imash isto gomilu onih gde bi se ta crta povukla da nemaju dovoljan br bodova za dijagnozu klinichke psihopatije, ali su tik ispod te crte i takodje vrlo socioaptske lichnosti uporedjene sa prosekom). Ako se pitash za nekog konkretnog, klinichki sociopata ce po pravilu imati jako istaknut sharm, sledbenike koji se kunu da je taj neshto nevidjeno (shto ne znachi da ces ti nuzno dozivljavati tu osobu kao sharmantnu, ali mozesh da primetish tu auru obozavanja i da ima svoje 'sledbenike')

 

Link to comment
32 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja verujem da svako za sebe misli da je dobra osoba, i verujem da su poštenjačine sposobne da učine strahotne stvari samo kad se nađu u pravom sticaju okonosti.

 

Ja sam imala kolege koje su se hvalile manjkom empatije, jedna je chak rekla jednom bolesniku*, bukvalno, kako i ona ima sadistichku crtu, da se bolje zdruze valjda.

 

(koleginica je samo bila problematichna, ovaj lik je vec bio onaj klinichki, po psihijatrima od malih nogu, koji je fascinirano znao da se zapricha kako su po juznoj Americi u nekom rezimu ubijali ljude tako shto ih zive izbace iz helikoptera u letu).

 

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

i shto je najoore, ne kazu joj kravo, a trebalo bi! 

 

to i sad rade. na nivou pokazivanja. ne znam da li neko kome je potrebmo vishe dobije i vishe. baba je na dan otpusta, pola sata pre, dobila kratku poduku kako na shtakama niz stepenice (jednom niz stepenice) bash je dobro shto ste tu da i vi vidite, pustila sam je sa shtakama niz stepenicd tachno nikad. teshko onom ko nema nikog. 

 

teshko onom ko nema nikog treba da stoji na ulazu u nash logor, lepo da pishe velikom slovima, na takvima se padaju svi sistemi. imash 85 godina, nemash kuche i mache i morash na shtakama niz posle 2.5 minuta pokazivanja kako :ph34r:

 

 

e pa to

 

naravno, da moja majka to sve nije naučila u bolnici

nju su sa ortopedije u gradskoj, prebacili na gerijatriju jer je bila ''težak'' pacijent :ph34r:

ja došla u bolnicu da je posetim, nje nema, smrzla sam se, kaže, prebacili smo je na gerijatriju, tamo će joj biti bolje :frust:

 

odem na gerijatriju, tamo se šokiramo muž i ja, naručim ambulanta kola i na svoju ruku je dovedem kući sa još koncima

mesec dana sam u kući imala intenzivnu negu, sa sve vađenjem konaca, lečenjem upale pluća, snimanjem pluća i kuka (mobilno - ima i to, sve za pare, laboratorijom na dnevnoj bazi, posle fizioterapeut, ali moja majka je zato lepo prohodala i posle proživela još 3 godine na svojim nogama

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

pre nego je postao ministar


Priče nisu nastale momenta kada je postao ministar.

  • +1 1
Link to comment

Nisi me razumio. S obzirom na hronologiju, ti bi mogao dati uvid u to kakva je osoba iz priča. Osim što djeluje socijalan.

Link to comment
11 minutes ago, Tpojka said:

Nisi me razumio. S obzirom na hronologiju, ti bi mogao dati uvid u to kakva je osoba iz priča. Osim što djeluje socijalan.

Ja sam reagovao na zekinu opasku da je dr Smrt antisocijalan. A nije.

Što se tiče priča kako je dobio nadimak dr Smrt, znam isto kao i ti. A i nisam iz tog miljea

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja sam reagovao na zekinu opasku da je dr Smrt antisocijalan. A nije.

 

Kako si siguran da nije?

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja sam reagovao na zekinu opasku da je dr Smrt antisocijalan. A nije.

Što se tiče priča kako je dobio nadimak dr Smrt, znam isto kao i ti. A i nisam iz tog miljea

 

Stvar je da je tvoj post djelovao opravdavajuće za nekog za koga kruži onakva glasina. Iz tog razloga je vrlo lako moguće da te je preveslao.

Sklon sam povjerovati u to dok god se ne utvrdi da je glasina - glasina.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Tpojka said:

 

Stvar je da je tvoj post djelovao opravdavajuće za nekog za koga kruži onakva glasina. Iz tog razloga je vrlo lako moguće da te je preveslao.

Sklon sam povjerovati u to dok god se ne utvrdi da je glasina - glasina.

Stvar je da niste skapirali raspravu, pa čitate kao da ga ja pravdam kako je ubijao ljude za mafiju.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...